Skocz do zawartości
Gość Majkel-sopot

wskaźnik temperatury zewnetrznej powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majkel-sopot

Witam Serdecznie, Posiadam Passata B5 99' kombi 1.9TDI Mam pytanie otóż nie wyświetla mi się na liczniku temperatura powietrza na zewnątrz. Widziałem w takim samym passacie u kolegi, tyle ze w 2000r. , ze pokazuje mu sie temperatura na zewnatrz auta. Czy mogę coś zrobić by ta temepraturę uzyskać ? liczniki są identyczne, nawet jest miejsce na nim na temperature. Należy dokupic jakis czujnik? Jesli tak jaki? i gdzie go podlaczyć ? Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam M. Grzeszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp zewnętrznej znajduje się tutaj 9cb472258fc3c0dem.jpg

Jak zdejmiesz środkową kratkę pod zderzakiem zobaczysz taki widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja umocowałem z lewej strony przy kratce mniej oszukuje ;)

sprawdz czy niemasz wolnej kostki przy zbiorniczku na płyn do wspomagania powinieneś miec tam mały plastik w niego własnie powpinane są kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam problem dotyczacy tego czujnika do tej pory dzialal normalnie ale od pewnego czasu po dluzszym postoju pokazuje temperature minus 51 stopni dopiero temperatura rosnie po jakich 5 -10 minutach jazdy wie ktos co sie moglo stac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem dotyczacy tego czujnika
skąd to wiesz ??
dopiero temperatura rosnie po jakich 5 -10 minutach jazdy wie ktos co sie moglo stac ??
pewnie jakieś zwarcie na przewodach, jak się osuszy to zaczyna działać :)

zdemontuj go, przeczyść styki i sprawdź, no i upewnij się, że to ten czujnik przez podpięcie pod jakiś komputer ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałbym na przerwę w obwodzie czujnika do sprawdzenia złącza, przewody.Rezystancja tego czujnika zwiększa się wraz ze spadkiem temperatury więc skoro pokazuje -51 to musi coś nie łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, mozesz tez wlozyc zamiast kabla do czujnika rezystor ok 10kOm (nie pamietam dokladnie) i pokaze Ci wtedy jakas tam temperature, jak sie nie bedzie wahac to instalacje od zlacza do licznika masz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku się przywitam bo to mój pierwszy post na forum.

 

Nabyłem Paska 2001 1,9 TDI 131KM, wskaźnik temperatury pokazuje prawidłowe wartości, ale nie sygnalizuje sygnałem dzwiękowym niskiej temperatury zewnętrznej. Mam pytanie czy można włączać/wyłączać gong czy coś jest uszkodzone?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku się przywitam bo to mój pierwszy post na forum.

 

Nabyłem Paska 2001 1,9 TDI 131KM, wskaźnik temperatury pokazuje prawidłowe wartości, ale nie sygnalizuje sygnałem dzwiękowym niskiej temperatury zewnętrznej. Mam pytanie czy można włączać/wyłączać gong czy coś jest uszkodzone?

 

pozdrawiam

 

najpierw sprawdz kodowanie licznika i jezeli jest ok to pewnie trzeba pogrzebac we wsadzie.

a najprostrzym rozwiazaniem bezie zakup kabelka vag-tacho sciagniecie z netu działajacego wsadu i wgranie doswojego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy kodowanie licznika można sprawdzić komputerem ? i czy kompem można wywołać gong aby sprawdzić czy jest sprawny? Kolega ma warsztat specjalizujący się głównie w autach grupu VW Audi więc do niego podjadę coby się podpiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź. Czy kodowanie licznika można sprawdzić komputerem ? i czy kompem można wywołać gong aby sprawdzić czy jest sprawny? Kolega ma warsztat specjalizujący się głównie w autach grupu VW Audi więc do niego podjadę coby się podpiął.

 

własnie mialem pisac zeby sprawdzic w tescie licznika czy jest gong :D

 

bezproblemu te wszystkie czynnosci co wyzej napisałes kolega Ci zrobi skoro sie specjalizuje w autach grupy VAG

 

i jeszcze jedno.masz licznik 1/2 fis czy pełny?

bo 1/2 fis zawsze pipczy, nawet jak tylko przekrecisz kluczyk w stacyjce, natomiast niektóre full fis nie zawsze. po przekreceniu kluczyka tylko miga sniezynka ale jak temperatura podczas jazdy spadnie ponizej +4 stopni to juz pipczy i mruga.

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze podjadę do niego w przyszłym tygodniu i dam znać co wyszło :)

 

BTW. Tytułem uzupełnienia mam duży komputer a w aucie jest oryginalna navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Tytułem uzupełnienia mam duży komputer a w aucie jest oryginalna navi.

 

i to moze byc to co opisałem. brzeczec bedzie dopiero gdy podczas jazdy temperatura spadnie ponizej 4 stopni.

jak mialem 1/2 fis to zawsze pipczał a po zmianie na full fis tylko podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cnerol

Mam pytanie do posiadaczy vw passat B5 lub znajacych sie na rzeczy, chodzi o czujnik temperatury zewnterznej w passacie b5 1.9 tdi 2000 rok 115KM ATJ ,auto ma klime ale nie ma climatronica ,w wiazce przewodow jest miejsce na czujnik temperatury zewnetrznej ,wyswietlacz przy zegarach to chyba (nie znam sie) pół FIS ,nie wyswietla oprocz standardowych kontrolek typu olej hamulec itp zadnych danych typu zuzycie paliwa itp ,tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e1ca52d0ada7be7.html5e1ca52d0ada7be7.html5e1ca52d0ada7be7.htmlfotka wyswietlacza tyle ze nie z mojego auta ,ta dolna czesc jest u mnie ciemna, pytanie czy w tych wyswietlaczach mozliwe jest zeby pokazywalo temperature zewnetrzna? Dziekuje za pomoc

Edytowane przez cnerol
dodano zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam takie pytanie, czy to prawda ze w passacie b5 są jakby dwa czujniki zewnętrznej temperatury? Bo na wyswietlaczu w samochodzie pokazuje mi prawidłową wartość, czyli np. 12 stopni. Mechanik sprawdzający auto na VAG mówiłł, ze inny czujnik podaje do silnika, że na zewnatrz jest temperatura grubo poinżej zera. Czy to mozliwe?

Spalanie jest chyba w normie- bo ok. 6 litrów w cyklu mieszanym, na małych odcinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej jest jeden, a czujnik podający temperaturę silnika to czujnik cieczy chłodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam takie pytanko, czy temperatura zewnętrzna wyświetlana na panelu Climatronic i na desce rozdzielczej to dane z tego czujnika widocznego na powyższym zdjęciu czy każdy odczyt posiada różne czujniki. Tak na marginesie to wskazania mam zaniżone o jakieś 4- 5 stopni. U kolegi pokazuje 3 na plusie a u mnie -2. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy temperatura zewnętrzna wyświetlana na panelu Climatronic i na desce rozdzielczej to dane z tego czujnika widocznego na powyższym zdjęciu

Tak.

czy każdy odczyt posiada różne czujniki.

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jeszcze jak możesz czy ta różnica wskazywania temperatury to wina tego czujnika czy szukać problemu gdzie indziej. Jakby co to gdzie kupić taki czujnik i jakiej firmy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze czujnika bo ja tak mam i mam do wymiany czujnik bo tak mówi VAG:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności