Skocz do zawartości
marecek

AWT z missfire-ami - co mu dolega?

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to AWT z 2001 roku. Z litanii błędów widać, że autem się nie da jeździć, bo wali missfire-ami (czyt. po polsku: misfajerami) z każdego cylindra po równo...

 

...bardzo dobrze to widać w czasie przeglądania logu dynamicznego.

 

VAG-COM Version: Release  311.2-N
Control Module Part Number: 4B0 906 018 CG 
 Component and/or Version: 1.8L R4/5VT         0002
          Software Coding: 11001
           Work Shop Code: WSC 00820
          Additional Info: WVWZZZ3BZ1E249209     VWZ7Z0A3588571
8 Faults Found:
17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean
       P1128 - 35-00 - -
17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
       P1136 - 35-10 - - - Intermittent
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
       P0300 - 35-00 - -
16688 - Cylinder 4 Misfire Detected
       P0304 - 35-00 - -
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
       P0302 - 35-00 - -
16687 - Cylinder 3 Misfire Detected
       P0303 - 35-00 - -
16891 - Idle Control System RPM Higher than Expected.
       P0507 - 35-10 - - - Intermittent
16685 - Cylinder 1 Misfire Detected
       P0301 - 35-10 - - - Intermittent

 

Objaw jest następujący - autem trzęsie i nie da rady przyspieszać. Jazda na I i II biegu max...

 

Wyeliminowane potencjalne przyczyny:

1. Świece (nówki, platyna NGK)

2. cewki - podmienione ze zdrowego egzemplarza

 

Macie pomysły jak podejść do diagnozy? Nie chcę nic sugerować, ale widać, że problem leży po stronie zasilania paliwem (system too lean)... pompa? wtryskiwacze? Pompę słychać "jak zwykle". Wtryskiwacze musiałyby chyba wszystkie 4 na raz paść, bo misfajery są na wszystkich garach...

 

Rzućcie jakiś pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cisnienie paliwa?

 

Sprawdzalem

1. cisnienie - leje jak siemasz

2 wtrysk iraczej OK

3. regulator cisnienia paliwa tez raczej ok

4.kable podcisnienia i dolotu na macanego tez ok

Wiec sie wkurzylem rozebralem filtr mowie zobacze przeplywke wyjalem przeczyscilem pokapalem w benzynie ekstrakcyjnej odpalam i elegansiurnia :-)) jade sie przejechac a on zapindala. tylko po 15 km wywalil czek i jedzie dalej ekstra tylko np. przy 80 km/h przy 4 jak gaz do dechy to obroty od 3 do 4 k ida szybko a przyspiesza wolniej tak jakby sie slizgal w pewnych momentach.

 

A to coz moze byc ?? N75??

 

ps. nie bylem na kompie jeszcze dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na sonde Lambda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na sonde Lambda.

 

Blisko.

Przeczyscilem Przeplywke i odrazu palil ladnie i jezdzil nareszcie normalnie !! tylko ze przeplywka po 1 dniu padla kompletnie. A co do slizgania padlo nieszczesliwie sprzeglo . :)) Wiec problemami z misfajerami byla padajaca przelywka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.I na mojego awtka przyszła pora z wypadającymi zapłonami tylko na 3 cylindrze. Cewki wymienione na beru dwa lata temu.Świece ngk wymienione 4 miesiące temu,Przepływka regenerowana bosch mierzy ok.Sonda wymieniona na drugą sprawną. Pompa paliwa wymieniona rok temu na tani zamiennik od początku dość głośna.Wtryskiwacze benzyny , cewki świece zmienione miejscami i dalej zapłony lecą na trzecim.Silnik chodzi raczej równo jak zawsze, czuć lekki spadek mocy.Na lpg jest trochę gożej niż na pb.Dziś zabrałem się za odmę wymieniłem trójnik z rurą.Mam uszkodzony ezektor bo przepuszcza w dwie strony a z odmą brak przepływu. Nieszczelności nie widzę dv sprawny.Korekty długoterminowe 25% system too lean.Zostaje do sprawdzenia ciśnienie paliwa i kompresja. W instalacji lpg się trochę pozmieniało bo o dziwo ciśnienie reduktora wzrosło i komunikat za duże dysze a było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczyscilem Przeplywke i odrazu palil ladnie i jezdzil nareszcie normalnie !! tylko ze przeplywka po 1 dniu padla kompletnie.

 

Czyszczenie przepływki to ,, pudrowanie pryszcza''

Pożyje dzień,tydzień,miesiąc, a i tak jej kres w końcu nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś rozwiązał ten problem, mam to samo u siebie w swoim AWT, choć problem jest tylko na gazie, na benzynie chodzi idealanie, na gazie szarpie i widać, chodzi na 3 cylindry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności