Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Oznaczenia skrzyń biegów stosowanych w Passacie 3C:

 

2005-2007

 

b6oznaczeniaskrzybiegw2cy0.th.pngthpix.gifthpix.gifb6oznaczeniaskrzybiegw1na8.th.pngthpix.gif

 

2007-2008

 

b6oznaczeniaskrzybiegw2in1.th.pngthpix.gifb6oznaczeniaskrzybiegw2er7.th.pngthpix.gif

 

2009->

 

dafota.2.nhx1332081785j.png.smB6 skrzynia bieg 1.png&th=3291 dafota.2.xms1332081867v.png.smB6 skrzynia bieg 2.png&th=2056 dafota.2.hpy1332081916k.png.smB6 skrzynia bieg 3.png&th=5703 dafota.2.esf1332081958s.png.smB6 skrzynia bieg 4.png&th=7872

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią skrzynie biegów 1.9 HNV, HQL i JCX(podobno ja mam taką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakie numery zamienia sie skrzynia DSG o numerach HXS czy jak wsadze o innym nimerze bedzie cos nie tak z wygladu każda jest taka sama tylko czytałem cos o dodatkowym programowaniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem oznaczenia "KCU", czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy KCU to oznaczenie DSG o kodzie VW DQ250 ?

 

W kodach wyposażenia pojazdu jest:

1 0ES L EDF Installation differentiation for transmission DQ250 vehicle components

 

czyli, że tam siedzi DQ250, która w serii przenosi 450NM? :)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na brak uprawnień do zakładania nowego tematu, piszę w tym wątku.

Panowie, w moim pasku 2.0 CR model 2010r. jest skrzynia KJF (pięciobiegowa). Chyba dłuższa niż standardowo w paskach 1.9 PD. Na piątym biegu przy 2 tys. obr. mam 105km/h. Sprawdziłem wg VIN-u, że mam dwumasę ze sprzęgłem o numerze 03G105266BM, czyli klasyczną od 1.9 PD.

Czy ktoś może mi sprawdzić w Etce w jakich modelach ma zastosowanie moja skrzynia? Na oko wygląda ona na kompatybilną z silnikami 1.9 PD. Pytam, bo chcę ją sprzedać, wraz z dwumasą, kompletnym sprzęgłem, łapą, poduszką, mechanizmem zmiany biegów i półosiami.

Przebieg 57 tys.km. Wrzucam wszystko od 2.0 CR 143 PS (skrzynia 6 NFP). Czy ktoś już próbował zrobić taki mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić model skrzyni biegów? Jest jakieś oznaczenie jak na obudowie rozrządu na silniku czy trzeba VCDS-em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was w swoim pasku skrzynię manualną 6 -tkę o oznaczeniach LNZ ?? Proszę o dane na temat przełożeń taj skrzyni np. z homologacji lub tylko info ile jest km/h przy 2 tys. obr. na 6-tym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę oznaczenie skrzyni jaka mam u siebie? W bagażniku nic nie mogę znaleźć, mogę podać ewentualnie nr vin. Samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej wlepe, w wannie na koło zapasowe od strony zderzaka jest biała kartka, jest tam podane oznaczenie silnika, a zaraz potem kod skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wlepke? Na tej przy drzwiach nic nie ma poza vinem, niestety brak kodów oznaczeń wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda tutaj kod silnika to CBBB, a skrzynia KXZ

2dd0cd17736c01a0gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie mam nigdzie takiej wlepy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami może się zerwać, zostaje sprawdzenie w papierach od samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się pod temat ja mam oznaczenie LTE moje pytanko jaka to skrzynia i czy wszystkie dsg maja dwu mas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DSG maja koło dwu-masowe, z tego co wiem również wszystkie ręczne maja dwu-masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ręczne nie mają.1,6 TDI nie posiada dwumasy. Sprawdzone na Pasku B7,Golfie 6 i Touranie z 2013 roku.Nie ważne czy 6 biegów w B7,czy 5 w Golfie w żadnym nie było, tylko zwykłe sztywne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie piszę trochę z inną sprawą czy ktoś orientuje się od czego jest ten dzyndzel odkręcony od mojej skrzyni dsg ? DSC_0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Passata B7 2012r 2.0tdi 6biegów skrzynia ma 750 tyś przebiegu o oznaczeniu NFU (start-stop) chcę kupić nową używkę - jakie oznaczenia będą mi pasować do mojego samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam czym sie rozni skrzynia jma od jlu z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam info na temat skrzyni NFV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności