Skocz do zawartości
JurekW

Uszkodzone panewki wału co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, spuchł na 3 cylindrze i zatarł się 200 km za Lipskiem i wrócił na lawecie do polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

jestem nowicjuszem na Forum, więc na wstępie pragnę wszystkich przywitać.

Czy ktoś z was coś słyszał o silniku 2.0 TDI z oznaczeniem CFFB. Jakieś opinie o silniku, jego trwałości oraz ewentualnych trapiących wadach.

Właśnie przymierzam się do zakupu B7 VAR i próbuje zasięgnąć opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odczytac dokladnie oznaczenie silnika w pasku b6 2.0 140km 2005r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak odczytac dokladnie oznaczenie silnika w pasku b6 2.0 140km 2005r

 

wlepka przy kole zapasowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a łatwiej po otwarciu drzwi kierowcy na dole słupka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić że mam pasek (a nie łańcuch) - 2.0, 155kW, kod silnika CCZB (naklejki)

Co ile go wymieniać - 150tysi czy 180tysi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna Passat B6 Kombi z silnikiem 2.0tdi z Common-Rail. Mam pytanie o poniższe silniki.

CBAA - 100kW - 136km

CBAB - 103kW - 140km - występuje z DPF lub bez

CBAC - 105kW - 143km

 

Czy różnią się ono znacząco czy nie? Z danych z tabeli ze spisem silników różnice są tylko odnośnie mocy. W tabeli są jeszcze wersje 170km i 110km ale o różnicach co do wersji 140km jest dużo tego w necie więc nie pytam. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przymierzam się do kupna Passat B6 Kombi z silnikiem 2.0tdi z Common-Rail. Mam pytanie o poniższe silniki.

CBAA - 100kW - 136km

CBAB - 103kW - 140km - występuje z DPF lub bez

CBAC - 105kW - 143km

 

Czy różnią się ono znacząco czy nie? Z danych z tabeli ze spisem silników różnice są tylko odnośnie mocy. W tabeli są jeszcze wersje 170km i 110km ale o różnicach co do wersji 140km jest dużo tego w necie więc nie pytam. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Silnik o mocy 143KM to była wersja Bluemotion-czyli fabrycznie opony o mniejszym oporze toczenia, pewnie jakiś tam pakiet aerodynamiczny, ale wisienką na torcie są tutaj dłuższe przełożenia w skrzyni biegów-fajna sprawa, jeśli ktoś jeździ w trasie, bo na 6.biegu przy 100km/h zamiast ok. 1900obr/min będziesz mieć ok. 1500obr/min.

140KM to zwykły CR, a ten 136KM to mi się z Francją kojarzy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się upewnić że mam pasek (a nie łańcuch) - 2.0, 155kW, kod silnika CCZB (naklejki)

 

Kolego w silniku CCZB 155kW są dwa łańcuchy tzn. łańcuch rozrządu i łańcuch napędowy wałka wyrównoważającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. W B6 silniki 1.8T(CDAA i CDAB) to nie jest to samo stare dobre 1.8T które znosiło dobrze LPG i było super do modyfikacji? We wszystkich Turbo benzynach w B6 jest już bezpośredni wtrysk czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się w b6 są silniki z bezpośrednim wtryskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B6 silniki 1.8T(CDAA i CDAB) to nie jest to samo stare dobre 1.8T które znosiło dobrze LPG i było super do modyfikacji?
Te silniki nie mają nic wspólnego. Może poza zamiłowaniem do oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przymierzam się do kupna Passat B6 Kombi z silnikiem 2.0tdi z Common-Rail. Mam pytanie o poniższe silniki.

CBAA - 100kW - 136km

CBAB - 103kW - 140km - występuje z DPF lub bez

CBAC - 105kW - 143km

 

Czy różnią się ono znacząco czy nie? Z danych z tabeli ze spisem silników różnice są tylko odnośnie mocy. W tabeli są jeszcze wersje 170km i 110km ale o różnicach co do wersji 140km jest dużo tego w necie więc nie pytam. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

 

CBAC 143 km to wersja BLUE TDI ,dodatkowo ma zamontowany system SCR a w kole zapasowym zbiornik na ADBLUE . tutaj trochę opisane http://centrumpr.pl/artykul/bluemotion-technologies-tworza-grupe-jednych-z-najbardziej-ekologicznych-samochodow-na-swiecie,11120.html

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W zeszłym tygodniu okazało się, że silnik w moim Passacie zakończył swój żywot.

Według naklejki w bagażniku wychodzi na to, że silnik ma oznaczenie BMA.

Jest to 2.0 tdi na DSG. Mam kilka pytań odnośnie kupna nowego silnika.

Czy jeżeli posiadam obecnie silnik o oznaczeniu BMA nowy silnik musi być również o tym samym oznaczeniu, czy podejdą również silniki o innym oznaczeniu?

Jeżeli chodzi o skrzynie biegów - czy każdy silnik będzie pasować pod skrzynie automatyczną?

 

Z góry dziękuje odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pytanko mam, ktoś coś wie na temat silnika CCZA? W internetach nie ma w ogóle opinii o tym konkretnym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym uzyskać pomoc w doborze silnika w passacie b6 2.0 fsi, który byłby najlepszą opcją z tych 150 konnych. Chodzi mi o kod silnika biorąc pod uwagę awaryjność i fakt że będę chciał go zagazować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokładnie to chodzi mi o następujące silniki wszystkie mają 150KM. BLR, BLY, BVY, BVZ. Może ktoś coś wie o CCTB 170KM? Naprawdę wertuję internet by znaleźć coś o awaryjności tych silników i nic tylko tabelki o charakterystykach momentu obrotowego, ale żadnych suchych info a bardzo mi zależy na opinii fachowca by móc się cieszyć z zakupu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niczym się nie różnią z punktu widzenia awaryjności. Teroetycznie to to samo co 2.0 TFSI pierwszej generacji, na pasku. Problemy są z nagarem, popychaczem pompy paliwa, łańcuszkiem spinającym wałki rozrządu. Więcej chyba nic specjalnego się z tym silnikiem nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Serdecznie,

 

potrzebuję informacji w jakich latach były wkładane silniki 1.9 o kodach odpowiednio: BKC, BXE, BLS. I czy lata te odpowiadają też innym modelom VW.

 

PS. Wiem, że pierwszy był BKC, później BXE i ostatni BLS. Ale jakie dokładnie lata produkcji aut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności