Skocz do zawartości
Gość Dariuszek007

pomocy..."czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza" G 89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariuszek007

Witam,

 

Mam problemy z ogrzewaniem w swoim passacie. Podczas diagnozy pojawił się następujący błąd :

"czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza G 89 przerwa lub zwarcie do plusa".

Bardzo proszę o pomoc, w jaki sposób można rozwiązac ten problem...

 

Ps. Czy ma na to wpływ, że tydzień temu wymieniłem termostat i czujnik temperatury?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Darek

Edytowane przez Dariuszek007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariuszek007

witam problem rozwiązany. wywiało uszczelkę pod głowicą... układ zapowietrzony... czujnik wariował... dlatego nastąpiły w/w problemy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem z tym właśnie czujnikiem... Po podłączeniu do Vag pojawil mi sie taki blad:

 

 

787 Czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza-G89

przerwa lub zwarcie do plusa

 

Co może być tego przyczyna?? Gdzie znajduje się ten czujnik i jak ewentualnie to naprawić?

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ma to coś wspólnego że w układzie klimatyzacji nie ma płynu a sprężarka nie działa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klimatyzacji jest gaz a nie płyn. No i napisz konkretnie - o co ci chodzi? A sprężarka nie będzie pracować, gdy jest pusty układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak:) Mam odcięty pasek od sprężarki ponieważ nie ma gazu i sprężarka jest zatarta.. Kiedyś po podłączeniu pod Vag wyświetlił mi się błąd :

 

787 Czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza-G89

przerwa lub zwarcie do plusa

 

Moje pytanie to czy ma to coś wspólnego ze nie ma gazu i nie działa sprężarka i czy po wymianie sprężarki i nabiciu gazu błędu nie będzie?? Czy trzeba wymienić czujnik??

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak:) Mam odcięty pasek od sprężarki ponieważ nie ma gazu i sprężarka jest zatarta.. Kiedyś po podłączeniu pod Vag wyświetlił mi się błąd :

 

787 Czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza-G89

przerwa lub zwarcie do plusa

 

Moje pytanie to czy ma to coś wspólnego ze nie ma gazu i nie działa sprężarka i czy po wymianie sprężarki i nabiciu gazu błędu nie będzie?? Czy trzeba wymienić czujnik??

 

Dziękuje

wymien sprezarke nabij gazu i podepnij pod kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wskazuje na to, że czujnik jest odłączony lub uszkodzony i po napełnieniu instalacji ten błąd nie zniknie - choć mogę się mylić :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się ten czujnik?? Jak go zdemontować i ewentualnie jak go sprawdzić czy aby na pewno to czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągniesz filtr kabinowy to widac czujnik, taki bolec wystaje od strony silnika.

Aby go wymienić musisz wykręcić schowek i najlepiej wentylator, wtedy zobaczysz czujnik przez dziure po wentylatorze. Wsadzasz rękę od dołu przy grodzi, trochę pomacasz patrząc na czujnik i go znajdziesz. Odpinasz kostke, przekręcasz czujnik(nie pamiętam w którą strone) i wychodzi. Kolejność montażu odwrotna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatora nie trzeba wymontowywać, wystarczy schowek. Sięgasz ręką, obracasz czujnik o 90 stopni i wyjmujesz. Czujnik masz na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za instrukcje :) A jak go ewentualnie sprawdzić czy działa czy nie?? Miernikiem może??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem a dokładnie omomierzem sprawdzisz. Jest jedno "ale" te czujniki bardzo często mają przerwane przewody przy samym złączu i styk jest niepewny (coś jak zimny lut). W chwili pomiaru może pokazać dobry wynik. Wystarczą lekkie wstrząsy i już pokazuje błędy. Kilka takich czujników udało mi się reanimować. Koszt nowego to ok 80PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymontowałem dzis czujnik G89 i po sprawdzeniu omomierzem nie działa...

 

Czy czujniki z podanego linka to czujniki G89 czy jakieś inne??

http://www.allegro.pl/item971554848_czujnik_klimy_audi_a4_passat_b5_a6_klimy.html

Może ma ktoś taki czujnik (oczywiście dobry)???

 

Oto jego fotki :)

 

19548951.jpg

 

79818338.jpg

 

41861313.jpg

Edytowane przez karol2306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g Etki jest tylko taki w all Passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g Etki jest tylko taki w all Passat

 

4A0 820 539 A 67 zł w getem.pl

 

Te z allegro powynny pasować, tyle tylko, że stan ich jest niewiadomy (patrz mój post wyżej). Wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miernikiem a dokładnie omomierzem sprawdzisz. Jest jedno "ale" te czujniki bardzo często mają przerwane przewody przy samym złączu i styk jest niepewny (coś jak zimny lut). W chwili pomiaru może pokazać dobry wynik. Wystarczą lekkie wstrząsy i już pokazuje błędy. Kilka takich czujników udało mi się reanimować. Koszt nowego to ok 80PLN.

 

 

W jaki sposób zregenerowałeś te czujniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności