Skocz do zawartości
Jonasz

Klocki hamulcowe firmy GMP

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskakująca jest bardzo niska cena za komplet na przód.

 

GMP-032 bez czujnika w cenie 53,99 + przesyłka (8 zł priorytet).

GMP-033 z czujnikiem w cenie 59,99 + przesyłka (8 zł priorytet).

 

Ktoś może coś powiedzieć na ich temat ? Szukam na necie opini ale nie widzę żadnych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

Owszem cena niska ale dodaj do niej wymianę tarcz po około dwóch miesiącach i zobaczysz realny koszt klocków i oczywiście jeszcze dodaj koszt nowych klocków.Testowałem coś takiego w swoim starym B3 itak to wyglądało.Od tamtej pory jeżdzę tylko na Textarach Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tamtej pory jeżdzę tylko na Textarach

 

Słyszałem, że textary są dość twarde - możesz to potwierdzić/zaprzeczyć? Aha, powiedz jeszcze czy jeździsz na seryjnych tarczach (ATE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Do Textarów nadają się raczej tylko tarcze Textara (OE Daimler-Chrysler) lub inne bardzo twarde tarcze typu tarcze ryflowane lub takie okazy jak Zimmerman. U znajomego założyliśmy kiedyś klocki Textara na tarcze TRW-Lucas i aprawdę szybko pojawiły się spore ranty. Textar to naprawdę wytrzymały klocek lecz zarzyna szybko tarcze takiego porducenta jakim jest ATE i to jakikolwiek typ czy to standard czy PowerDisk. Przy połaczeniu ATE PowerDisk i zwykły Textar tarcza padnie po 30-40tys km.

 

Co do GMP to takich klocków bym raczej nie kupował. Powiem więcej stanowczo je odradzam. Nieche będą nawet włoskie LPR-y ale nie badziewne klocki za 60zł.

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem klocki GMP i po trzech tygodniach wymieniłem je na nowe. GMP są bardzo twarde. Owszem jak dwa razy naciśniesz mocniej na hamulec samochód staje w miejscu, ale już za trzecim razem będzie jechał dalej. Są tak bardzo twarde, że po kilku mocniejszych hamowaniach samochód przestaje reagować na mocne wciskanie pedału hamulca, pomijam fakt, że tarcze rozgrzewają się do takiej temperatury aż śmierdzą. No i może to również doprowadzić do zwichrowania tarcz.

Ja osobiście odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Wasze uwagi :D

A co powiecie o klockach Luksa (tak się chyba to pisze). Zaproponowali mi je w sklepie jako niezłe klocki.

Swoją drogą to przydałoby się osobne forum dla takich spraw jak "co myślicie o zakupie tego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Textarów nadają się raczej tylko tarcze Textara (OE Daimler-Chrysler) lub inne bardzo twarde tarcze typu tarcze ryflowane lub takie okazy jak Zimmerman.

 

Dzięki :) Właśnie o to mi chodziło.

 

A przy okazji - nie wiesz może jak z jakością tarcz ATE - zewsząd dochodzą mnie głosy, że się gną itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeszcze nigdy nie trafiłem na złą jakość tarcz ATE. Może dlatego, że zakładam i doradzam kierowcom tylko ATE PowerDisk ale do tych produktów trzeba umiejętnie odbrać klocek. Lepiej żeby był nieco bardziej miekki niż jakiś straszny hebel twardy.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, zapytam tak z ciekawości. Co myslisz o tarczach i klockach na tył marki Jurid? Mało o nich slyszałem a właściciel warsztatu mi je polecił ( on i jego brat mają 3B i jezdzą na tych tarczach i klockach ) :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Firma Jurid robi tarcze i klocki hamulcowe dla takiego potentata jak Bosch. Wszystko do jest wewnątrz w pudełkach Boscha pochodzi z fabryk formy Jurid. Jakość jest bardzo dobra i nawet w okolicach roku 2000-go był to dostawca OE dla Volkswagena lecz dla mniejszych modeli jak Polo. Potem Jorida wyparło ATE :) które wg. mnie jest lepszą firmą.

Napewno Jurida można spokojnie zakładać i nie martwić sie o jakość, tyle że teraz jak pisałem wyżej Jurida można znaleźć raczej tylko w pudełkach Boscha.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, wielkie dzięki. Czyli mój mech nie mylił się co do jakości? Wszak sam on i jego brat na nich jeździ w 3B :P Nie wiem czy je zakupić za 240 PLN czy lepiej wybrac o wiele tańsze i znanej Firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Brałbym jednak Brembo :) Tyle, że powinny kosztować nieco taniej :zdegustowany:

Tarcze na tył powinny kosztować max 140zł za obie sztuki. A przód około 250zł za 2 sztuki. Kolcki tył w cenie około 70zł a klocki przód około 170zł. To są ceny naprawdę dobre.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATE :) które wg. mnie jest lepszą firmą.

Napewno Jurida można spokojnie zakładać i nie martwić sie o jakość, tyle że teraz jak pisałem wyżej Jurida można znaleźć raczej tylko w pudełkach Boscha.

 

HHA

 

Pozwole sobie wtrącić....

Ja swoją Vectre goniłem na Juridach - bardzo sobie chwale....

Juridy są nieco tańsze od ATE a myśle że porównywalne jeśli chodzi o jakość (choć klocki ATE w pasku mam jako pierwsze tej firmy i jeszcze prawie całe wiec nie mam porównania)

Jutro zmieniam tylne klocki i zamówiełem właśnie Jurida (ATE 15mm - 105zł, 17mm - 118zł; Jurid 15mm - 76zł, 17mm - 102zł )

 

HHA - nie wiem jak tarcze ale klocki Jurida kupuje w pudełkach Jurida:) (niebiesko zółtych)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bardzo możliwe, że nadal można kupić klocki Jurida w ich własnej sieci dystrybucji i w ich firmowych opoakowaniach. W trzech hurtowniach w jakich się zaopatruję produkt Jurida wystepuje tylko w opakowaniach Boscha.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem was własnie spytać o klocki Jurida ale poczytałem i zamówiłem na jutro gościu ma mi sprowadzić ale mam inne pytanie.

Otóż powiedzcie mi czy wtyk od czujników od klocków hamulcowych to ten wtyk nad przewodem hamulcowym ?? taki czarny plastik ??Dlaczego pytam bo nie wiem czy mam w koncu klocki z czujnikami czy nie.Dzisiaj dobiegł do mnie szum podczas hamowania słychac jakby blacha tarła o blache czyli typowy objaw zuzycia klocków ale dlaczego nie zaświciła sie kontrolka ?? Teraz to juz sam nie wiem czy mam czujniki czy nie moze ktos napisac czy to te kostki o ktorych napisałem albo jak sprawdzic czy sa czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje kupić klocki hamulcowe JURID albo coś dobrego tak do 70zł za komplet na tył do B5. Polecicie coś? w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tył w tej cenie ..hmm TRW ? Ferodo ? Bosch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuje kupić klocki hamulcowe JURID albo coś dobrego tak do 70zł za komplet na tył do B5. Polecicie coś? w tej cenie?

Tanie i dobre miekkie klocki ja polecam steinhoffa jestem bardzo zadowolony mimo ze zrobilem tylko 20 tys.km nic niepiszczy jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności