Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

jaką najdłuższą skrzynię mogę włożyć do passata b3 2.0 2E 8V

Bezproblematycznie to od 9a i ABF, ale nie wiem które konkretnie oznaczenie, trzeba dokopać się do przełożeń piątego biegu skrzyń i porównać.

Oznaczenia znajdziesz w poście#95.

 

Jak chcesz mieć małe obroty a dużą prędkość to od diesla możesz wziąć ale to podobno na krótką metę bo dieslowskie skrzynie wysiadają w połączeniu z benzyną.

 

 

ASD z golfa

Z jakiego rocznika Golfa i z jakiego silnika.

 

no dobra już wiem ta ASD to właśnie z 1.9 diesla

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wysiadają w połączeniu z benzyną? Wyższe obroty im nie służą? Bo to chyba jedyna różnica jaką skrzynia poczuje...

Co do dłuższych skrzynek, to mam dylemat, bo z tego co patrzę na większości rozpisek piąty bieg ma takie same przełożenia w większości przypadków, a na forach czytam, że rzekomo osiągają większe prędkości przy mniejszych obrotach na 5tym biegu, ale jeśli główne przełożenie jest takie samo i przełożenie 5tego biegu jest takie samo, to nie mogę mieć chyba wyższej prędkości przy niższych obrotach prawda? No i kolejna sprawa, skrzynia z "lepszym" przełożeniem głównym wymaga już przeróbek na mój chłopski rozum, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASD jeszcze w Toledo I występowały. Jest to najdłuższa skrzynia jaka pasuje do B3/B4 bez przeróbek.

Tylko trzeba szukać po oznaczeniu skrzyni a nie po roczniku samochodu.

Jedyna przeróbka to trzeba przełożyć wybierak i tuleję wybieraka, tą co siedzi w skrzyni od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pada mi skrzynia biegów. Jaką mam kupić do silnika ABS żeby była może dłuższa i jak najbardziej żywotna? Nie bardzo rozumiem... Do Passka B3 1.8 ABS może być skrzynia z 2.0 (oznaczenie skrzyni AYK) - np. taka?

 

http://allegro.pl/vw-passat-b3-b4-golf-2-0-i-skrzynia-biegow-ayk-i5040314075.html

Edytowane przez kosa006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

 

Chcę wymienić olej w 4 biegowej skrzyni automatycznej w mojej b4 z silnikiem 1.8 benzyna(ABS) i mam taki problem bo w książce pisze że mam skrzynię 096 CFK i że leje się tam olej ATF Dexron tylko jak szukałem takiego oleju to są chyba 3 rodzaje w sensie Dexron I, Dexron II. Posiada ktoś może pełną nazwę oleju jaki muszę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam przełożeń poszczególnych biegów dla skrzyń CFD i AYH, pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie co do skrzyni biegów do B4 2.0 benzyna rok 1994 w automacie, oznaczenie skrzyni CNK. czy istnieją jakieś zamienniki mogące bez problemu zastąpić oryginalną? przyznam, że bardzo ciężko taka znaleźć. z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie ponieważ auto potrzebne na "wczoraj" a stoi w garażu. Do wymiany skrzynia. Passat b4 Variant, rok 96, silnik AFN.

Pojawia się pytanie bo obecna ksrzynia to CYP i widzę, że dostanie takiej skrzyni jest ciężkie i chciałbym się dowiedzieć czy wejdzie tam w formie plug&play skrzynia CTN z B4 Golfa MK 3 lub Vento ? Tak wiem, że przełożenia są inne. Proszę o szybką odpowiedź bo jednoznacznej odpowiedzi nie mogę doszukać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szarpanie silnika chce wyeliminowac, a wszystko wskazuje, ze to skrzynia (wymienilem wszystkie poduchy silnika, na chwile bylo nieco lepiej, ale kilka tysiecy kilometrow i dalej to samo). Mechanicy stwierdzili, ze poduszki nie trzymają swoich parametrów (meyle).

Do głowy przychodzi tylko jedno skrzynia. Czy jest to mozliwe? Szarpanie zwlaszcza przy przykladaniu nogi do pedalu gazu i przy zmianie biegow. Ze od skrzyni idą te poduchy?

I jeszcze jedna sprawa, moj silnik jest juz slabiutki, ciagnie 140 na autostradzie max. Moge zapodac krotsza skrzynie od diesla, zeby lepiej przyspieszal (predkosci maksymalnej chyba nie strace)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno pierwszy post nie musi należeć do mądrych więc pytam.

Czy skrzynia o oznaczeniu CYP z seata lub golfa III to ta sama skrzynia to CYP 12036 z mojego passata b4 110km 96r. Ewentualnie jakie zamienniki proponujecie?[/QUO

 

Mam inne pytanie nie odpalają mi się zmienniki itp..

Mam paska AFN skrzynia CYP na 1 czasami coś zgrzyta coś trzeszczy.. Wcześniej po zmianie 2 masy na stałe sprzęgło "valeo" posypała się wcześniejsza skrzynia na co można zamienić?? czy od 1z podejdzie bez przeróbek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie między TDI są zamienne jeśli masz sztywne koło.

Co do wcześniejszego - jeśli skrzynia ma oznaczenie XXX w VW to i w Seacie będzie miała takie samo oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Potrzebuje pomocy.  

Posiadam b3 silnik 1,8 90km rp/abs , skrzynia 5b cgx (powoli się konczy) poszukiwania takiej samej zakończyły się nie powodzeniem.

Więc przy okazji może coś innego z dłuższym przelozeniem, ale która? 

 

Przy okazji na forum wyczytałem że pasują jak na foto, bez problemu p&p? 

 

b70a57d62f4d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności