Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam passata 94r (reszta danych w profilu) z skrzynią automatyczną. Leci mi olej z uszczelniacza. Wyjąłem skrzynie, wymieniłem uszczelniacz na oryginalny z aso i niestety olej dalej leci. Prawdopodobnie wyrobione jest sprzęgło hydrokinetyczne + panewka (tak powiedziano w serwisie asb). Koszt naprawy 2500zł. Pozatym moja skrzynia szarpie przy zmianie biegów wiec zaczynam szukać drugiej skrzyni. Teraz mam pytanie, jakich oznaczeń szukać? Moja ma oznaczenie CNK. Dowiedziałem się że są dwa rodzaje skrzyń z przełącznikiem zima/sport przy lewarku i bez przełącznika. Podobno różnią się optycznie tym że ta z przełącznikiem nie ma bagnetu. Ja posiadam tą bez przełącznika. Czy skrzynie z innymi oznaczeniami podejdą pod sterownik który posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj skrzyni według tego czy ma przełącznik trybu pracy tylko właśnie według tego czy ma bagnet czy też nie bo to dwa zupełnie różne rodzaje skrzyń. Nie są one zamienne względem siebie a co do oznaczeń to jak znajdziesz o innym oznaczeniu to trzeba sprawdzić według etki kilka szczegółów i może będzie pasować. Najlepiej poszukać taką jak masz w aucie tzn CNK i nie zapomnij żeby była razem ze sprzęgłem żebyś nie przełożył problemu do drugiej skrzyni. Jak coś znajdziesz to pisz na PW postaram się sprawdzić czy to co znalazłeś podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko w temacie. Jakie sprzęgło i skrzynię powinienem mieć w Passacie B3 1.9TD 1991r? Mam sprzęgło hydrauliczne. Kupiłem nie dawno silnik do Passata wyjęty z Golfa razem ze skrzynią, też 1.9 TD, ale nowszy i ma on sprzęgło na linkę. Jakie sprzęgło powinienem mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golfy miały na linkę, passaty hydrauliczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

 

Skrzynia od 1.9 TD Golf III (AAZ) podejdzie do 1Z w Passku B4 1.9 tdi?

 

Gdzie szukać oznaczeń?

 

Jeżeli nie-od Golfa III 1.9 tdi każda skrzynia podpasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od golfa nie podejdzie, inaczej sterowanie sprzęgłem i lewarkiem, kwestia jeszcze przełożeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od TDi też nie tak? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ataman2345

Dobry!

 

Mam pytanie. W książce WKŁ w tabelce jest mowa o 3 różnych przełożeniach przekładni głównej dla skrzyni AGC - oznaczone literami A (71/18 = 3,944), B (70/19 = 3,684) oraz C (69/20 = 3,450). Jak rozpoznać który rodzaj mechanizmu siedzi w mojej skrzyni? Numery spisane ze skrzyni, to AGC19078 poprzedzone cyfrą "2" oraz wyżej, na nadlewie obok zaślepki wieńca koła zamachowego 2A040202.

Edytowane przez ataman2345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem skrzynie wraz z sprzęgłem w bdb pieniądzach u siebie w mieście. Stara skrzynia ma oznaczenie CNK, a nowa CFH. Według elektrody ( http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1745805.html ) ta skrzynia występowała w vw. Sprzedający twierdzi że skrzynia pochodzi z passata b3 2,0. Jedyna różnica to że moja ma przeguby garnkowe, a ta ma kulowe ale to można flansze przełożyć. Czy ktoś może sprawdzić czy ta skrzynia będzie pasować? Głównie chodzi o to czy będzie działać z moim sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erdesto

Czy do b4 2.8 podejdzie automat z 2.0? albo automat z b3 2.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich samochodów podpasuje skrzynia do B4 TDI?

Na forum jest napisane, że z Golfa III nie pasuje bo Golf ma sprzęgło na linkę i inny wybierak. Czy można przełożyć wybierak, wysprzęglik i będzie pasować czy też budowa jest inna. Chciałbym założyć skrzynię ASD do AFN-a, ale większość skrzyń na rynku jest właśnie z golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

wysypała mi się skrzynia CES passat b3 2E. którą z wymienionych kupić, żeby nie było większych różnic: AYK, CGY, CNL, CRU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ayk.

 

dzięki. kupiłem CNL - będzie jakaś katastrofa, czy spektakularne osiągi? . tylko taka była dostępna od ręki na miejscu i z jakąś gwarancją. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie :gitara:

Ja u siebie też powinienem mieć AYK a kupiłem inną-jest minimalnie krótsza, dzięki czemu jeszcze fajniej przyspiesza ;)

Oznaczenia nie pamiętam, sprawdzę i napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym założyć skrzynię ASD do AFN-a, ale większość skrzyń na rynku jest właśnie z golfa.

 

Dla potomnych.

Skrzynia ASD z Golfa czy z Seata pasuje bez problemu do Passata B4. Trzeba jedynie przełożyć wybierak i tuleję wybieraka (tą co siedzi w skrzyni od dołu).

Skrzynia teoretycznie jest trochę dłuższa (inne przełożenia) ale praktycznie czuć dużą różnicę w czasie jazdy, w mieście nie ma gdzie piątki wrzucić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką skrzynie z długą piątką do tdika nie wiem jaką teraz mam ale tak piątkę wrzucam przy 100km/h a 160km/h mam przy 3.5tyś obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie, mam passata b3 z 1.8 AAM ze skrzynią CGX, skrzynia mi się powoli kończy, a mam możliwość kupienia od kolegi tyle że z golfa 1.8 ABS (oznaczenia skrzyni jeszcze nie znam). będa problemy z montażem?? mozna je stosowac zamiennie?? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skrzynię z golfa sobię daruję, jednak mam nowe pytanie. czy skrzynię CGX mogę zamienic na CEW?? bardzo proszę o odpowiedz bo boję się juz 60 km/h przekraczac przez hałas i drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką najdłuższą skrzynię mogę włożyć do passata b3 2.0 2E 8V, jest coś porównywalnego, albo jeszcze dłuższego niż ASD z golfa tylko nie wymagające żadnych modyfikacji? Jeśli nie ma, to na ile problematyczne przełożenie wybieraka i tych tulejek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności