Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

100% pewności nie ma, ale zawsze daje to jakiś obraz sytuacji :

 

Z poniższych linków wynika, że mogą to być 1,9 sdi 64KM/68KM lub 1,9tdi 90KM/110KM.

 

Tutaj zamiennik tego nr OE i masz pokazane zastosowania zamiennika.

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/?utm_source=corpoBelt&utm_medium=corpoBelt&utm_campaign=corpoBelt#/produkty/1714131821151-AMC908703-glowica-cylindrow,scr_dItems.html

 

http://infopart.org/volkswagen-038103373e-part

 

Kodów silnika może być na prawdę dużo... Możesz jeszcze według tych stron spróbować po czym innym poszukać.. turbina, blok silnika, pompa wtryskowa itp.

 

Myślę, że sprawdziłeś, czy na bloku nie ma wybitego oznaczenia silnika oraz na obudowie paska rozrządu... ?

 

 

EDIT :

Może powiecie, że jestem upierdliwy i że się czepiam oraz piszę nie na temat, ale dla jasności i zrozumienia przez wszystkich.

"km" (pisane małymi literami) to skrót jednostki długości - "kilometra", natomiast skrótem jednostki mocy, czyli "konia mechanicznego" jest "KM" (pisane dużymi literami).

Ktoś powie, że to nie istotne, że każdy czytający wie o co tu chodzi. Ale jest wprost przeciwnie - jest to bardzo istotne, gdyż owe skróty oznaczają zupełnie co innego! :wkurzony

 

Oczywiście, że masz rację. Przyznaję, że się zapomniałem.. :umm:roll

 

Ogólnie staram się dbać o pisownię ;)

ale jakoś tak teraz wyszło... :wstyd

Edytowane przez bartekj001
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...1,9 sdi 64km/68km lub 1,9tdi 90km/110km...

Może powiecie, że jestem upierdliwy i że się czepiam oraz piszę nie na temat, ale dla jasności i zrozumienia przez wszystkich.

"km" (pisane małymi literami) to skrót jednostki długości - "kilometra", natomiast skrótem jednostki mocy, czyli "konia mechanicznego" jest "KM" (pisane dużymi literami).

Ktoś powie, że to nie istotne, że każdy czytający wie o co tu chodzi. Ale jest wprost przeciwnie - jest to bardzo istotne, gdyż owe skróty oznaczają zupełnie co innego! :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2011 o 07:39, Mieszkoc napisał:

B4 wychodziły seryjnie z AFN'ami.

 

b3silnikioznaczenia2uo6.th.png

Nabyłem paska b4 2,0 B/G z 1995r i też nie mogę rozszyfrować kodu silnika. Na wklejce w kufrze jest 85KW EG 2 a na motorku 08e.Patrzyłem w mądrej książce VW Passat i takich oznaczeń nie znalazłem. Może ktoś z forumowiczów pomoże? ponieważ mam problem .W pasku jest czujnik położenia wału i szwankuje , chciałbym ten temat jakoś ominąć ,może podmiana sterownika na starszy, bo sam czujnik to nie tania impreza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 16:59, Lesnik1 napisał:

Nabyłem paska b4 2,0 B/G z 1995r i też nie mogę rozszyfrować kodu silnika. Na wklejce w kufrze jest 85KW EG 2 a na motorku 08e.Patrzyłem w mądrej książce VW Passat i takich oznaczeń nie znalazłem. Może ktoś z forumowiczów pomoże? ponieważ mam problem .W pasku jest czujnik położenia wału i szwankuje , chciałbym ten temat jakoś ominąć ,może podmiana sterownika na starszy, bo sam czujnik to nie tania impreza.

Tam raczej masz "85 kW 5GS" - oznacza to moc silnika i skrzynię 5-cio biegową, manualną. Oznaczenie silnika jest pod napisem "KW".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, radekrp90 napisał:

Tam raczej masz "85 kW 5GS" - oznacza to moc silnika i skrzynię 5-cio biegową, manualną. Oznaczenie silnika jest pod napisem "KW".

Koledzy posprawdzałem ,na bank na wklejce jest 85KW EG2 oraz 08E na bloku za aparatem ale wytargałem dywanik z kufra i przy pomocy sztucznego światła doczytałem niżej pod napisem 85KW wypłowiały napis _   ADY_ .Co do postu Daniela "daj fotke silnika"-wygląda identycznie jak 2E w passacie b3 (mój poprzedni okaz) różni się tylko kolektorem dolotowym i przepływką.Tak to wygląda ,więc koledzy mam pytanie :czy passaty b4 z silnikami ABF oraz 2E też miały montowane "Czujniki prędkości obrotowej silnika" popularnie zwane Czujnikiem położenia wału? A drugie pytanie odnośnie przepływki: w pasku b3 silnik 2,0 benz. ozn.2E miałem przepływomierz mechaniczny a przy silniku ADY w b4 mam elektroniczny.Czy przy innych motorkach 2,0 benz w b4 występują mechaniczne czy elektroniczne?Pytam ponieważ przymierzam się do zakupu i wymiany sterownika  ale muszę mieć pewność żeby kasy na darmo nie wyłożyć.Mam sterownik od b3 2.0  2E ale tam był jeszcze wtrysk rozruchowy to nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś już, że masz ADY. To taki nowszy 2E. Ma na 99% czujnik G28, czyli prędkości obrotowej silnika.

Sterownik wymieniaj na taki jaki masz zamontowany, po numerach (ETKA podaje 037906025). Nie rozumiem po co kombinujesz.

Przepływomierz widać jaki jest więc tego też nie rozumiem. Według ETKA: 037906461B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje bo szwankuje ten pieprzony czujnik położenia wału a nie jest tani.Dobry zamiennik 300-350złociszy.Poprzedni właściciel założył zamiennik i jest ****.Na zimnym motorze słabo pali,na rozgrzanym słabsze parametry niż wcześniej w b3(oczywiście te odczuwalne)tj. przyspieszenie,zebranie, wyprzedzanie no i ma doła przy gwałtownym dodaniu gazu.Zapłon sprawdzany,hall ok.,diagnozowany komputerowo niezależnie i wszystko wskazuje na ten czujnik wału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał padnięty czujnik wału to byś go wcale nie odpalił (chyba, że masz typowo jego błąd w ECU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był podpinany pod vag-a nic nie pokazuje żadnych błędów .Problem jest przy odpalaniu jak zimno -musi trochę pokręcić - ,dołek przy gwałtownym depnięciu i odcinka przy 5000obrotów.Trochę to wszystko w...a człowieka tym bardziej że poprzednik b3 chodził jak przecinak.Podmieniałem cewkę , przewody nadal to samo.Mechanik co wpinał kompa mówił mi że miał bardzo podobny przypadek z czujnikiem hala w audi A4 ,vag nic nie pokazał bo nie był padnięty do końca. Tutaj przyznam że to on mi zasugerował podmianę sterownika celem ominięcia kosztów i problemów w przyszłości. Stwierdził że zamiennik to tylko zamiennik i nie wiadomo jaka jakość i wytrzymałość .W pasku B3 którego miałem był aparat zapłonowy z halem i jak na swoje lata 1991-2017 to śmigał przepięknie aż przód unosiło przy depnięciu.Dlatego podchwyciłem temat podmiany sterownika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , silnik abs/rp niestety skrzynia na 5 zgrzyta (z dnia na dzień co raz gorzej) wg opinie synchronizator do wymiany. Ale taniej pewnie wyjdzie wymiana skrzyni . O jakim oznaczeniu będą pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności