Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam passata b5 fl 1.9 TDI (AVB) z 2001r. i mam problem z brakiem mocy na każdym biegu począwszy od 1, Mechanik stwierdził, że muszę wymienić pompowtryski...może mi ktoś powiedzieć jakie są numery na wtryskach do mojego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryskiwacze zostaw w spokoju. Zrób logi dynamiczne i wrzuc na forum a ktoś napewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałeś na posta sprzed trzech miesięcy, heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Właśnie dołączyłem do forum, więc witam bardzo serdecznie i proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam nie w temacie, lub powielam pytanie. Mam nadzieję stać się niebawem posiadaczem Passata b5 fl z 2004 r. Interesuje mnie 1.9 TDI 130 KM i tu pojawiają się moje pytania: czy jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy silnikami AWX i AVF oraz jakie skrzynie (5-cio, czy 6-cio biegowe w manualu) montowano z tymi silnikami? Wyczytałem gdzieś, że AVF ma odrobinę wyższy Moment Obrotowy i że występował tylko ze skrzyniami 6-cio biegowymi, chciałem się jednak upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AVF i powiem Ci że na każdym biegu czuć że ciągnie, nie jeździłem na AWX to nie mam porównania ale mi na 6 z początku się dziwnie jeździło lecz po czasie jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Właśnie dołączyłem do forum, więc witam bardzo serdecznie i proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam nie w temacie, lub powielam pytanie. Mam nadzieję stać się niebawem posiadaczem Passata b5 fl z 2004 r. Interesuje mnie 1.9 TDI 130 KM i tu pojawiają się moje pytania: czy jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy silnikami AWX i AVF oraz jakie skrzynie (5-cio, czy 6-cio biegowe w manualu) montowano z tymi silnikami? Wyczytałem gdzieś, że AVF ma odrobinę wyższy Moment Obrotowy i że występował tylko ze skrzyniami 6-cio biegowymi, chciałem się jednak upewnić.

AWX - 5 biegów 285Nm

AVF - 6 biegów 310Nm

Nie wiem czy wyczujesz różnice momentu w codziennej jeździe, pewnie nie :) - same silniki pod względem mechanicznym są identyczne (różne skrzynie i sprzęgła), a za minimalnie wyższy moment odpowiada tylko jedna mapa w sterowniku (ogranicznik momentu), możesz to "poprawić" kupując kabelek za ok 70zł ;)

 

Jako użytkownik AVF nie miałbym żadnych obiekcji aby brać AWX - mniejsze ryzyko awarii skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy passat b5 2003r. 1.9tdi 131KM jest w końcu na pompie wtryskowej czy na pompowtryskiwaczach?

Przepraszam za pytanie wśród stałych forumowiczów ale jestem początkujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko: co tu może siedzieć? BAU? BCZ?

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-b5-fl-highline-180km-4motion-full-opcja-chrom-C35380726.html

 

Jak tu z problemami z dawkami paliwa wielofazowego wtrysku? Czy też ma takie kłopoty jak BDG/BDH w A6 C5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym posiadaczem passat z tym ze nie jestem pewny co do pojemnosci silnika. i prosiłbym aby ktos rozszyfował to z naklejki z bagażnika. czy to jest 1.9 tdi czy 2.0 tdi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

^5600A0FA60C9623F541BDDCAEDDB5EC4627074FD4AEE2A1E67^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avf 1,9 tdi 131km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Avf 1,9 tdi 131km

 

ślicznie dziękuje za pomoc . pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a jeszcze jedno pytanko.czy to jest normalne ze jest tam 6-biegowa skrzynia, i na co zwracac szczegolna uwage jeśli chodzi o silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF fabrycznie wychodził z 6 biegową skrzynią a ogólnie to jak każde auto nie katować itp. ogólnie to jak każdego TDI

na pewno jak zimny nie cisnąć po wyżej 3000obr i po ostrzejszej jeździe nie gasić nagle po zatrzymaniu tylko dać się schłodzić turbinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AVF fabrycznie wychodził z 6 biegową skrzynią a ogólnie to jak każde auto nie katować itp. ogólnie to jak każdego TDI

na pewno jak zimny nie cisnąć po wyżej 3000obr i po ostrzejszej jeździe nie gasić nagle po zatrzymaniu tylko dać się schłodzić turbinie.

 

jeszcze raz dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska z silnikiem avb 101 km i padły mi pompki ale mam okazje kupic słupek z pompkami za małe pieniądze z golfa 4 kod silnika to awx tez 101 km jaka jest róznica między nimi czy bedzie to chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki AWX to raczej 130KM.

W AVB siedza pompki z końcówka 073 AJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy i mam wielki problem .. proszę o POMOC !

Kupiłem passata w maju i po tygodniu po sprawdzeniu okazało się że auto miało przekładkę skrzyni biegów z automata na manula . Może by mnie to nie ruszyło ale auto nie ma mocy na 4 , 5 biegu . od 1 do 3 coś tam się zbiera ale reszta biegów jest lipa , boje się wyprzedzać . I tak dowiedziałem się od pewnych ludzi że wada jest taka że włożyli złą skrzynie np od 110km albo od benzyny i dlatego nie idzie .. Miałbym prośbę jeżeli faktycznie jest ktoś kto miał taki sam przypadek lub wie jak to rozwiązać proszę o pomoc . podaj mi nr @ w razie W [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tutaj nowy i mam wielki problem .. proszę o POMOC !

Kupiłem passata w maju i po tygodniu po sprawdzeniu okazało się że auto miało przekładkę skrzyni biegów z automata na manula . Może by mnie to nie ruszyło ale auto nie ma mocy na 4 , 5 biegu . od 1 do 3 coś tam się zbiera ale reszta biegów jest lipa , boje się wyprzedzać . I tak dowiedziałem się od pewnych ludzi że wada jest taka że włożyli złą skrzynie np od 110km albo od benzyny i dlatego nie idzie .. Miałbym prośbę jeżeli faktycznie jest ktoś kto miał taki sam przypadek lub wie jak to rozwiązać proszę o pomoc . podaj mi nr @ w razie W [email protected]

 

malo prawdopodobne zeby wlozyli zla skrzynie

cos sie dzieje z zaworkiem lub turbina

 

zrob logi i wklej w odpowiednim dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to czy auto nie ma kopa od maja, czy od teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności