Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

serje skrzyn maja inne oznaczenia

dane oznaczenie oznacza ze skrzynia taka ma okreslone przelozenia i jakie moze momenty wytrzymac

jak masz DJR to kazda skrzynia bedzie5 biegowa o tych samych przelozeniach

 

niestety nie pomoge tobie jaka bedzie zamiennie dobra (szybsza) skrzynia bo nie mam do benzynowych tabeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi dokladnie o to ze ta skrzynia ktora mam juz sie konczy i chce ja zamienic na skrzynie 6 cio biegowa. i nikt nie jest mi w stanie pomoc w temacie jaka sjrzynia 6 cio biegowa podpasuje bez przerabiani niczego . zaznaczam ze musi to byc skrzynia z napedem na 4 kola.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

lub gdzie moge sie tego dowiedziec. moze ktos juz robil cos takiego. wiem ze jest to normalnie do zrobienia ale musze wiedziec jaka 6 cio biegowa skrzynia bedzie pasowala do mnie. u mnie jest djr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaka skrzynia 6 cio biegowa do silnika AVB? i czy w ogóle da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria moze miec problemy. Po chipie bedzie latac. A jedyna słuszna skrzynia to DQS. Poszukaj na YT jest moj film z avb+dqs+chip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem założyć osobny temat gdyż problem wymaga pewnie głębszej analizy ale jako nowy użytkownik nie wolno mi .

 

Otóż posiadam B5 1.9 130 km w automacie...

 

No i tu zaczyna się problem, postaram opisać się go najdokładniej jak mogę.

 

Skrzynia szarpie przy zmianie z R na D (tylko w takiej kombinacji) oraz

Skrzynia w trakcie jazdy losowo nie chce wrzucać mi z 2 na 3-4-5 (jedzie np 80 na 2 biegu). Podczas gdy przy przerzuceniu na triptonik mogę spokojnie te biegi zmienić.

Dzieje się to stosunkowo rzadko a mianowicie

Początkowo myślałem, że przy jeździe w korkach w upale, gdyż zimą nie miałem problemu i dopiero gdy temp. znacznie się podniosła zacząłem mieć problemu a więc wymieniłem olej w skrzyni kilka dni temu (myśląc, że robi się za rzadki i nie wyrabia) niestety nie pomogło.

 

Na tamta chwilę pod kompem nie było nic widać - spróbuję jutro ponownie u mechanika podpiąć go.

Jednak teraz (dziś godzina 22) było zaledwie 20 stopni, jazda bez korków - kilka przestojów na światłach i przy wyjeździe z eventów. I zaczęło mi świrować tak jak wyżej.

 

Może ktoś miał podobny problem lub z takim się spotkał i wie co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie skrzyń padł mi wsteczny w AFN 110km i chcem wymienić skrzynie jaka skrzynia podejdzie i o jakim oznaczeniu do AFNa dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak skrzynia 5-6 biegowa pasuje do mojego passata (1,9 tdi 131km  AWX) miałem skrzynie FHN ale padła.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylbym wdzieczny gdyby ktos mogl mi podac jaka skrzynia siedzi u mnie ? WVWZZZ3bz3e129622 prawdopodobnie FRK patrzac po wygladzie ale nie moge znalezc oznaczenia zeby potwierdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlepie w kole zapasowym powinieneś mieć, po prawej stronie naklejki naprzeciwko oznaczenia silnika.

Edytowane przez r9_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam passata z silnikiem awx . Kiedyś padła mi skrzynia biegów założona została pierwsza lepsza i się okazało ze piąty bieg ma bardzo krótkie przełożenie , 120km/h  to ok 3100obr silnika . Nie da się jechać w trasę. Chciał bym sie dowiedzieć  czy ma ktoś informację z jakim oznaczeniem skrzynia biegow miała by lepsze przełożenie  piątego biegu.  Stara skrzynia prawdopodobnie miała oznaczenie GFL ale pewny nie jestem ale w każdym razie tu gdzie mieszkam ciężko znaleźć skrzynię z takim oznaczeniem .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś kto sprawdzi mi jaką skrzynię mogę założyć zamiast EFC, mam możliwość kupienia skrzyni o symbolu DYE podobno te same przełożenia co w mojej. Passat jak w opisie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem tu nowy

mam pytanie 

w moim aucie fabrycznie była skrzynia FRF z nr obudowy 01E 301 103 K-L

czy każda skrzynia z oznaczeniem FRF będzie pasowała?

bo znalazłem FRF ale z innym nr obudowy

z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Sowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie w moim passacie 1.6 ANA 99r padła skrzynia. Skrzynia ma oznaczenie DWG. Czy mógłby ktoś napisać mi z jakimi skrzyniami jest ona zamienna? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Szukalem i nie znalazlem nigdzie odpowiedzi.

Czy wsadze do passata b5 bez problemu skrzynie GBQ 5 biegow z AWX do AVF w ktorej była 6 biegowa GVS? Czy trzeba np zmieniac dwumase itd ? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście są takie problemy ze skrzyniami w passatach??

Miałem V6 z automatem, wjechał manual 6b jakiś z audi, usiadło wszystko jest idealnie.

Zmieniłem silnik na 1.9 pd, skrzynia została z V6 TDI i wszystko pasuje P&P, ale sanki miałem v6-kowe.

 

Leży mi na strychu skrzynia 6b z AVF jakby ktoś potrzebował, ja wolałem v6tdi bo ma najdłuższe przełożenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pająk skąd jesteś? Czy ta skrzynia z AVF nie chodzi głośno? U mnie na 5 i 6 strasznie wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witem Was. Mam pytanie do Was mądre głowy, mam w pasku skrzynie  HHQ, chciałbym móc podnieść i zastanawiam się nad zmianą skrzyni biegów na jakąś "dłuższą" możecie coś polecić? Czy może gra świeczki nie warta i zostawić tą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć w moim avf tez mam skrzynię HHQ ktora nadaje sie juz do wymiany. czy ktoś wie jaka podejdzie inna najlepiej troszkę dłuższa bo krótszej skrzyni od tej nigdy nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności