Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Oznaczenia skrzyń biegów stosowane w Passacie 3B i 3BG:

1996-2000

 

skrzyniebiegw3b19962000eo7.th.pngskrzyniebiegw3b11996200jj9.th.png

 

2000-2002

 

skrzyniebiegw3bg2000200qp0.th.pngskrzyniebiegw3bg1200020lj5.th.png

 

2002-2005

 

skrzyniebiegw3bg2200220iu5.th.pngskrzyniebiegw3bg2a20022od4.th.pngskrzyniebiegw3bg2b20022yn4.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość antonowiczz

Nie znalazłem w tym zestawieniu mojego zespołu napędowego. Mam VW Passata z 2002 r i silnik AKN a skrzynia ma kod literowy FNM.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem w tym zestawieniu mojego zespołu napędowego. Mam VW Passata z 2002 r i silnik AKN a skrzynia ma kod literowy FNM.:(

 

bo i szukasz nie tam gdzie trzeba, jak byś szukał TU to byś znalazł ;)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oznaczenia skrzyń biegów stosowane w Passacie 3B i 3BG:

 

 

2002-2005

 

skrzyniebiegw3bg2200220iu5.th.png

Co oznaczają symbole typu HA, 5S i 5A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co oznaczają symbole typu HA, 5S i 5A ?

HA- brak danych na temat tej skrzyni

5S- 5-cio biegowa manualna

5A- 5-cio biegowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HA- brak danych na temat tej skrzyni

5S- 5-cio biegowa manualna

5A- 5-cio biegowa automatyczna

 

Dzięki ! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kruchy00

Witam wszystkich mam problem mianowicie jechalem do gdanska i na rondzie skrecilem nie w ten zjazd co trzeba zatrzymalem sie wrzucilem wsteczny i niestety samochod nie czytal juz biegow, biegi wchodza elegancko lecz samochod ich nie czyta jest to jednostka 1.9 tdi afn synchro przy wrzuceniu wyzszych biegow puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu slychac jakis zgrzyt z tylu co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ;/ Mianowicie w papierach mam skrzynię HHQ i silnik 1.9 AVF a w tym zestawieniu do tej skrzyni jest tylko motor 2.0 dodam że pasek jest z końca 2004 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu na skrzyni wybite są numery? Czy kod skrzyni można bezpośrednio przypisać do kodu silnika? ... APU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturoski Kod skrzyni jest wybity w górnej części tuż przy kołnierzu połączenia z silnikiem, natomiast oznaczenie (typ) znajdziesz z lewej strony skrzyni w pobliżu korka (wlewowo-kontrolnego) oleju również tuż przy kołnierzu. Najlepiej "optycznie" sprawdzić jaką skrzynię masz w swoim Passku zamontowaną ;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przy silniku AVF jest skrzynia FRK (6G). Niestety po wpisaniu w ETKA numeru nadwozia, nie ma takiej opcji w typach handlowych.

Typ handlowy to 3B6162 a wg numeru nadwozia powinien być inny :) Mi to nie przeszkadza, tym bardziej, że typ handlowy 6162 był produkowany w okresie w którym wyprodukowano moje auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię bo u mnie jest podobnie też mam silnik AVF i skrzynię FRK (6g) tylko typ handlowy 3B6062 i wg win też tego typu nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sstefano

Witam,

W zeszłym tygodniu padła mi skrzynia automatyczna w moim passacie, mechanik twierdzi, że naprawa prawie 5tyś zł więc pomyślałem, że zdecydowanie taniej wyjdzie kupić inną.

I tu zaczyna się problem, nie wiem jaką:/

 

Wiecie może jakie do niego pasują? To jest Passat b5 1.9 tdi 110km z 99roku, oznaczenie skrzyni to DMX i zastanawiam się czy tylko skrzynie z takim oznaczeniem do niego pasują? Czy może niektóre typy są uniwersalne?

 

Będe wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może jakie do niego pasują? To jest Passat b5 1.9 tdi 110km z 99roku, oznaczenie skrzyni to DMX i zastanawiam się czy tylko skrzynie z takim oznaczeniem do niego pasują?

 

powinna jeszcze pasować o znaczeniu EPV, także montowana do 110 konnych pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do 101 konnych AVB. Mam takową-automat czterobiegowy. Może dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć. Ewentualnie zmiana na manual...rozwiązanie nie do przyjęcia jak ktoś lubi automaty ale znacznie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, odkopie temat. Właśnie posiadam skrzynie Automatyczna 4-biegową o oznaczeniu EPV w Passacie b5fl z 2002r 1,9tdi... ktoś się orientuje jaką skrzynie - o jakim oznaczeniu jeszcze mógłbym spróbować zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ci się dzieje? Pytam z ciekawości, bo sam taką mam, ale odpukać jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zjechały się tarczki cierne...

Generalnie nie idzie ruszyć prawie - 3 tyś obrotów a auto rusza jakbym wcisnal gaz o 0,00001 mm ;-) i tak powoli się rozpedza.. jak juz wrzuci 3 to idzie dobrze:)

 

Chyba ją rozbiore i wymienie tarczki.. kto nie probuje ten nie zyska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładac nowego tematu, a mam mały problem. Otóż w moim pasku prawdopodobnie padła skrzynia i sprzegło też juz sie kończy. Przy ruszaniu wyskakuje mi pierwszy bieg, piątka nie chce wejść w ogóle, wsteczny jakbym miał przyczepke, skrzynia wyje, szumi metalicznym dźwiekiem, jakby było cos ukruszone i bez smarowania (a olej jest bo sprawdzałem i 0,5L dwa tygodnie temu dolałem 75W90), z takimi objawami musiałem jechać około 150km do domu, kilka razy sprzęgło sie sliznęło. Mechanik powiedział że skrzynia do wymiany, sprzęgło prawdopodobnie też (sprawdzą przy wymianie skrzyni, ale trzeba liczyć się z wymianą) więc postanowiłem wymienić skrzynie (używke, nie regenerowaną) i sprzęgło (oczywiście nowe).

 

1. Jakie sprzęgło? Myślałem nad Sachs 3000 951 210, http://www.allegro.pl/item815666962_sprzeglo_kpl_sachs_a4_a6_superb_passat_1_8_1_8t.html będzie dobre? (wolę się upewnić)

 

2. Jaka skrzynia do AEB? Oznaczenia podane w pierwszym poście nie są (chyba) kompletne, nie ma np AG5 (kumpel miał takiego tiptronica, na wlepce też miał AG5, więc fabryka), nie ma FZG i pewnie kilku innych. Czym kierowac sie przy szukaniu skrzyni? Czy wszystkie manual z 1.8T podejdą do mojego AEB, czy są jakieś różnice?

Byłem wczoraj wieczorkiem na szrocie i pytałem o skrzynie do 1.8T, mają CPD, AKM, BAA (z dwoma ostatnimi to się ździebło pomylił praktykant, bo wg google są od Audi 80), ale co z CPD, wie ktos coś na ich temat?

 

3. Otwory w dolnej częśći skrzyni przy łączeniu z silnikiem, jaką mają spełniać rolę i czy powinny byc zaślepione?

skrzynia fzg.jpeg

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HA- brak danych na temat tej skrzyni

5S- 5-cio biegowa manualna

5A- 5-cio biegowa automatyczna

 

to czy analogicznie

6S - 6-cio biegowa manualna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności