Skocz do zawartości
radas

Problem z zamkiem tylnej klapy.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od tego ,że nie miałem oświetlenia w bagażniku.

Zgodnie ze zdobytą wiedzą , wymieniłem mikrostyk w zatrzaśniku zamka (miałem złamany jeden pin) , podłączyłem wszystko i...

Aha , jeszcze wcześniej zauważyłem ,że ktoś odłączył jedną z wtyczek dochodzącą do zamka. Zastanawiałem się po co ?

Nieważne. Podłączyłem i tą rozłączoną z myslą ,że wszystko będzie OK i wreszcie będę mógł z pilota zamykać oprócz drzwi i klapę bagażnika.

Niestety . Nie działa nadal. Jedyna różnica to taka ,że podczas zamykania z pilota , słyszę jak tam coś w zamku bzyczy. Gdy otworzę klapę i znowu pilotem zamykam to widzę jeszcze ,że nic tam się nie rusza. Żadne ćięgno itp.

Czy tak powinno być ?

Pewnie nikomu się nie bedzie chciało odkręcać tych 13 śrubek , aby zdjąć wygłuszenie i zobaczyć , ale może Ktoś coś "z pamięci" , lub fachowej wiedzy powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd tam 13 śrubek? :eek:

U mnie w kombi są 4 śrubki.

 

Radas ma Passka 3B i te wkręty są od tapicerki klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radas ma Passka 3B i te wkręty są od tapicerki klapy.

załapałem i usunąłem posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Passacie pomogło nasmarowanie mechanizmu zamka. Pamiętaj o siłowniku od centralnego zamka. Jest w nim plastikowa przekładnia ślimakowa, którą również trzeba potraktować olejem.

Na przyszłość użyj też opcji szukaj.

Pozdrawiam Dominek

Edytowane przez dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Tu masz więcej dobrych rad http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=1017614 ...

 

obrazek1wu3.th.jpg

 

>>>>>>>>>

 

najbardziej zastanawia mnie to , czy podczas zam/otw nie powinno coś tam się ruszać ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczęło się od tego ,że nie miałem oświetlenia w bagażniku.

Zgodnie ze zdobytą wiedzą , wymieniłem mikrostyk w zatrzaśniku zamka (miałem złamany jeden pin) , podłączyłem wszystko i...

Aha , jeszcze wcześniej zauważyłem ,że ktoś odłączył jedną z wtyczek dochodzącą do zamka. Zastanawiałem się po co ?

Nieważne. Podłączyłem i tą rozłączoną z myslą ,że wszystko będzie OK i wreszcie będę mógł z pilota zamykać oprócz drzwi i klapę bagażnika.

Niestety . Nie działa nadal. Jedyna różnica to taka ,że podczas zamykania z pilota , słyszę jak tam coś w zamku bzyczy. Gdy otworzę klapę i znowu pilotem zamykam to widzę jeszcze ,że nic tam się nie rusza. Żadne ćięgno itp.

Czy tak powinno być ?

Pewnie nikomu się nie bedzie chciało odkręcać tych 13 śrubek , aby zdjąć wygłuszenie i zobaczyć , ale może Ktoś coś "z pamięci" , lub fachowej wiedzy powie ;)

 

Nie jestem pewien ale jesli zamek tylnej klapy dziala podobnie jak drzwi to :

Powinny byc w zamku w plastikowej obudowie silniczek ktory napedza spiralke taka plastikowa ktora blokuje i otwiera zamek, i moze cos na tej spiralce sie popsulo bo tam te czesci sa plastikowe.

Lub moze pomodz to co pisze dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczęło się od tego ,że nie miałem oświetlenia w bagażniku.

Zgodnie ze zdobytą wiedzą , wymieniłem mikrostyk w zatrzaśniku zamka (miałem złamany jeden pin) , podłączyłem wszystko i...

Aha , jeszcze wcześniej zauważyłem ,że ktoś odłączył jedną z wtyczek dochodzącą do zamka. Zastanawiałem się po co ?

Nieważne. Podłączyłem i tą rozłączoną z myslą ,że wszystko będzie OK i wreszcie będę mógł z pilota zamykać oprócz drzwi i klapę bagażnika.

Niestety . Nie działa nadal. Jedyna różnica to taka ,że podczas zamykania z pilota , słyszę jak tam coś w zamku bzyczy. Gdy otworzę klapę i znowu pilotem zamykam to widzę jeszcze ,że nic tam się nie rusza. Żadne ćięgno itp.

Czy tak powinno być ?

Pewnie nikomu się nie bedzie chciało odkręcać tych 13 śrubek , aby zdjąć wygłuszenie i zobaczyć , ale może Ktoś coś "z pamięci" , lub fachowej wiedzy powie ;)

A kluczykiem ci się klapa zamyka??? To wygląda na zepsuty siłownik klapy bądź spadło ci cięgno od siłownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kluczykiem ci się klapa zamyka??? To wygląda na zepsuty siłownik klapy bądź spadło ci cięgno od siłownika.

 

Oczywiście kluczykiem się zamyka i otwiera jak należy.

Skoro mówisz ,że siłownik bądź cięgno , to rozumiem ,ze te rzeczy podczas zamykania z pilota muszą się "jakoś" poruszać.

U mnie nic nie drgnie , tylko slychać przez chwilę odgłos "bzzzzzzzzzzzzyk" :D

Jak znajdę chwilę , to pstrykne fotkę i moze Ktoś zobaczy na niej i wywnioskuje o co chodzi , bo może brakuje tam jakieś części alboco :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Take bzzzzzzz miałem ostatnio jak mi się zablokował "cycek" w klamce, nie mogłem jej wogole otwrozyć, bzyczało i syczało. Jedynie kluczykiem mogłem otwierać. Rozebrałem tapicerke ( przy okazji zgubiło się sztuk 2 spinek :D ) i zaczał się tak zwany koper, po prostu dał bym kopa po jajach temu co to projektował, plastik żeby wyjać gimnastyka, trzeba było zdemontowac tablice rej, ramke i prawą lampke odkecić. Klamka klapy jest na torxy, kolejny zonk i latanie po sasiadach :eek:. Rozebrałem ta klamke wkońcu i okazało się, że ten dzyndzel sie skleił po prostu, złozyłem do kupy ( ofkorse źle tapicerke włozyłem bo tera odstaje koło silnika wycieraczki) i działa normalnie. Może u Ciebie jest problem z tym pstrykiem w klamce albo na kablach od klamki masz zwieranie masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam zdjęcia . Może Ktoś wizualnie oceni czy wszystko jest na miejscu (i czy wogóle wszystko jest)

dscf1393hz1.th.jpgthpix.gifdscf1395lo5.th.jpgthpix.gifdscf1397oo4.th.jpgthpix.gif

 

a także filmik na którym otwierany i zamykany jest samochód centralnie z pilota. Drzwi oczywiście otw/zam się a zamek tylnej klapy :

http://pl.youtube.com/watch?v=NDJYuwUlNcg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamekrh9.th.jpgthpix.gif

W miejscu zaznaczonym przeze mnie powinno wychodzić cięgno, które blokuje zamek. U Ciebie go nie ma. Na filmie słychać, jak pracuje silniczek, który to cięgno wypycha i chowa, więc elektrycznie wszystko wydaje się być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamekrh9.th.jpgthpix.gif

W miejscu zaznaczonym przeze mnie powinno wychodzić cięgno, które blokuje zamek. U Ciebie go nie ma. Na filmie słychać, jak pracuje silniczek, który to cięgno wypycha i chowa, więc elektrycznie wszystko wydaje się być ok.

 

tak myślałem,że czegoś tam brakuje.

teraz tylko ,czy mozna dokupić takie cięgno same (i oczywiście da radę podłączyć), czy całe te ustrojstwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak myślałem,że czegoś tam brakuje.

teraz tylko ,czy mozna dokupić takie cięgno same (i oczywiście da radę podłączyć), czy całe te ustrojstwo ?

Można dokupić . Cena 3,00 zł.;)

 

b5zamekcentrtw5.th.pngthpix.gifb5zamekklapysedangi9.th.pngthpix.gif

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ,że to jest cos takiego:

441810770mg3.th.jpgthpix.gif

tu akurat wersja z varianta.

 

Tylko , gdzie to zahaczać ?

Nigdzie u mnie nie widzę jakiegoś "dzyndzla" za który można to zaczepić :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazało sie ,że problemu jest ciąg dalszy.

Oczywiście kupiłem ten "dzyndzel" , ale jak sie okazało jest to tylko sama zawleczka z uchwytem w kształcie podkowy , w którą zapewnie wciska się ciegno.

20080925nf2.th.jpgthpix.gif

sorry za jakość foto

Jak widać na zdjęciach u mnie cięgna niet. Myślałem ,że jak dokupie tą część to bedzie to cięgno z uchwytem :636: Okazuje sie ,że to cięgno to chyba część silnika regulującego do zamka centralnego [10] (3B0 959 781 B) .

No i chyba pozostanie mi to kupić (65 zł).

Ale w Etce widzę ,że jest jeszcze obok w/w takie coś jak :silnik regulujący zdalne sterowanie [12](3B0 959 781 C).

obrazek2oj2.th.jpgthpix.gif

Ja nic takiego u mnie nie widzę (zdjęcia wyżej). Moze i też tego mi brakuje :confused:

A może to nazwę ma "silnik" a wygląda jak coć co mam , w tym co mam ;)

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

masz wyrwane częśc siłowinika i to cały problem wszystko widac na 1 zdj ze nic nie wystaje

wymien siłownik i będzie po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

wymien siłownik ...;)

dla ścisłości .

siłownik - czyli :silnik regulujący do zamka centralnego [10] (3B0 959 781 B)

:confused:

 

________________

 

thpix.gifb5zamekklapysedangi9.th.pngthpix.gif

 

Skąd masz takie rysunki zamka ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla ścisłości .

siłownik - czyli :silnik regulujący do zamka centralnego [10] (3B0 959 781 B)

:confused:

 

________________

Tak to ten element ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności