Skocz do zawartości
Gość Paweł Mikulski

Passat B3 - filtr przeciwpyłkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Mikulski

Witam.

No właśnie - gdzie jest ten filtr? Kupiłem auto od mojego wujka, który niespecjalnie dbał o takie rzeczy. Podejrzewam, że ten filtr jest nieĽle zasyfiony i chciałbym go wymienić, ale nie wiem z której strony go szukać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebpl

Cze , filtr pyłkowy znajduje sie po lewej stronie (patrząc od przodu samochodu) na podszybiu zaraz koło numeru nadwozia.Aby go wymienic należy ściagnac osłone plastikowa na podszybiu.Uwaga nie wszystkie modele byly wyposażone w taki filtr ,nawet jezeli posiadają klimatyzacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gerber25

witam

kolego czy masz nr tego filtra przeciwko pyłkowego czeka mnie wymiana i nie wiem jaki kupić... :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

kolego czy masz nr tego filtra przeciwko pyłkowego czeka mnie wymiana i nie wiem jaki kupić... :wstyd:

Podaj rok produkcji i czy masz klime to moze będę mógł Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gerber25

mam passata b3 z 1991 roku mam klimę z góry dziękuje za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gerber25, nie jestem pewien czy to akurat do Twojego modelu, bo w katalogu nie znalazłem filtra dla modelu z klimą. Możesz sprawdzić np w IC ten numer: 3A0819644 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do b4 rok 96 jaki byłby dobry?

czy raczej znaczenia wiekszego nie ma, jesli chodzi o producenta?

czyli filtr is filtr...byleby do tego modelu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do b4 rok 96 jaki byłby dobry?

czy raczej znaczenia wiekszego nie ma, jesli chodzi o producenta?

czyli filtr is filtr...byleby do tego modelu?!

 

przeciwpyłkowy to w zasadzie obojętnie jakiego producenta. Różnica jest tylko w normalnym filtrze i filtrze z aktywnym węglem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciwpyłkowy to w zasadzie obojętnie jakiego producenta. Różnica jest tylko w normalnym filtrze i filtrze z aktywnym węglem...

I tu bym się sprzeczał, wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, bo stary był strasznie zasyfiony i od tamtego momentu zaczęły mi parować szyby, ze starym problem nie występował. Nie pamiętam jakiego producenta wziąłem, ale będę musiał go wymienić na coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozbądź się wilgoci z auta to przestaną ci szyby parować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wspominałem coś o wilgoci w aucie której nie posiadam ? Kolega pytał o filtr więc napisałem co się u mnie dzieje po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu bym się sprzeczał, wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, bo stary był strasznie zasyfiony i od tamtego momentu zaczęły mi parować szyby, ze starym problem nie występował. Nie pamiętam jakiego producenta wziąłem, ale będę musiał go wymienić na coś dobrego.

tak jak kolega napisał pozbądź się wilgoci przetkaj wszystkie odpływy wysusz środek wykładzinę wyjmi wykładzinę i wysusz i będzie oki sprawdź drożność nawiewów i jeśli masz klime to odgrzyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wspominałem coś o wilgoci w aucie której nie posiadam ? Kolega pytał o filtr więc napisałem co się u mnie dzieje po wymianie.

 

wymiana filtra na nowy spowodowała parowanie szyb - proste i (nie)logiczne :) szyby parują bo: zawalony jest filtr przeciwpyłkowy lub jest wilgoć w aucie! jeśli wymieniłeś filtr na nowy to pozostaje ta druga opcja... Chyba że przed włożeniem nowego fitra nasączyłeś go wodą :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy na prawdę nie potraficie czytać co ja napisałem "wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, bo stary był strasznie zasyfiony i od tamtego momentu zaczęły mi parować szyby, ze starym problem nie występował". Nie da się pozbyć wilgoci której nie ma ! Jeśli nie doświatczyliście takiego przypadku, to chyba nie powinniście udzielać głosu ;). Może jeszcze dodam tylko, że samochód praktycznie całą zimę stoi i robi symboliczne przebiegi, jest suchy w środku, ciepłe powietrze też ma drożność ulatywania i jest "szczelny". No ale może znacie lepiej moje auto niż ja sam. Pewnie krasnoludki mi regularnie nawadniają filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego spokojnie, bez nerwów :)

 

ja na twój problem widzę tylko jedno rozwiązanie - wstaw stary filtr :rotfl:

 

i wyjaśnij mi proszę bo ja ciemna masa jestem jaki wpływ na parowanie szyb w aucie ma nowy filtr przeciwpyłkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams genialne rozwiązanie, pojadę gdzieś na wyspisko i go poszukam.

szyby parują bo: zawalony jest filtr przeciwpyłkowy

Tu się akurat z Tobą zgodzę. Widzę, że temat masz obstukany ksiązkowo, jak byś mógł jeszcze to wyjaśnij mi tylko dlaczego na zawalonym filtrze u mnie jednak szyby nie parowały ?

Skoro nie mam krasnoludków, to jedyne sensowne rozwiązanie dlaczego paruję na nowym filtrze jest takie, że chyba go zrobili z przetworzonego zużytego papieru toaletowego :D i musi absorbować w sobie wilgoć.

Edytowane przez grzyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień filtr, ale wątpię by to coś dało... chyba że faktycznie z papieru toaletowego go zrobili ahah

 

chcąc/nie chcąc wiem już trochę o wilgoci w aucie i parujących szybach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wracając do tematu.jaki wybrać filtr by nie doświadczyć przykrych sytuacji???

normalny filtr i filtr z aktywnym węglem...???pierwszy raz będę go wymieniał więc nie jestem zorientowany w tym temacie.nie chce kupic shitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje filtrona z aktywnym węglem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje filtrona z aktywnym węglem
adams, u Ciebie jest już ten płaski czy zaokrąglony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności