Skocz do zawartości
sebspeedy

czujnik temperatury cieknie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na przewodzie ukladu chlodzenia mam czujnik temperatury bodajze od climatronica i ta cholera cieknie. Umeszczony jest nad wydechem wiec co zatrzymanie na swiatlach to kleby dymu spod maski.Powiedzcie czym to uszczelnic. Wymienilm weza,wymienilem uszczelke i nawet probowalem silikonem czerwonym uszczelniac ale nic to nie dalo. Moze ktos juz uszczelnial cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro żadne sposoby uszczelniania nie dają efektu, to może uszkodzony jest czujnik i to on puszcza płyn? Może to on jest pęknięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

moze ktos ma jakis pomysl jak temu zaradzic lub mial problem podobny.

Czujnik nie moze cieknac bo nie ma mozliwosci, jest caly metalowy(wogole jest to czujnik od klimatyzacji) cieknie pod uszczelka miedzy czujnikiem a wezem probowałem kupic takiego weza ale ciezko go strasznie dostac, w serwisie ok 400zł

ma ktos pomysł jak temu zaradzic albo gdzie dostac taniej

silikon niewiele daje wrecz jeszcze gorzej niz na samej uszczelce

 

na zdjeciu ponizej zaznaczylem weza na czerwono a na niebiesko czujnik spod ktorego cieknie

435676305fs5.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jakieś lepsze zdjęcie, coś wymyślimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item455413955_rury_wodne_z_vr6_2_8_passat_galax_sharan.html

 

na tej aukcji wyglada tak ten waz ten gorny

na wezu jest wzer a ze tam jest duze cisnienie to po prostu puszcza

 

edit

moze ktos zna jakis dobry silikon wysokotemperaturowy albo jakis podobny srodek ktory bardzo dobrze uszczelnia i nie daje sie cisnieniu bo te zwykle silikony wysokotemperaturowe(czerwony) nie daja rady

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon wywala bo jest za miękki. JA bym kombinował z dobraniem oringu grubszego o 0,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon dobrze trzymal ale okazalo sie ze to nie przez czujnik cieknie tylko guma na wezu ze starosci juz odeszpa od obudowy czujnika i plyn uciekal a tak wogole to obudowa w wezu w ta co wklada sie czujnik pekla i to tez byl niejako powod ze waz ciekl

 

koszt 70 zl za nowego(uzywanego) weza z czujnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

Przeciek na wężach zalepiłem wolno schnącym dystalem (klej epoksydowy) ma tę wadę że długo schnie i nie jest elastyczny , ale trzyma już ze trzy lata.No i klejone rury muszą być suche i odtłuszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności