Skocz do zawartości
Gość zagajnik

Wymiana czujnika świateł stop - prośba o porady do samodzielnej wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zagajnik

Przeszukałem dokładnie forum i nie znalazłem....

Chodzi mi o coś w rodzaju instrukcji krok po kroku pokazującej jak wymienić czujnik świateł stopu (ten pod pedałem hamulca). Jeśli ktoś z kolegów może pomóc to proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeszukałem dokładnie forum i nie znalazłem....

Chodzi mi o coś w rodzaju instrukcji krok po kroku pokazującej jak wymienić czujnik świateł stopu (ten pod pedałem hamulca). Jeśli ktoś z kolegów może pomóc to proszę :)

 

przecież to takie proste, że nie potrzeba poradnika krok po kroku

po prostu kładziesz się na dywaniku pod deską rozdzielczą, wypinasz kostkę od włącznika stopu i wykręcasz go z tulei zapamiętując ile wystawał z tulei, nowy podłączasz w odwrotnej kolejności ustalając odpowiedni odstęp czujnika z tulei (tak by nie świeciły Ci się ciągle światła stop oraz by nie zapalały się dopiero po wciśnięciu pedału do połowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Dziękuję koledzy, o to chodziło :)

Wczoraj kupiłem w salonie VW oryginalny czujnik za 36 zł. Pan sprzedawca powiedział, że różni się nieco od tego w moim Pasku, ale na 100% ma pasować i jego mocowanie i wtyczka. Oby, zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic się nie ustala żadnych odległości. Takimi podpowiedziami tylko sprawicie że kolega popędzi po nowy czujnik stopu.

 

W zależności jaki sprzedali w serwisie czujnik, trzeba go zakładać w inny sposób.

 

STARSZY TYP....

 

Zdejmujemy złączkę, wyciągamy stary czujnik, obracając w lewo. Na nowym wyciągamy regulację na czujniku, wkładamy w otwór kawałek przekręcamy - w tym czasie sam się ustali do pedała, potem z wyczuciem przekręcamy jeszcze trochę aż lekko pyknie.

 

NOWY TYP....

 

Zdejmujemy złączkę, wyciągamy stary czujnik, obracając w lewo. Nowy jest już fabrycznie długi wiec wkładamy w otwór kawałek przekręcamy - w tym czasie sam się ustali do pedała, potem z wyczuciem przekręcamy jeszcze trochę aż lekko pyknie.

 

Dodam jeszcze że czujnik lepiej wchodzi jeśli najpierw trafimy w wycięcie zatrzasku od góry a potem dopiero dwa od dołu. Pamiętać aby wskoczyły wszystkie trzy przed ostatecznym dokręceniem.

 

I po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nic się nie ustala żadnych odległości. Takimi podpowiedziami tylko sprawicie że kolega popędzi po nowy czujnik stopu.

 

chyba kolega czytać nie umie, przecież kolega zagajnik już kupił nowy czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,bylem dzis w ASO ,i chcialem kupic czujnik do swojego paska bo nawala , koles popatrzyl po numerze vin, i powiedzial ze bedzie kosztowal 75 zl ;/ ,wiec mu gadam ze slyszalem ze kosztuja 38 zl , wiec pokazal mi taki co kosztuje obecnie 42 zlote ,w zielonej obudowie ,ale powiedzial ze czasami moze do mojego nie spasowac , nie wiem co robic ,poradzcie cos?????, a i jeszcze mam pytanie ,jak sciagnac te oslone plastikowa co oslania pedaly ???????

 

[url=http://www.allegro.pl/item598224236_czujnik_swiatla_stopu_stop_skoda_vw_audi_seat.html][/url]

 

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

 

CZY TAKI BEDZIE PASOWAL DO MOJEGO

http://www.allegro.pl/item598224236_czujnik_swiatla_stopu_stop_skoda_vw_audi_seat.html

 

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

 

jak rozmontowac obudowe juz znalazlem tutaj ,moze komus tez sie przyda,

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=967146

 

pozostaje nadal pytanie o to jaki ten czujnik ma byc ????

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ,bylem dzis w ASO ,i chcialem kupic czujnik do swojego paska bo nawala , koles popatrzyl po numerze vin, i powiedzial ze bedzie kosztowal 75 zl ;/ ,wiec mu gadam ze slyszalem ze kosztuja 38 zl , wiec pokazal mi taki co kosztuje obecnie 42 zlote ,w zielonej obudowie ,ale powiedzial ze czasami moze do mojego nie spasowac , nie wiem co robic ,poradzcie cos?????, a i jeszcze mam pytanie ,jak sciagnac te oslone plastikowa co oslania pedaly ???????

 

[url=http://www.allegro.pl/item598224236_czujnik_swiatla_stopu_stop_skoda_vw_audi_seat.html][/url]

 

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

 

CZY TAKI BEDZIE PASOWAL DO MOJEGO

http://www.allegro.pl/item598224236_czujnik_swiatla_stopu_stop_skoda_vw_audi_seat.html

 

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

 

jak rozmontowac obudowe juz znalazlem tutaj ,moze komus tez sie przyda,

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=967146

 

pozostaje nadal pytanie o to jaki ten czujnik ma byc ????

 

Dziwne (?):D rzeczy piszesz w związku z Twoim pobytem w ASO.

W Twoim Passacie powinieneś mieć włącznik stopu 4A0 945 515A - cena ok.77zł.Włącznik 1K2 945 511 RDW był montowany w Passku od MY 2003 - cena ok.45zł.

Zerknij na poniższy link i porównaj.

 

http://www.passatplus.de/umbauteile/schalter/kontakte.htm

 

Pozdrowienia.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pomylilem sie z dokladnoscia do zlotego , ale widze ze koledzy pisali ze placili za takie czujniki po 36 zlotych ,to jaki sens ma to zeby wydawac 77 zeta ,jak mozna kupic tanszy , tylko pytanie czy bedzie pasaowal ,dzieki za link przyda sie napewno :)

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze pomylilem sie z dokladnoscia do zlotego , ale widze ze koledzy pisali ze placili za takie czujniki po 36 zlotych ,to jaki sens ma to zeby wydawac 77 zeta ,jak mozna kupic tanszy , tylko pytanie czy bedzie pasaowal ,i taki jak podalem link to mozna zastosowac???

 

Skoro piszę,że powinien być taki jak napisałem, a Ty chcesz kupić i zamontować tańszy, bo jest tańszy i nieważne że nie będzie Ci pasował to ciekawe jak go zamontujesz?

Ten typ włącznika z aukcji był montowany od MY 2003.

Widziałeś jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma włącznikami z linka,który Ci podałem w poście #8?

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ,widzialem ,i znalazlem teraz cos takiego:

http://www.allegro.pl/item595575625_passat_b5_octavia_polo_golf_czujnik_zawor_stopu.html

 

fotki nie wyrazne ,ale patrzac na link ktory podales ,to wyglada ze bedzie to wlasnie ten..

 

Tak, ten czujnik wygląda na ten typ, który jest do Twojego Passka; jedyne co w aukcji Alledrogo nie pisze, to czy to jest nowy element czy też używka, no i większość ze sprzedających nie chce podawać nr. ref. części- widać sprawia im to wielki problem.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek, dzieki za pomoc i naprowadzenie na dobry trop ,jutro zadzwonie do tego allegrowicza i zapytam o szczegoly ,Pozdrawiam

 

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

 

i dodam jeszcze ze w tym linku co podales to mozna wiele ciekawych zeczy znalezc ,lacznie z galeria paskow ,polecam dla wszystkich , :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest taki czujnik - jego się wkręca - płaciłem w ASO jakiś czas temu bo nie było innego źródła grubo więcej niz 40 zł ... ja wykręciłem stary popatrzyłem sobie ile był wkręcony ale nowy się minimalnie różnił długościami ... więc go wkręciłem wg. instrukcji w passat naprawiam sam :) z suwmiarką w ręku ... a później jeszcze pieczołowicie (w nocy) wciskałempedał hamulca i patrzyłem kiedy światła sie zapalają :) czy jest duza bezwałdność i mam teraz ustawiony tak że jak tylko dotknę pedału chamulca i opadnie 2-3 mm to już mi się stopy załaczają i jest gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Odświeżam temat pytaniem....

 

We wrześniu kupiłem "na zapas" czujnik świateł STOP ponieważ od czasu do czasu zapalały mi się kontrolki ABS i ESP.

W ASO VW w Częstochowie pan sprzedał mi czujnik o symbolu:

 

1K2 945 511 RDW

zaklinając się, że do mojego auta będzie pasował.

 

Tymczasem dzisiaj odkręciłem maskowanie deski (ponieważ wczoraj jak tylko dotknąłem pedału hamulca natychmiast świeciły obie kontrolki - dzisiaj oczywiście nie świecą!!!!)i na zamontowanym czujniku zobaczyłem symbol:

 

3BG 945 515A lub 4AO 945 515A.

 

Pytanie: czy te czujniki są zamienne ze sobą?

 

Czytałem, że od 2003 montowano 1K2 945 511 RDW.

No i zgłupiałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bujo2

U mnie na zdemontowanym czujniku był symbol 3B0 945 511A (data produkcji 18.01.04). Kupiłem nowy w ASO Sobiesław Zasada ( koszt 48 zł) i ten ma symbol 1K2 945 511 RDW.

Wymieniłem i wszystko pasuje.

Pozdrawiam bujo2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4AO 945 515A

ten pasuje do paska do 2002r a 1K2 945 511 do paska z 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie witam powiedzcie czy pedal ma byc wcisniety do podlogi czy nie przy wymianie czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zamontowalem czujnik i swiatla pala sie dopiero po wcisnieciu mocno hamulca ,czy cos zrobilem nie tak?montowalem jak wyzej jest opisane,nie ma zadnej regulacji widocznej ten czujnik, prosze o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytane czy w b5 2002r zeby wymontować czujnik pod pedałem muszę zdjąć wszystkie plastiki ?? tzn od pedałów do ierowniczy czy to jest takoś dzielone na segmenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności