Skocz do zawartości
rafal0584

żarniki h7 na wtyczke d2s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postaram sie wyjasnic jak najprosciej, mianowicie...mam przetwornice i z niej wychodzi wtyczka pasujaca na zarnik d2s, jako ze zarnik d2s byl zamontowany prowizorycznie w oryginalnym reflektorze zamowilem zarniki h7 zeby pasowal w gniazdo, ale h7 maja kabelki i owa wtyczka juz nie pasuje...jak to przerobic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że miałeś włożone żarniki D2S do reflektorów, które posiadają mocowanie H7 ?

:eek:

 

Kup sobie komplet przewodów wysokiego napięcia z wtykiem H7. Mam nadzieję, że nie montujesz tego do lamp nie przystosowanych do xenonów, a jeśli tak się dzieje, proszę Cię, nie rób tego, nie oślepiaj innych nie dołączaj do bandy oszołomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak...poprzedni wlasciciel zalozyl prztwornice itd ale nie zmienil mocowania w reflektorze poprostu tandetnie dogiął chaczyki do żarnika... (żarnik oczywiscie w soczewce takze spoko) ...ale dostal luzow na tym mocowaniu i poprostu przestal dzialac, zakupilem zarniki h7 i odpowiednie adaptery do zamocowania na oryginalnym gniezdzie...nie pasuja kable bo mam wtyczke z przetwornicy pod zarowke d2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj sprzedawców zestawów xenon o przewody wys. napięcia pod H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem czy tak sie da dlatego tutaj jestem...szukalem po necie i jedyne co znalazlem to przetwornice pod d2s (takie jakie mam) i przetrwornice pod h7...nigdzie nie widze jakichkolwiek przewodow albo przejsc zeby to zamienic...moze idzie to jakosc przelutowac tzn rozciac przewody i polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Koledzy - małe pytanko. Włączam u siebie światła mijania ( zapalają się te za soczewkami) a ponad to pali się jedna lampka postojowa a druga nie. I teraz meritum - czy mam przepaloną jedną żarówkę i dlatego nie świeci czy też nie powinny się palić a jest jakieś zwarcie i jedna świeci. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest już zapóźno skoro kupiłeś zarniki H7. Ale widziałem na allegro coś takiego jak mocowanie do palnika D2S w gniazdo H7. I w ten spośób można było to wszystko pogodzić.

 

Koledzy - małe pytanko. Włączam u siebie światła mijania ( zapalają się te za soczewkami) a ponad to pali się jedna lampka postojowa a druga nie. I teraz meritum - czy mam przepaloną jedną żarówkę i dlatego nie świeci czy też nie powinny się palić a jest jakieś zwarcie i jedna świeci. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Nie próbowałeś wyciągnąć żarowke postojowa tą która ci nie świeci żeby ją sprawdzić:mad:. To chyba nie wymaga dużo pracy.

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to troszkę. O ile orientuję się w tych samoróbach HID, to od żarnika idzie kabelek uniwersalny WN do przetwornicy. A w środku w lampie są dwie wtyczki NN, które przypinasz do kostki od żarówki i one zasilają przetwornice. U Ciebie to wygląda tak, jakby ktoś założył oryginalne przetwornice i oryginalne żarówki w miejsce H7. A ty może zobacz, bo może masz firmowy bi xenon... Kierunki masz w lampie od zewnątrz, czy pośrodku? Jeśli jednak ktoś włożył tam na chama palnik D2S, to muszę Cię zmartwić. Najlepiej byłoby wymienić całość instalacji HID. A jeszcze lepiej wrócić do stanu oryginalnego połączonego z zakupem (dobrych) żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Witaj Charakterek. Dziękuję za szybką odpowiedź . Kierunkowskazy mam pośrodku natomiast te lampy za soczewkami są po zewnętrznych stronach a światła " długie" wyglądają mi na zwykłe to raczej nie jest bixenon ( przynajmniej oglądając z zewnątrz). Czyli sugerujesz , że poprzednik zrobił jakąś przeróbkę ( a to świnia ) Niestety za zaufanie się płaci. Czy sytuacja jaką mam jest niebezpieczna ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Charakterek. Dziękuję za szybką odpowiedź . Kierunkowskazy mam pośrodku natomiast te lampy za soczewkami są po zewnętrznych stronach a światła " długie" wyglądają mi na zwykłe to raczej nie jest bixenon ( przynajmniej oglądając z zewnątrz). Czyli sugerujesz , że poprzednik zrobił jakąś przeróbkę ( a to świnia ) Niestety za zaufanie się płaci. Czy sytuacja jaką mam jest niebezpieczna ? Pozdrawiam.

 

jeśli kierunki masz po środku to na 100% masz oryginalne lampy bixenonowe

więc i żarówka w nich jest standardu d2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HALLO koledzy to moj temat :) u mnie kierunkowskazy sa os zewnatrz i jak pisalem d2s byly prowizorycznie zamontowane w oryginalne gniazdo soczewki, teraz kupilem zarniki h7 ale z przetwornicy wychodzi wtyczka pod d2s a jak wiadomo zarniki h7 maja swoje wtyczki, ktore wpina sie w przewornice...szukam jakiegos pogodzenia zebym nie musial zmieniac przetwornic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_O_N_G_O masz przepaloną postojówkę, nic poza tym. Włącz drogowe i zobacz czy i soczewki świecą jaśniej i zapalają się żarówki pośrodku. Jeśli jeszcze którejś żarówki brakuje, to wymień (włażą tam H7. A postojówki to sobie jakieś diodowe kup i problem z głowy.

 

Pytanie rzeczywiście było do rafal0584. Czyli jednak to rzeczywiście ordynarna przeróbka. Oczywiście masz regulację wysokości świateł przy desce? (Łudzę się, że kiedyś miałeś xenony i tylko poprzedni właściciel po jakiejś przygodzie składał go byle taniej.). Jeśli tam od początku były żarówki - kup sobie albo cały zestaw H7, albo przywróc lampy do oryginału. Bo żarówki H7 z końcówką D2S raczej nie dostaniesz... Ktoś to mógł robić nie mając pojęcia co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest regulacja przy desce...lampki naprawde ladnie swiecily dopoki sie nie przepalily- wynik wstrzasow przez tandetne mocowanie d2s w oryginalnym gnizdzie reflektora...jak juz mam te zarniki h7 to z tego co widze nie dostane przejcia pod przetwornice tylko musialbym zakupic taka pod zarniki h7 tak??? czy istnieje inne rozwiazanie np przez obciecie wtyczki od przetwornicy i zarnika i lutowanie??? jesli nie podajcie jaka przetwornice wartoby bylo zakupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by sprubowac, poobcinac koncowki i polutowac, ale szkoda by bylo zarnikow gdyby cos niewyszlo.

Jezeli chodzi o zakup przetwornic to cos takiego:

http://www.allegro.pl/item420850819_przetwornica_przetwornice_xenon_ksenon_nowa_nowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbym jeszcze prosic o wyjasnienie dla czego jest tak duzo kabelkow przy zarnikach h7 i do czego sluzy kazdy z nich???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 podlanczasz do kostki z lampy, a 2 z wtyczkami do kabelkow z wtyczkami do przetwornicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa kabelki wchodza do zarnika a 2 koncza sie blaszkami...przepraszam ale nie bardzo to rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie te ktore zakonczone sa blaszkami wkladasz do kostki ktora zakladasz na zarowke H7. tylko pamietaj ze +do +, a - do -

Jak tej kostki niewidzisz jub niewiesz ktora to jest, to powinna ona byc podlaczona do przetwornicy.

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...no to z grubsza juz wszystko chyba wiem...nie obejdzie sie bez wymiany przetwornicy chyba...na szczecie nie sa to kolosalne koszty i defakto lepiej kupic przetwornice pod h7 skoro juz mam zarniki, niz pozostac przy d2s tandetnie zamontowanych (koszt d2s jest masakryczny) .... poza tym nie jestem pewien ale czy kabelki do zarowki wychodza z lampy??? bo wydaj mi sie ze tak wlasnie mam podpieta przetwornice teraz...i czy przy wyjeciu zarnika przestaje swiecic halogen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... poza tym nie jestem pewien ale czy kabelki do zarowki wychodza z lampy??? bo wydaj mi sie ze tak wlasnie mam podpieta przetwornice teraz...

Tak, wychodza z lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności