Skocz do zawartości
Marios

Wyciek oleju - zawór EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na tym forum, że będzie ciekło i jest to tylko kwestia czasu. Tu trzeba zlikwidować źródło podawania oleju w EGR.

U mnie też uwalony z tym, że ja olej to dolewam tylko pół miarki na 10 tyś więc spalanie i straty oleju mam prawie, że zerowe.

 

Najpierw chciałem wymieniać ale pisali ludzie, że problem zaraz powróci. Potem chciałem instalować OCT i już miałem zamawiać ale zajrzałem do EGR, a potem dalej do dolotu i tam było czysto. Mgła olejowa, ścianki ledwie wilgotne więc stwierdziłem, że odpuszczam. Auto lata ciągle trasy z prędkością sporo ponad 90km/h i samo się wystarczająco oczyszcza.

 

Jeżeli auto ssie 0,5 L na 600 KM to tu jest coś o wiele ważniejszego do zrobienia niż EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę wycieku oleju z EGR przynajmnie z uszczelek..... POPROSTU NIE ZOSTAŁ POSKRĘCANY !!!!!!!

Jutro to wymienie i mam nadzieję że wycieki ustaną. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowiem wymienilem EGR na nowy orginal niemiecki i mam narazie spokuj olej juz mi nie wycieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I skończyły się tak wielkie ubytki oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I skończyły się tak wielkie ubytki oleju ?

 

Odpowiem jak przejade minimum 500 km ale napewno bo okazalo sie ze ucieka przez uszczelki egr tak myslę ale sprawdze jak pojeżdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I skończyły się tak wielkie ubytki oleju ?

 

Niema już ubytków oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wyciekał z dolotu (z EGRu) na zewnątrz, a teraz jak EGR szczelny, leci do......

No dokąd?

Naprawdę? Teraz już nie ma ubytków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej wyciekał z dolotu (z EGRu) na zewnątrz, a teraz jak EGR szczelny, leci do......

No dokąd?

Naprawdę? Teraz już nie ma ubytków?

 

No właśnie niewiem bo tak się na tym nieznam ale takich ubytkow jak 0.5 l na 600 km napewno niema i monitoruje olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności