Skocz do zawartości
Marios

Wyciek oleju - zawór EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dwa tygodnie temu szwagier zainspirowany tym forum i moim samochodem kupił sobie passata wersja kombi z tym samym silnikiem co moj :) Samochod sprowadzony z niemiecowni rocznik 2002 sierpien. Po jakimś czasie zauważyliśmy że przy zaworze EGR tam gdzie jest taki mały otworek jest naszronione olejem aż na aluminiową osłonę termiczną. Proszę o proadę co może być przyczyną pryskania olejem w tym miejscu, da sie to jakoś naprawić, czy tylko wymiana zaworu EGR wchodzi w rachubę? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie wie, czy opanujesz to pocenie się gdyż w tych rurach jest cisnienie rzędu 2 barów i wydmucha każdy uszczelniacz. Narazie to przemyj detergentem, wyczyść do sucha i jeżdzij monitorując co się z tym dzieje. Jeżeli niewiele to pozostaw to jak jest a jeżeli ilość oleju jest niepokojąca oraz dzieje się to szybko to zawsze możesz wymienić tę część.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywalem sie ile kosztuje ten zawor w ASO ... 850zł ... nic innego nie pozostaje tylko zrobic tak jak piszesz. W serwisie VW mowią że jak już zaczeło cieknąć to bedzie się to z czasem nasilać i pozostaje jedynie wymiana chyba że można by zrobić tam cos w stylu osłonki i odprowadzenia przy tym otworku tak żeby nie syfiło elementów wokół ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - skad ten olej moze byc w zaworze jezeli przez niego przelatuja spaliny oraz powietrze z dolotu?

Czy zaślepienie EGRu oraz zdjecie wezyka podcisnienia do sterowania jego to lekarstwo na ten olej ktory potem kapie na kolektor wydecchowy i wiadomo jak to wyglada? :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:ja u siebie miałem wymieniony na gwarancji,po roku znowu zaczął cieknąć,ale jeździłem tak ok 1,5roku,żaden komunikat się nie pojawiał,u mnie ponoć zaślepienie byłoby głupotą,ja mam TDI 130PD ,mechanik powiedział że na pompowtryskach nie należy zaślepiać,można 90KM i 110KM ,ja kupiłem używany za 150zł i hulam sobie,ponoć to wada ,jak ktoś ma podkręcony lub daje w palnik to zaworek pocieknie.P.S nowy 750zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

U mnie też się poci ale nie ma się co przejmować.

Ciśnienie ,temperatura (kolektor pod spodem),olej w dolocie i uszczelnienie musi puszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno paska i mam identyczny problem. Z tego co sie orientowałem zawór EGR kosztuje od 150 do 850zł. Wszystko zależy od silnika bo takie zaworki są pod silnik robione.

Dobre pytanie padło wcześniej - skąd olej w miejscu gdzie powinno być tylko powietrze? Czytałem gdzieś, że wymiana zaworka nie pomoże na długo, podobno winna separatora oleju. Co o tym myślicie?

Edytowane przez szymonwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poruszyliśmy tę kwestię w temacie Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?, dokładnie w tym miejscu.

 

Jeśli coś jeszcze jest do dodania, to proszę o kontakt - można przenieść dyskusję do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie padło wcześniej - skąd olej w miejscu gdzie powinno być tylko powietrze?
Olej w dolocie jest z odmy, chyba że turbawka puszcza ale nie sądzę. Jedyne wkyjście to zainstalować oil catch tank .na odmie, i co wymianę oleju spuszczać ze zbiornika odseparowany olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej w dolocie jest z odmy, chyba że turbawka puszcza ale nie sądzę. Jedyne wkyjście to zainstalować oil catch tank .na odmie, i co wymianę oleju spuszczać ze zbiornika odseparowany olej.

... święte słowa, to samo miałem napisać. Toczy się równolegle temat o odmie, więc można skorzystać z tego tematu eliminując olej w dolocie.

Ps. Mam 212 000 przejechane i EGR czyściutki z zewnątrz :) . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Mam 212 000 przejechane i EGR czyściutki z zewnątrz

 

a grzebałeś przy odmie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a grzebałeś przy odmie ??

Właśnie jestem na etapie zakładania filtra odmy od Lublina (uczestniczę w temacie o odmie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15570&page=6), w tym tygodniu ma do mnie dotrzeć i w sobotę zakładam. Auto kupiłem z Niemiec z czystym EGR-em i przejechalem 5000 km i dalej czysto. Między świętami czyściłem EGR w środku z nagaru (profilaktycznie - taki jestem) i dalej EGR szczelny, pewmnie mam szczęście, albo może niemiec go kiedyś wymieniał bo 1 włąściciel i serwisowany do końca.

PS

Mój kolega ma też AVF i EGR czyściutki z zewnątrz ... - może wiele było wadliwych sztuk które wcześniej zaczynały puszczać, ale to nie ma wielkiego wpływu na pracę, tylko estetyka ...

Edytowane przez kema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem na etapie zakładania filtra odmy od Lublina (uczestniczę w temacie o odmie), w tym tygodniu ma do mnie dotrzeć i w sobotę zakładam. Auto kupiłem z Niemiec z czystym EGR-em i przejechalem 5000 km i dalej czysto. Między świętami czyściłem EGR w środku z nagaru (profilaktycznie - taki jestem) i dalej EGR szczelny, pewmnie mam szczęście, albo może niemiec go kiedyś wymieniał bo 1 włąściciel i serwisowany do końca.

 

mi się troche pocił jak go kupiłem, a jakiekolwiek wycieki mnie denerwują więc zrobiłem oil tank. Opisałem to w temacie dotyczącym OCT. Na dzień dzisiejszy wiem już jaki popełniłem błąd - dolot wyczyściłem częściowo, to co dało się zdjąć od góry (od intercoolera w górę - bez intercoolera). Póki jeździłem spokojnie było ok, jak przejechałem się po trasie trzymając auto na obrotach to to co pozostało w IC i dolnych rurach rozdmuchało sie po reszcie dolotu. Odkręciłem z ciekawości rurę wychodzącą z oil tanka i jest tam czysto (tylko trochę wilgoci ale żadnego syfu), tak więc olej z odmy już nie leci w dolot. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatem kompleksowe wyczyszczenie dolotu - od turbo po sam kolektor, może znajde troche czasu w lecie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze 115km zrobione 151km i jak mu pogniotę to mi się poci i na kolektor wydechowy kapie aż stojąc na świetle czerwonym mi zaczyna śmierdzieć z nadmuchu . No i właśnie się zastanawiam co z tym zrobić ,chyba sobie kawałek blaszki dokręcę tam niech leci se na bok w końcu nie ma go tak dużo. Oleju prawie nie ubywa a autko nie nowe . A jak pięknie mi śmiga ju 1,5 roku i spalanie bardzo przyzwoite .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat.

Mam maly problem z moim pasciorem a mianowicie cieknie mi olej w okolicach dekla i turbiny. Mechanik stwierdzil ze to raczej wina dekla i uszczelek ale nie daje sobie glowy uciac i ze trzeba zaczac od rzeczy najtanszych jesli wymiana dekla nie pomoze to regeneracja turbiny a jesli i to nie pomoze to wtedy podobno tylko silnik. Jesli chodzi o objawy to pod autem robia sie krople mozna powiedziec sredniej wielkosci juz od dluzszego czasu ale na bagnecie olej nie ucieka. Czy ktos spotkal sie kiedys z taka sytuacja?? Na koniec powiem ze pasiek jest z 2001 roku 131 KM przebieg ma 201000 .

Generalnie jest juz po wymianie dekla zrobil ze 150 km i kolo egr jak narazie sucho ale rano przyszedlem a pod autem kaluza ;/;/ ktos moze wie co jeszcze moze byc walniete??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy ERG od AWX będzie pasował do AVF......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tak z ciekawości bo miałem u siebie podobny objaw (AJM)

Cały EGR i okolice były zachlapane olejem.

Okazało się, że wąż ciśnieniowy (8D0 145 834F) znajdujący się za EGRem był

dziurawy i przez niego wylatywał olej.

Węża jeszcze nie kupowałem (189 zł za kawałek gumy) wykręciłem

stary, skleiłem i uszczelniłem. Na razie jest spokój, ale pewnie prędzej

czy później wydatek mnie nie omninie. (ponoć brak "zamienników").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

nie chcąc zakładać nowego tematu, zapytam tutaj.

Chciałbym przeczyścić egr ale niewiem jak odkręcić jedną śrubę. Tam wkoło niej jest mało miejsca i żaden klucz mi się nie mieści. Macie jakieś pomysły? Na zdjęciu jest ona zaznaczona na żółto.

 

Jedno zdjęcie jest zapożyczone z forum, więc z góry przepraszam autora.

 

 

 

1003334akc2.jpg

Zdjecie040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdemontujesz to co przeszkadza i nie ma żadnego problemu, ja zawsze odkręcam w pierwszej kolejności rurke doprowadzającą spaliny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz filtr powietrza żeby było więcej miejsca wkładasz długi klucz imbusowy. Musi to byc klucz z wyciętym rowkiem w popszek klucz który umożliwia wykręcenie sruby pod lekkim kontem zakładasz małe przedłużenie na drugi koniec wygięcia imbusa i ciągniesz.

Wczoraj to przerabiałem i się udało. Takie klucze są w sprzedarzy.2256263036[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności