Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

Albo dolej płynu do chłodnicy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już kilka razy ten temat powiem szczerze ,że nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem.Otóż podczas jazdy wskaźnik pokazuje max 70stopni,po mieście załącza się wentylator ale przy temp.ok.85 stopni.Po wyłączeniu wentylatora temperatura wraca do 70 st.Dolny wąż od termostatu do chłodnicy robi się ciepławy przy temp.70 st.Kupiłem w celu sprawdzenia czujnik temperatury Topran za kilkanaście zł.lecz na tym czujniku to samo .Nie wiem czy to jednak wina termostatu czy czujnika (kupił bym oryginał w ASO) ale boję się że wywalę kasę a problem pozostanie.Przedni zderzak mam cały,kratka nie połamana,więc o co chodzi.Zauważyłem też ostatnio ,że jak załączy się wentylator to znacznie spadają obroty silnika i nie ma tu znaczenia czy silnik pracuje na PB czy na LPG.Ładowanie jest w granicach normy miedzy 13.9 a 14.4 .Kilka lat temu wymieniłem termostat na verneta czy jakoś tak i nic dopiero wymiana czujnika kupionego w necie pomogła ale po roku problem powrócił.Więc nie wiem kupić termostat czy kupić czujnik w ASO. Niedawno wymieniłem pompę wody i chłodnicę a temperatura nie taka jak trzeba.Czy ktoś mi pomoże ,proszę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,niedługo weekend i można coś podłubać przy układzie chłodzenia a tu żadnych wskazówek od nikogo ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,termostat wahler nowy ,czujnik temperatury kupiony w ASO,czujnik wentylatora nowy,a temperaturę pokazuje w trasie ok.72 stopni ,wentylator włącza się przy ok 80 stopniach.Nie wiem teraz czy walnięty jest stabilizator w liczniku czy może sam zegar temperatury.Ma ktoś może jakieś pomysły.Błagam pomóżcie bo nie mam już sił!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że za problem uważasz zbyt niską temp płynu jak i zbyt szybkie wg. ciebie właczanie sie wentylatorów, czy tak?

Ja też miałem około 70 na zegarach i pierwsza wymian termostatu podniosła temp. do 80 i kolejna do 90 stopni.

Wentylatory zawsze załączały się przy około 90.

Czyli sprawdź jaka jest nabita temp. na termostacie albo do skutku trzeba trafić na taki co będzie działał odpowiednio i może faktycznie jest też walnięty czujnik w chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy termostat verneta,drugi wahlera ,trzy czujniki temperatury w tym jeden z ASO i na każdym pokazuje to samo temp.max ok 70 st ,wentylator włącza się już jak minie 70 st.(Na włożonym termometrze w zbiornik wyrównawczy pokazuje że wentylator włącza się przy 95 st.).Czujnik wentylatora też nowy.Dzisiaj kupiłem za 40zł. całe zegary z tym że zamiast zegara analogowego jest obrotomierz a na zegarze temp. i paliwa zegar cyfrowy,reszta ma to samo co stare zegary łącznie ze skalę na prędkościomierzu i też kierunkami (strzałkami na górze),czytałem gdzieś na forum że będzie pasował.Wrzucę na podmiankę i zobaczę jaką temperaturę pokażą.Jeśli to samo to chyba zgłupieję!!A i jeszcze jedno czy żarówki które oświetlają zegary muszą być włożone od wewnątrz licznika ,czy z (zewnątrz do środka ,bo tak są włożone w tym nowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam rozumieć że za problem uważasz zbyt niską temp płynu jak i zbyt szybkie wg. ciebie właczanie sie wentylatorów, czy tak?

Ja też miałem około 70 na zegarach i pierwsza wymian termostatu podniosła temp. do 80 i kolejna do 90 stopni.

Wentylatory zawsze załączały się przy około 90.

Czyli sprawdź jaka jest nabita temp. na termostacie albo do skutku trzeba trafić na taki co będzie działał odpowiednio i może faktycznie jest też walnięty czujnik w chłodnicy.

 

A więc tak wymieniłem dziś zegary na te z obrotomierzem,i wszystko ładnie pięknie działa oprócz tej cholernej temperatury,trzy czujniki sprawdzone nowe ,nowy czujnik wentylatora ,termostat wahler nowy a wentylator nadał się włącza przy siedemdziesięciu paru stopniach.Pomocy bo nie wiem już co robić ,niedługa zbankrutuję przez tą temperaturę!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc tak wymieniłem dziś zegary na te z obrotomierzem,i wszystko ładnie pięknie działa oprócz tej cholernej temperatury,trzy czujniki sprawdzone nowe ,nowy czujnik wentylatora ,termostat wahler nowy a wentylator nadał się włącza przy siedemdziesięciu paru stopniach.Pomocy bo nie wiem już co robić ,niedługa zbankrutuję przez tą temperaturę!!!!

 

A mierzyłeś rezystancję na wtyczce licznika tak jak Ci pisałem w tym temacie?

http://forum.vw-passat.pl/threads/41505-Wska%C5%BAnik-temperatury-cujnik-temperatury-termostat?p=2400697#post2400697

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mierzyłeś rezystancję na wtyczce licznika
Jeszcze nie mierzyłem,najpierw muszę kupić miernik,ale zastanawia mnie to że na moim liczniku i na zegarach ze szrotu pokazuje tak samo.Przeszło mi nawet przez myśl czy przypadkiem moje zegary nie robią jakiegoś zwarcia i po założeniu nowego czujnika od razu go uszkadzają.Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możliwe jest uszkodzenie czujnika przez zegary. Sprawdź tak jak pisałem, bo może instalacja robi błąd i pomimo sprawnego czujnika i zegarów wskazania będą złe. Zmierz jak pisałem a potem napisze co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmierz jak pisałem a potem napisze co dalej
Na razie daję sobie spokój z temperaturą ,i tak mało teraz będę jeździł,(uraz kolana),a poza tym muszę kupić chyba nową linkę prędkościomierza bo ta oryginalna po każdym wyjęciu licznika i ponownym włożeniu tak potwornie barabani że szlag mnie trafia ,muszę kupę czasu poświęcić żeby ją jakoś ustawić w zegarach i przedziale silnika,nawet jej smarowanie nie pomaga.Jak będę się brał ponownie za wskazania temperatury to napiszę co wyszło podczas mierzenia .Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak kolorowo.

 

Akcja nastąpiła 3 dni temu. Jak przyszły pierwsze silniejsze mrozy, zrobiłem po pracy pierw rundkę po mieście, tankowanie itp. A potem miałem z kolegą jechać w małą 30km trasę, gdzie na tej trasie zauważyłem ze temperatura rośnie w zawrotnym tempie. A w środku zimno jak na dworze. Oczywiście przy 110stopniach już się passek zagotował. Płyn wywaliło(jak odkręciłem korek- też go wywaliło). Od tego czasu, zrobię małą rundkę po mieście to temp rośnie do 110stopni.

 

A teram kilka konkretów w punktach...

 

* Płyn czysty - Bez śladów oleju(korek beż żadnych białych dodatków)

* Płynu nie ubywa

* Olej jest w normie. Nie ma znaku ze jest zmieszany z wodą.(korek bez białych dodatków)

* Olej w normie. Od dnia zakupu nic nie zjadł

* Tak jakby para/dymek w okolicach silnika. Dziś zauważyłem i nie zawsze się pojawiał.

* Zauważyłem ze jak zapodam dmuchawę na maksa to z kratek lecą tak jakby drobinki lodu( jakby zamarznięte kropelki wody)

* Również zauważyłem ze po zrobieniu 50km(robiłem 10min. przerwy jak wracałem-kilka razy),to hmmm temperatura stanęła gdzieś w granicach 105stopni i już taka była.

 

Przeczytałem wczoraj wszystkie posty w tym temacie i mam już mętlik w głowie. Byłem u mechanika który "serwisował" mojego golfa i obstawia 3 rzeczy:

 

1. Termostat się zawiesił

2. Pompa wody

3. Uszczelka pod głowicą

 

Na poniedziałek idzie do wymiany termostat. A jak nie, to....Uszczelka w czwartek.

 

A jakie są wasze odczucia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewody do chłodnicy są ciepłe po przekroczeniu 90 stopni to obstawiam na pompę wody ale, że to jedna robota, a koszt termostatu i pompy (wkładu) nie jest jakiś tragiczny dobrze wymienić i jedno, i drugie. Gorzej jednak jeśli przy tych podróżach dostała po 4-literach głowica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przewody do chłodnicy są ciepłe po przekroczeniu 90 stopni to obstawiam na pompę wody ale, że to jedna robota, a koszt termostatu i pompy (wkładu) nie jest jakiś tragiczny dobrze wymienić i jedno, i drugie. Gorzej jednak jeśli przy tych podróżach dostała po 4-literach głowica.

 

Przewody robiły się ciepłe. Coś przy 70stopniach- od chłodnicy co idzie do króćca z przekaźnikami do głowicy stawał się już ciepły. Ale podobno za szybko po odpaleniu stawał się ciepły.

 

Ale dodam ze autko pali ładnie, trzyma obroty i nie czuje zaniku mocy(chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro robią się ciepłe jeszcze przed osiągnięciem 90 stC to raczej masz na stale otwarty termostat (tak mi się wydaje) więc stawiałbym tym bardziej na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro robią się ciepłe jeszcze przed osiągnięciem 90 stC to raczej masz na stale otwarty termostat (tak mi się wydaje) więc stawiałbym tym bardziej na pompę.

Jutro z rana idzie na warsztat. To powiem jak termostat będzie zmieniał to też może pompę wody sprawdzić.

 

Dziś zauważyłem kolejną rzecz. Dziś trochę nim pojeździłem po okolicy i mieście. Grzał się ale o wiele wolniej niż ostatnio i poczułem ze po jakimś czasie zaczyna lecieć letnie powietrze. A i bym poprosił zdjęcie korka od zbiornika wyrównawczego. Jestem ciekaw jak wygląda owy oring w nim. Bo u siebie chyba owego nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla ciekawych co było powodem tego zjawiska...

 

Ktoś Passka zalał normalną wodą... Ręce, cycki i ogólnie mi wsio opadło. Ale na szczęście termostat wymieniony i prócz ze chłodnica leje to wszystko w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat mozesz sprawdzic w prosty sposob. wkladasz go w garnek z woda i obserwujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plastiku wychodzącym z głowicy masz dwa czujniki czy jeden? A zimno dolnego węża dobrze świadczy o termostacie , zrobi się ciepły gdy termostat się otworzy coś około 80-90 stopni , jeśli czujnik temp. jest sprawny(ten na zegary) to można z niego odczytać tą wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności