Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie na razie wstrzymam sie z zakupem. No nic bede musial to jakos wytlumaczyc mlodemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to możliwe, że chwilę zajmie, ABCData ma na chwilę obecną zamówione u dostawców 2500 szt kart graficznych i wszystkie są już alokowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, niewiedza jest i chciałbym ja uzupełnić ;).

 

Potrzebuję jakiegoś programu (najlepiej za free ale jak jest dobry to może być i płatny) który konwertował by filmy w MP4, FLV, avi do formatu MPEG4 (DivX) - tak dokładnie mam to opisane.

 

Obecnie znalazłem jakąś pazerę czy cos takiego ale tam jest tylko MPEG 1 i MPEG2.

Działa ale jakość słabawa.

 

Potrzebuję format MPEG4 do TV jaki założyłem córce na zagłówku aby miała zajęcie podczas jazdy (bajki, filmy dla dzieci itd).

TV jaki mam to Hyundai H-LCD701 (był produkowany na rynek rosyjki ;) ) ale działa fajnie a cena jaka zapłaciłem była bardzo niska.

 

Ktoś coś pomoże, podpowie?

Tylko aby proste było bo nie ogarniam tak wszystko w temacie klatek na sekundę itp ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dzięki. W domu potestuję i zobaczę co wymodzę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę dobreprogramy.pl Jest sporo konwerterów graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino Avidemux to z takich latwiejszych

 

sa jeszcze te bardziej zaawansowanego gordianknot itd ale Tobie wystarcza 2 pierwsze jak sie z nimi zapoznasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawca internetu radiowego ostatnio mnie wk.r.ia , raz intern. zapier.ala , nagle muli albo brak całkowity. Znacie jakiś sprawdzony program do monitorowania prędkości i działania-niedziałania internetu z zapisem daty , godziny tak żebym mógł pokazać jak nie działał i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedtest.net - masz historię wykonywanych pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o coś takiego żebym zostawił kompa włączonego i zapisywało przez dobę , bez ciągłego klikania by powtórzyło test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.pingplotter.com/# - ale tutaj masz pakiety ICMP - ustawiasz ping na jakiś adres i w przypadku zwiechy czas odpowiedzi się zwiększa.

 

Ustawianie programu sprawdzającego dostępne pasmo jest lekko mówiąc "bezseĘsu", bo wtedy na pewno nie skorzystasz z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w ogarnięciu Subiekta dla Windows  f-my Insert. Problem polega na tym, że korzystam z niego już prawie 13 lat i pora się przesiąść na coś nowszego. Myślałem o wFirma.  Potrzebuję przenieść swoją bazę danych klientów, towarów, magazyn i faktury i nie wiem jak tego dokonać. Może ktoś z Was też używał Subiekta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.netsetup.pl/?uniwersalny-eksport-danych-z-gt-do-txt-csv-xls,64 - program płatny.

https://www.invoicedirect.pl/dokument/eksport-danych-z-programu-subiekt-gt,84.xhtml - procedura eksportu do pliku - pytanie jak bardzo trzeba będzie zmienić format aby zadziałał import.

 

A sama wFirma oferuje import klientów i towarów : https://forum.wfirma.pl/temat/1194-importy-z-innych-programow

 

Łatwo i przyjemnie nie będzie - Insert bardzo dba o swój ekosystem, wiec za dużo nie oferuje. Pozostaje liczyć na dobranie się do bazy SQL, ogarniętego serwisanta ( tani nie będzie ;-) ) albo programy firm zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. Pobrałem wersje demo Subiekt GT , w której jest interfejs do importu ze starszych wersji w tym z Subiekt dla Windows. Następnie w module komunikacji wyeksportowalem na pendriva plik w postaci .epp , który zaimportowałem do wFirma. Można to było również zrobić kopiując bazę kontrahentów do pliku txt a następnie w Exelu  zapisać w odpowiednio sformatowanych kolumnach do pliku csv i zaimportować do wFirma. Może komuś się przyda ta informacja. Zamykam temat.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę z exelem 

 

zrobiłem sobie miesięczną tabelę, do której wpisuje przepracowane godziny, na końcu wiersza godziny się zliczają. W ostatniej kolumnie pod ostatnim dniem, godziny się sumują. Komórki ustawione są na wartość CZAS (GG:MM). Później mam zastosowaną formułkę =(b2-zaokr.do.całk(b2))*24 razy stawka godzinowa i pięknie przelicza przepracowaną godzinę na pieniążki. Ale problem zrobił się, gdy czas przekroczył 24 godziny. Wtedy podsumowanie się zeruje i zaczyna od nowa. Zmieniłem w formatowaniu komórkę czas na wersję 35:12:00 (GG:MM:SS), ale w tym momencie w/w formuła przestała działać. 

Czy ktoś pomoże rozwiązać zagadkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nikt mi nie pomógł, bo to banalnie proste było i wystarczyło poświęcić 5 min na jutubie by zaczęło działać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do neta i filmów nie potrzeba ci Radeona. Na zdjęciu nie widać jaka to obudowa itd. 

Osobiście polecam jakiegoś poleasingowego DELL'a z rodziny OPTIPLEX. Jest cichy i niezawodny, a ze składakami bywa różnie. 

Za ~500zł znajdziesz kompa z prockiem I3, 8GB ramu, dyskiem 500GB i oryginalnym Windowsem. Na alle.. jest tego od groma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nTomek napisał:

Do neta i filmów nie potrzeba ci Radeona. Na zdjęciu nie widać jaka to obudowa itd. 

Osobiście polecam jakiegoś poleasingowego DELL'a z rodziny OPTIPLEX. Jest cichy i niezawodny, a ze składakami bywa różnie. 

Za ~500zł znajdziesz kompa z prockiem I3, 8GB ramu, dyskiem 500GB i oryginalnym Windowsem. Na alle.. jest tego od groma. 

Dla zabicia czasu oczywiście też bym sobie zagrał jeśli była by taka możliwość. Podany prze ze mnie zestaw sprzedaje znajomy, za 300 stowy pójdzie ale bez dysku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam cichy problem z kompem.

Płyta asus p5k se

system windows 7 HE

Problem to brak dźwięku. Podłączone pod monitor, który robi także za telewizor. W tv wszystko jest w porządku. Po odpaleniu kompa niema dźwięku, tzn jest ale baaaardzo cicho i tylko w prawym głośniku. Sprawdzone przewody, wywalone i ponownie zainstalowane sterowniki. Suwaki na 100%. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności