Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Poszukuje zeby mi ktos KROK PO KROKU opisal jak mam zrobic zebym mogł miec neta bez kabla ETERNET

Mialem stacjonsrny komputer i bylo ok ale teraz mam laptopa i chce miec neta bez kabla

modem mam UTStarcom UT-300R2U

Wiem ze trzeba jakiegos rutera czy cos ? Ale jak co do czego !!??

Znajdzie sie ktos co ma troche cierpliwosci ;)

Wielkie dziekii z góry

Stawiam Dobry browa lub dobre winko Na spocie czy jakos tam :)

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić sam router bezprzewodowy lub access point (zwany różnież punktem dostępowym) albo wyrzucić aktualny modem i kupić router z modemem ADSL (po to żeby była tylko jedna skrzynka zamiast dwóch) np. taki.

 

Kwestie instalacji i ustawień można ugadywać dopiero po kupnie, ponieważ menu różnych routerów są po prostu różne... :)

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyrzucić aktualny modem i kupić router z modemem ADSL (po to żeby była tylko jedna skrzynka zamiast dwóch)

 

popieram, rozwiązanie chyba najlepsze, Linksys marka uznana i raczej bezawaryjna a do tego łatwy w konfiguracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej kupić router z AP (access pointem) niż bawić się w konfigurację obu skrzynek. Jeśli potrzebujesz z modemem ADSL, to z nowych urządzeń właśnie Linksysa polecam, D-linka omijam dużym łukiem.

 

Osobiście polecam urządzenia US Robotics.

 

Po zakupie będziemy kontynuowali temat, jednak w skrócie napiszę już teraz co i jak skonfiguować.

 

Po stronie komputera:

 

W ustawieniach sieci (np w XP - start/ połącz z/ pokaż wszystkie połączenia / połączenie sieci bezprzewodowej prawym przyciskiem myszy, właściwości, protokół tcp ip i kolejno:

 

Ip 192.168.1.25

maska podsieci 255.255.255.0

brama domyślna 192.168.1.1

dns1: 194.204.152.34

dns2: 194.204.159.1

 

Na router dostaniesz się podłączając go kablem (tymczasowo), w oknie przeglądarki wklepujesz adres 192.168.1.1

 

Wyskoczy prompt o hasło, zazwyczaj fabrycznie jest to user: admin, hasło admin.

 

W routerze musisz podać wszystkie dane które masz wpisane w obecnym urządzeniu, tj nazwa użytkownika, hasło i inne pierdoły. Serwer DHCP wyłączasz (disabled). Następnie w zakładce WLAN, czy tam WiFi (bo to to samo) podajesz SSID: czyli nazwę sieci, np polski00012NET. Tak się sieć będzie nazywała. Powyłączaj też wszystkie opcje zabezpieczeń w zakładce WLAN - i na to przyjdzie pora. Zapisujesz wszystkie ustawienia w routerze, robisz jego profilaktyczny restart. Wszystkie ustawienia zabezpieczeń na razie pomijasz, odłączasz kabel i testujesz połączenie. Jeśli necik bangla to możesz się zająć zabezpieczeniem sieci przed dostępem z zewnątrz.

 

Czyli znów wchodzisz na router przez adres 192.168.1.1, szukasz zakładni gdzie można zmienić hasło administratora i zmieniasz je. W zakładce WLAN ustawiasz szyfrowanie kluczem np WEP (wystarczy w zupełności, niektórzy są fanami maksymalnego szyfrowania WPA czy WPA2, ale w domowym zastosowaniu nie warto). Byćmoże będziesz miał w tabelkach z kluczami WEP przycisk do automatycznego generowania kluczy - możesz go wcisnąć bądź samemu wymyślić ciąg znaków. Oczywiście zapisujesz ustawienia w routerze wcześniej zapisując sobie na karteczce klucz do połaczenia się bezprzewodowego. Restart routera i... łączysz się z siecią bezprzewodową w laptopie - wyskoczy pytanie o klucz który musisz w komputerze podać. Wszystko powinno działać. Sieć będzie już zabezpieczona podstawowo, i żaden oszołom się nie włamie bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Na tym etapie kończy się konfiguracja w przypadku 50% użytkowników. Pozostałe 40% nie zabezpiecza sieci wcale, bo nawet nie wiedzą co i jak (dlatego pod prawie każdym blokiem można mieć np w komóreczce necik za darmo :) ). Ostatnie 10% zabezpiecza również sieć po tzw filtrowaniu MAC, ale o tym również kilka słów trzeba napisać a teraz szczerze mówiąc mi się już nie chce ;)

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki chłopaki Ale nie dodałem ze to jest we Włoszech i nie wiem czy to ma znaczenie ?? Bo modem ktory mam to mam od "dostawcy internetu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy ;) Jedynie w ustawieniach IP i DNS może być różnica ale to już później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki chłopaki Ale nie dodałem ze to jest we Włoszech i nie wiem czy to ma znaczenie ?? Bo modem ktory mam to mam od "dostawcy internetu"

nie ma znaczenia gdzie jesteś , modem zawsze możesz zmienić , TEPSa też daje swoje modemy , a mój router śmiga aż miło, również polecam Linksys.

Ja mam Linksys Wireless -G WAG200G a do lapka mam podpiętego Edimaxa( bo nie mam wbudowanej)

najważniejsze to żebyś wiedział jaki Annex ma twój provider bo u nas NEO ma Annex A , a z tego co się orientuję Netia ma B, oczywiście wychodząc naprzeciw temu pytaniu , możesz nabyć router i na annex a i b w jednym :)

sprawdz u dostawcy internetu najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby sprawdzania - jego aktualny modem jest do ADSL'a Annex A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już ma odpowiedź :)

kupuje sprzęt , instalka i działą

Linksys mam banalnie prosty panel administracyjny więc dasz radę bez obaw.

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma potrzeby sprawdzania - jego aktualny modem jest do ADSL'a Annex A.

ze tak zapytam : a skad wiesz :D ??

Nawet nie wiem co to jest ale jak tak mowicie to tak pewnie zrbie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w gogle wklepać model modemu i od razu masz do niego instrukcję, a w niej potrzebne informacje. :)

 

Gdyby to było w Kraku a nie we Włoszech to byśmy pewnie coś uradzili za to piwo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie napisał jaki ma modem we Włoszech tylko była mowa jaki ma kupić no chyba że ja czytać nie umiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem stacjonsrny komputer i bylo ok ale teraz mam laptopa i chce miec neta bez kabla

modem mam UTStarcom UT-300R2U

Wiem ze trzeba jakiegos rutera czy cos ?

 

Ja to rozumiem, używając moich umiejętności czytania ze zrozumieniem, że miał ten modem i używał go razem z blaszakiem, po czym zmienił kompa na lapka z Wi-Fi i pyta się co musi dokupić/wymienić do tego starego modemu, żeby było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to rozumiem, używając moich umiejętności czytania ze zrozumieniem

 

tu chyba przykład, że nie bardzo :P

 

wyrzucić aktualny modem i kupić router z modemem ADSL (po to żeby była tylko jedna skrzynka zamiast dwóch) np. taki.

 

a tu jak widzisz, po to trzeba wiedzieć jaki annex w modemie o którym sam pisałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed napisaniem pierwszego posta sprawdziłem instrukcję tego modemu i stąd wynikło, że potrzebny jest modem na Annex A, który to właśnie wskazałem w linku...

 

Tym bardziej, że autor nie napisał czy posiadany modem ma od "dostawcy internetu" z Włoch czy z Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki chłopaki Ale nie dodałem ze to jest we Włoszech i nie wiem czy to ma znaczenie ?? Bo modem ktory mam to mam od "dostawcy internetu"

Bartku pisałem ze mam od dostawcy

Moze w przyszłym tygodniu skocze i kupie modem (zapytam sie tez w sklepie) jaki kupic ale powiem szczerze ze znając WŁOCHÓW wierze bardziej wam niz MAKARONIARZOM :D:D:D:D:D

:vw: pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Tomku, to wyjaśnij mi proszę, raz a dobrze - ten modem, który posiadasz jest z Polski czy z Włoch? :)::confused:

Bo teraz to mam mętlik w głowie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat :)

Jaki router polecacie ??

Chodzi o zasięg e domu dwu piętrowym.

z góry dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I temat od nowa :) - ma być z ADSL'em czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, Tomku, to wyjaśnij mi proszę, raz a dobrze - ten modem, który posiadasz jest z Polski czy z Włoch? :)::confused:

Bo teraz to mam mętlik w głowie... ;)

Modem mam z Włoch od Włoskiego dostawcy internetu "tiscali italia " - w sumie to moge powiedziec ze złodzieje :D za wynajem modemu płace co miesiac 4 ojro Za 7 Mega lace 20 ojro a jezeli chce zadzwonic z jakims problemem lub pytaniem to za kazda minute płace 1 ojro Umowe mam na dwa lata i nie moge zrezygnowac bo jakas tam kara cz y cos W sumie to moja wina bo zachciało mi sie 7 mega :)

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności