Skocz do zawartości
lukaszgsi

Pompka spryskiwacza - montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie czy w miejscu zaznaczonym na foto powinna być oryginalnie jakaś uszczelka czy cokolwiek ? Bo cieknie mi ze zbiorniczka spryskiwaczy dokładnie spod pompki (nie z króćca) i generalnie nawet gdy pompka jest na swoim miejscu to siedzi "luźno" i nie dziwne ze spod niej cieknie :633:

 

dziękuję za odp.

 

22689367vk4.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem cały zbiornik. Macher poza zbiornikiem kazał mi kupić również nową uszczelkę pod pompkę. Więc jakaś uszczelka tam jest, ale nie wiem, czy akurat w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego uszczelka jest nr : 443 955 465 wg etki. wersja bez sprysków dla reflektorów. Mozesz tez uzyc silikonu :) uszczelkę wkłada się od dołu do pompki :) niech ktos kto ma etke sprawdzi to bo na rysunku są dwie pozycje 2 i 4 (rys 955-10)

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moze ktos wrzucic zdjecie z etki zbiornika i czesci tj. pompki , czujnika i uszczelek pod nie

do wersji z ksenonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos wrzucic zdjecie z etki zbiornika i czesci tj. pompki , czujnika i uszczelek pod nie

do wersji z ksenonami

Poszukaj na forum,ja to widziałem w temacie zdaje się o spryskiwaczach,chyba Adams to wrzucał.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos wrzucic zdjecie z etki zbiornika i czesci tj. pompki , czujnika i uszczelek pod nie

do wersji z ksenonami

Witam, mam ją nawet w domu chyba jeszcze (zbiornik i uszczelka ) jak znajdę to pstryknę fotkę i podam nr. części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka zakupiona :) nr 431955465A :

 

18948009ci9.th.jpg

Edytowane przez lukaszgsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ananas82

Hej.Wyjmowałem ostatnio pompkę spryskiwaczy bo mi się spaliła.Nie zauważyłem i gdzieś wyleciała mi uszczelka pod pompką.Gdzie można kupić taką uszczelkę bo w sklepie się pytałem i nie wiedzą?Dziękuję za ewentualną podpowiedź.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej.Wyjmowałem ostatnio pompkę spryskiwaczy bo mi się spaliła.Nie zauważyłem i gdzieś wyleciała mi uszczelka pod pompką.Gdzie można kupić taką uszczelkę bo w sklepie się pytałem i nie wiedzą?Dziękuję za ewentualną podpowiedź.Pozdrawiam

 

Najpewniej to w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem pompkę spryskiwacza i nowa uszczelka nie była potrzebna, choć tą poprzednią pompkę już kilka razy wyciągałem. Okazało sie za ta stara pompka rozszczelniła się gdzieś w środku i przeciekała. Mojim zdaniem uszczelka do której wciskasz pompke rozpręża się wystarczająco, szukanie i kupno nowej nie jest konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ananas82

Dzięki za info.Niestety uszczelka jest potrzebna bo na pompce nie ma żadnej uszczelki i pompka buja się w zbiorniczku.braciszek mieszka w Zduńskiej Woli to tam na pewno znajdzie uszczelkę.Na razie musi mi wystarczyć prowizorka z przewodu gumowego zamiast uszczelki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chciałbym odkopać:) Jeszcze nie patrzyłem gdzie co i jak. Ale pytanko przed zabraniem się do pracy: żeby wymienić samą pompkę trzeba demontować zbiorniczek? Bo z tego co wiem, to zeby zbiorniczek wyciągnąć trzeba nadkole ściągać i jest z tym nie mało problemu.

 

Druga rzecz to czy są jakieś różne rodzaje tych silniczków czy wszystkie takie same jak np ten:

http://allegro.pl/pompka-spryskiwaczy-vw-passat-polo-skoda-audi-tt-i1748358300.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczka nie trzeba wyciągać, wystarczy tylko nadkole.

Są 2 rodzaje - sedan i kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówisz przypadkiem o passacie 3BG ? Ja mam 3B gdzieś tam się natknąłem na info że w paszczakach przed liftem nie trzeba nic rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hesus

no ja też się muszę zmierzyć z tym problemem, cieknie mi z pod pompki. da się ją wyjąć bez zbytniego kombinowania, gorzej z powrotnym montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

żeby wymienić pompkę spryskiwacza trzeba odkręcić całe nadkole czy można to zrobić jakimś innym sposobem np. przez zaślepkę w nadkolu ?

Edytowane przez waldi1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba demontować nadkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat . Wymieniałem u siebie pompkę w 3b kombi ze starej leciało więc kupiłem jakiś zamiennik wraz z uszczelką i nie leci ale jest inny problem .

Pomijam fakt , że kostka nie pasowała i trzeba było przyszlifować na szlifierce . Problemem jest fakt , że psiukając tył leci na tył a psiukając na przód leci raz na przód raz na tył a poza tym trzeba długo trzymać aż płyn poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór kierunkowy w pompce być może spieprzony... Trzeba było wydać te kilka zl więcej i kupić lepszą:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności