Skocz do zawartości
TomJund

Test z diodą w ATJ 115KM

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zrobić test przepływki z diodą, ale na forum znalazłem posty których były różne numery pinów w które wtykamy diodę. Jedni pisali o pinach 4-5 inni 1-6. Jak to jest w moim silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomTDI

sprawdź ile przepływka ma pinów i w ilu rzędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rząd z 4 pinami, piąty pusty. Wstawiłem diodę pomiędzy 1 i 4 ale dostałem błąd przepływki (przerwa lub zwarcie do B) a przepływka wskazywała stałą wartość ok 400 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomTDI
1 rząd z 4 pinami, piąty pusty.

 

właśnie że pierwszy jest pusty!! teraz chyba sobie poradzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he dałbym głowę że przy pustym jest cyfra 5 , sprawdzę i dam znac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przyjąć że 1 jest pusta to po wpięciu diody pomiędzy styki 4-5 (katoda na 5) silnik po odpaleniu pracował bardzo nierównomiernie, dławił się, brzmiało to jakby pracował na 2 cylindrach. Nie miałem wtedy przy sobie kompa więc nie sprawdziłem co wskazywała przepływka ale bałem sie wyjechać na drogę aby nie uszkodzić silnika. Sam już nie wiem jak zrobić ten test w moim silniku. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem ten test.Diodę wpinasz pomiędzy 4 a 5 pin.Dioda ma czarny pasek z jednej strony.I tą stroną wpinasz w ostatni pin.U mnie po teście auto dostało takiego kopa,że aż się przestraszyłem:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzanie kotleta robiłem dziś własnie test diodą. W trakcie jazdy nie robiłem bo już na jałowym lekko się dusił i kopcił jak zetor. na vagu wyglądało to tak : pierwsze foto z przepływką, drugie z diodą IMG_20170330_130626.jpg

IMG_20170330_130157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR musi być zaślepiony jak chcemy z diodą jeździć , ogólnie polecam nową przepływkę koszt 270 zł i mamy spokój na 5 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda jest tylko do testu, nie jezdzic na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności