Skocz do zawartości
alan

Czujnik cisnienia w rurze rozgaleznej - gdzie szukac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zapytac czy ktos wie gdzie znajduje sie " czujnik ciśnienia w rurze rozgałęznej " ? Pytam, bo po zeskanowaniu bledow wyskoczyl komunikat o tresci " 00575 " a to wskazuje na ten czujnik.

Jak wyglada ten czujniczek i jakie moga byc objawy jego niesprawnosci ?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Moj silnik to 1.9 TDI AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialem zapytac czy ktos wie gdzie znajduje sie " czujnik ciśnienia w rurze rozgałęznej " ? Pytam, bo po zeskanowaniu bledow wyskoczyl komunikat o tresci " 00575 " a to wskazuje na ten czujnik.

Jak wyglada ten czujniczek i jakie moga byc objawy jego niesprawnosci ?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Moj silnik to 1.9 TDI AFN

 

A co powiedział VAG? Jeśli używasz nardzędzi diagnostycznych innych niż vag, to nie oczekuj, że ktoś poda Ci rozwiązanie na tacy na podstawie tego dziwnego numeru...

zacznij od angielskiego VAGa... pogooglawszy wychodzi, że chodzi o N75, ale nie dojdziesz o co Polak mógł wymyślić tłumacząc wastegate albo selenoid valve...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten czujnik przykręcony 2 wkrętami do tej plastikowej rury od doładowania, tak mniej więcej za filtrem paliwa patrząc od przodu auta. Podejrzewam, że czujnik jest sprawny, a błąd jest wynikiem przycinających się kierownic turbiny i przechodzenia auta w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam błąd 00575 coś z kolektorem ssącym tak wykazał vag.co jest padnięte, bo niektórzy piszą błąd 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej - czy to jest to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej pomocy poniewaz mechanicy w woj. świetokrzyskim sa tak zakreceni ze nie umieja mi pomóc. Kupilem sobie paska i ostatnio zauwazylem ze strasznie kopci i gdy osiagnie temperature 90 stopni nie ma sily i jest strasznie mułowaty. Bylem dzisiaj na komputerze wystapil błąd 00575 Ciśnienie powietrza w rurze ssącej Chcialbym zebyscie mi poradzili jakies wskazowki jak to naprawic i od czego sie zabrac Passat ma silnik 1,9Tdi 90Km z 1997 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienic czujnik i sprawdzic szczelnosc w dolocie wezyki połaczenia itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękówka Mielke jutro biore sie za naprawe na wlasna odpowiedzialnosc moze jakos to pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś sie orientuje jaka jest cena tego czujnika?

Bo u mnie jest ten sam błąd 00575 INTAKE MANIFOLD PRESURE

Dodatkowo 17-10 CONTROL DIFFERENCE INTERMITTENT

Dodam tylko ze turbina po czyszczeniu, przewody podciśnienia wymienione, N75 z N 18 zamieniony i nadal jest to samo tzn przy 3tys. lub 120km/h awaryjny za kazdym razem. Juz mnie qrfa szlag trafia. Może to faktycznie wina tego czyjnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin, poszukaj na forum co to są kierowniczki. znajdziesz tam też informacje ile warte jest "czyszczenie" turbo (nie wiem co to znaczy w Twoim przypadku, ale jeśli chodzi o regenerację, to nie ma tutaj zadowolonych użytkowników turbin ze zmienną geometrią po zabiegu regeneracji...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marek. Poprzednio turbina była czyszczona 1,5 roku temu u mechasa i wtedy pomogło. Trzy miechy temu stwierdził ze zabieg trzeba powtórzyć, co mnie troche zdziwiło bo nie stosuje PSJ. Stwierdziłem ze za 350zł warto sie pobawić i sam ją wyczyściłem. Okazało sie ze w środku nie było wogule nagaru. Teraz to już nie wiem czy czeka mnie wymiana turbiny czy to coś innego. A tak w nawiasie to zaczyna mnie wqfiać powoli ten samochód bo tak tanio to wcale tu nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności