Skocz do zawartości
Gość romi

metaliczne brzęczenie w trakcie hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość romi

Witam. W pasku 1,9 TDI silnik ATJ 2000r od jakiegos czasu podczas delikatnego hamowania slysze wyrazne metaliczne brzeczenie. Dzieje sie tak nawet gdy jade 10km/h i delikatnie naciskam pedal hamulca. Sprawdzilem i raczej wykluczam mechaniczną przyczynę. Myslę ze to załącza się pompa abs bez wyraznej przyczyny bo w tym samym czasie abs nie załącza sie. Hamulce dzialają prawidłowo a komputer nie wykazuje błędu. Pozdrawiam

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam taki problem. Wszystko działa prawidłowo, ale przy hamowaniu, w osatniej fazie (ok. 5-7 km/h) występuje charakterystyczny dzwięk - jak przy włączeniu ABS'u, oraz delikatne szarpnięcie lewego przedniego koła. Wniosek - czujnik ABS ma jakiś sygnał. Nie jestem specjalistą, ale myślę że jest to, albo uszkodzenie zębatki ABS'u, albo zanieczyszczenie na w/w zębatce (na półosi). Takie dziwne zachowanie mam od czasu kiedy wymieniano mi osłonę przegubu (nie jadę już do tego warsztatu bo jeszcze będą chcieli mi to "naprawić" - to nie jedyna rzecz którą muszę sobie dopracować)

Jak tylko bedzie pogoda a ja będę miał trochę wolnego czasu postaram na to popatrzeć. Napewno musi to być sprawne przed zimą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam nieco inny problem ale może będziecie mieli jakiś pomysł. tzn. dziś jak jechałęm szybko zacząłem hamować przed światłami i dupa. jak pedał na maxa do ziemi a hamulce jakby z mocą 10% hamowały czyli pedał luźno do ziemi poszedł i słabo zwalniał. puściłem i znowu nacisnąłem i już było oki. a po kilkunastu minutach jak zaczyunałem hamować czułęm że nie równo i nie płynnie hamowało i tyen dźwięk jakby tarcze były krzywe a nie sadze żeby były krzywe co może być powodem tego nierównego hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

 

I ja mama dokładnie taki sam problem jak wy .

Tylko u mnie stało się to po wymianie przegubów.

Tyle że przy hamowaniu jednostajnym z prędkości np 80 km/h auto staje bez problemu i ABS się nie włącza,ale jak tylk oodpuszczę i zaczynam hamować powoli np: w korku lub za innym autem to przy prędkości 5-10 km/h czasami włączy się ABS:confused:.

Nie wiem o co chodzi,od momentu wymiany zdarza się to coraz żadziej.

Na samym początku co hamowanie to się włączał ABS gdy prędkośc spadała do 5-10 km/h.

 

Miał ktoś jeszcze taką przypadłość i ją zlikwidował?????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remixm, no to przyczynę mamy taką samą. W moim jak i Twoim przypadku doszło do ingerencji w półoś. Trza by to rozebrać i popatrzeć. Napewno to zrobię jak będzie lepsza pogoda (nie mam garażu). Wtedy odpisze.

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki.

Zastanawiam się czy czujnik nie jest zasyfiony,ale wydaje mi się że jakby był to by ABS się załączał zawsze a nie tylko na wolnych obrotach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ARIO26

Witajcie.

Mam podobny problem. Mechanik wymieniał osłonę prawego przegubu i teraz jak jadę nawet bardzo wolno i wcisnę hamulec to pedał drży i słychać charaktertystyczne brrrrrrr. Wcześniej tak nie było. Czy to może być czujnik ? Czy mozna tak jeżdzic czy lepiej to robić natychmiast?

Pozdrawiam>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje następne pytanie.Skoro tobie ARIO26 po wymianie manszety to się pojawiło tzn,że może na przegubie jest jakiś znacznik wede którego ma być on zamontowany.

Forumowicze wypowiedzcie się w temacie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się do tematu, bo u mnie zaczęło się też coś takiego dziać, czyli jak hamuję powoli z małej prędkości, to w ostatniej fazie tak jakby się włączał ABS (czuć minimalne tyrkotanie, ale abs chyba się nie włącza). Zaczęło to się dziać dzisiaj jak odebrałem samochód po wymianie wszystkich amortyzatorów. Kierownik serwisu, który mi przyprowadził samochód też to stwierdził i powiedział, że możliwe, że jest zanieczyszczony czujnik abs-u. Tylko, że przed wymianą tego nie było. Dodatkowo, jak powoli cofam, to słychać takie metaliczne tarcie, wydawało by się jakby klocek tarł o tarczę. Będę jechał do nich na sprawdzenie, ale gość mówił, że oni przy wymianie nic nie ruszali. Tylko jakoś dziwnie wcześniej tego nie miałem i widzę, że koledzy też zaczynali mieć z tym problemy po jakiś wymianach. Ktoś może wie, co tutaj może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie i problem został rozwiązany. Z włączającym się abs-em przy małej prędkości okazało się, że był wysunięty lekko czujnik abs-u. A metalowe tarcie to było niedokręcona osłona tarczy hamulcowej. Obie rzeczy przy prawym przednim kole. Może u kolegów będzie coś podobnego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź,teraz podjadę do znajomego aby mi to poprawił i dam znać czy pomogło:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu mam ten sam problem, Dojerzdzając do skrzyzowania około 5-10 km/h zalacza mi sie ABS., jest to bardzo denerwujące ponieważ w tej chwili mam to cały czas. Czy ktoś mi powiem jak to dziadostwo naprawić bo denerwuje to okropnie zwlaszcza przy parkowaniu na ciasnych parkingach zderzak w zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

nie jestem pewien czy problem tu poruszany pasuje idealnie do mojego problemu jednak wydaje się podobny-od miesiąca, po ruszeniu szczególnie na biegu 2 i 3, czyli wonej jezdzie i hamowaniu np. przed światłami słyszę odgłos tarcia, ciężko to określić poprawnie - nazwałbym to szuraniem. NIe słyszę tego nieprzyjemnego odgłosu przy np. zdecydowanym hamowaniu z 5 czy 4biegu, głównie przy zwalnianiu z niedużej prędkości. NIe wiem czy to tarcze hamlucowe, klocki czy źle ustawiony czujnik abs. Proszę o pomoc. Zastanawiam się tylko czy brak tego odgłosu przy hamowaniu z większej prędkości to dobry czy zły znak. Podkreślam że Passat hamuje bez zarzutu.

Pozdrawiam,

Sławek S

gg5441518

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seaquest a może masz już amorki na wykończeniu?? I temu ABS załącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ruszeniu szczególnie na biegu 2 i 3, czyli wonej jezdzie i hamowaniu np. przed światłami słyszę odgłos tarcia, ciężko to określić poprawnie - nazwałbym to szuraniem. NIe słyszę tego nieprzyjemnego odgłosu przy np. zdecydowanym hamowaniu z 5 czy 4biegu, głównie przy zwalnianiu z niedużej prędkości. NIe wiem czy to tarcze hamlucowe, klocki czy źle ustawiony czujnik abs.
Może być tak, że cylinderek do konca nie odpuszcza i klocki szurają o tarczę. A czujnik ABS nie mu raczej nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie także po wymianie osłony na przegubie zaczął passacik szurać przy hamowaniu. wyczytałem na forum że to bład w abs, po prostu trzeba czujnik abs'u przeczyścicć... czytajcie tu...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19500&highlight=hamulce+abs

mam nadzieje, że pomogłem;) zaraz sam zrobie i napisze czy działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem była różnica w odległościach czujnika abs:) mechanik nie sprawdził tej odległości. po lekkim przesunieciu wszystko w jak najlepszym porządku;) mam nadzieje, że pomogłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie podobny problem pojawił się po wymianie dolnego wahacza jeżdżę tak już ponad miesiąc i zaczyna mnie to już coraz bardziej irytować czy ktoś wie może jak samemu można wyczyścić czyjnik abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie podobny problem pojawił się po wymianie dolnego wahacza jeżdżę tak już ponad miesiąc i zaczyna mnie to już coraz bardziej irytować czy ktoś wie może jak samemu można wyczyścić czyjnik abs
wyciągnąć i przeczyścić można spróbować wd-40 lub kontaktem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wd 40 powinien sie sprawdzic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności