Skocz do zawartości
Charakterek

Pytanie do właścicieli lusterek samościemniających...

Rekomendowane odpowiedzi

Ale takich, co to mają pod spodem ambiente, czyli te czerwone diody i możliwość wyłączenia ściemniacza. W tych lusterkach z przodu jest dioda. Czy u każdego jest ona zielona? Bo to głupio wygląda z czerwonym kokpitem i niebieskim podświetleniem. Drażni mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest zielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zielona i za nic nie chce zmienić koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ona ni to przypiął ni to przyłatał z tym kolorem jest. Do niczego nie pasuje. Jakby choć ciemna czerwień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest foto dioda, dziala na natezenie swiatla i zmienia ci barwe lusterka, odlacz je i podepnij pod zasilanie i zobaczysz co sie stanie jak je zakryjesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major, fotodiodę mamy obok. Te nasze lusterka z ambiente dają się wyłączyć ( w przeciwieństwie do zwykłych) i mają oprócz dwóch fotodiod (z przodu lusterka i z tyłu) jeszcze z przodu dodatkową diodę led sygnalizującą, czy lusterko jest włączone, czy nie. I by uzyskać efekt ściemniania wystarczy w dzień zakryć fotodiodę od strony szyby. Wtedy ta w kabinie jest oświetlona i lusterko się śniemnia. Zakrycie diody od storny kabiny da tylko tyle, że lusterko nie ściemni się nigdy. Natomiast jak jest noc i dioda od strony szyby wychwyci że jest ciemno - to oświetlenie diody od strony kabiny skutkuje ściemnieniem lusterka. Jako ciekawostka - dioda od strony szyby zamontowana jest tak, że nie jest wrażliwa na światła aut przejeżdżających z naprzeciwka, natomiast przy latarniach powoduje rozjaśnienie lusterka (nie do końca, ale nie ma całkowitego ściemniania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Witam zielona :( niestey ale podobno po to by nie rozpraszac uwagi i nie meczyc wzroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwona pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona:P i mam diode od strony szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zielona

 

A do czego służą te czerwone świecące w dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie zielona

 

A do czego służą te czerwone świecące w dół ?

 

Do lekkiego podświetlenia dolnej części kokpitu. W ciemnościach możesz niezapalając górnego światła " coś"(np. papierową mapę) odczytać. Taki może bajer, ale mi całkiem się podoba...do tego daję fajną, niemęczącą oczu poświatę we wnętrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności