Skocz do zawartości
Slater

Bieg wsteczny- Gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, czyli kiedy wrzucam wsteczny bieg Passat po prostu gaśnie. Miałem tak dopiero 2 raz. Nie wiem sam co się dzieje. Na innych biegach jest ok. ale kiedy tylko chce włączyć wsteczny to samochód gaśnie. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automat? czy manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisać - Manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem dlaczego tak się dzieje(szukałem na forum i nic na ten temat nie ma). Czy ktoś zna odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na sprzęgło albo przepływka ale niech się mądre głowy wypowiedzą. Ja mam coś takiego w automacie w służbowym T4. Jak wrzucę wsteczny to gaśnie. Wiem że mam przepływkę do wymiany ale oszczędzam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że dzieje się tak tylko w przypadku załączonej klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaśnie silnik sam z siebie czy dusi go? Sprzegło dobrze rozłącza napęd, na innych biegach nie zgrzyta? Byc może masz jakies zwarcie w elektryce od zalaczania lampy cofania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik gaśnie sam z siebie, a na innych biegach nie zgrzyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpali na wstecznym ze sprzęgłem czy też zgaśnie/nie odpali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A odpali na wstecznym ze sprzęgłem czy też zgaśnie/nie odpali?

 

Jutro sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dokladnie ten sam problem, wrzucam wsteczny auto gasnie pacjent to b5 fl 1.9 manual

 

na wrzuconym wsteczny odpala bez problemu

 

prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączcie wtyczkę od światła cofania

To wygląda na jakies zwarcie w elektryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odswierze temat moze ktos sie z tym tematem uporał

u mnie jest ten problem ze nie zawsze ale jak odpale auto i wrzucam wsteczny to gasnie silnik jak wrzuce wsteczny i probuje odpalic to kreci ale nie odpala wrzucam na luz odpala

pacjent to 1,9 tdi manual 5-biegowy b5 99'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz szukać gdzieś zwarcia w instalacji. odepnij kostkę od czujnika wstecznego światła przy skrzyni biegów i sprawdź wtedy czy też gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam odswierze temat moze ktos sie z tym tematem uporał

u mnie jest ten problem ze nie zawsze ale jak odpale auto i wrzucam wsteczny to gasnie silnik jak wrzuce wsteczny i probuje odpalic to kreci ale nie odpala wrzucam na luz odpala

pacjent to 1,9 tdi manual 5-biegowy b5 99'

 

niemasz przypadkiem zaloznonego jakiegoś odcięcia ? pstryczka elektryczka ? Odezwij się na pw

Edytowane przez slawekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem post wczesniej, takie same objawy, byl miesiac spokoju a teraz znow historia sie powtarza, nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem :kciuki

okazało sie ze trafiona kostka pod stacyjka

cena 60 zeta roboty 10 minut a jaka radośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę - mam u siebie podobny problem, czyli - przy włączeniu wstecznego gaśnie silnik, nie rzuca go - nic. Próbowałem wczoraj odpalić go na wstecznym - lipa, dodatkowo zaczęła mi migać kontrolka hamulca i ABSu i nie mogłem wtedy w ogóle odpalić. Zresetowałem go poprzez odłączenie aku i zapalił bez problemu, po wrzuceniu wstecznego też nic się nie działo, kontroli nie migały, jechał, cofał - jakby problem nie istniał. Chciałem poszukać przyczyny tylko nie wiem gdzie jest ta kostka od czujnika biegu wstecznego. Jutro chcę jechać na VAGa - ale może uda mi się ustalić co to jest bo z tego co piszecie wgląda mi to na zwarcie jakieś.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na kompie i wskazało że do wymiany jest przekaźnik 109, pojechałem do elektromechanika a ten mi zaczął wciskać że to na pewno nie jest to - trochę zgłupiałem przyznam. Czy ten przekaźnik może być odpowiedzialny za to gaśnięcie auta po wrzuceniu wstecznego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności