Skocz do zawartości
Gość bigkamil

MFA-jak dołożyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

w moim passacie nie mam funkcji MFA (pokazuje aktualne spalanie). wiem że wychodziły passaty z tego rocznika co mój z tą funkcją ale ja jej niestety nie mam. niewiecie czy jest możliwe założenie sobie samemu tej funkcji?

pozdrawiam

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewiecie czy jest możliwe założenie sobie samemu tej funkcji?

możliwe

niewiecie

było, szukajka pytała się o Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

przeglądnołem wyszukiwarke i dowiedziałem sie niestety tylko tyle ze musze zmienic dzwignie od kierunkowskazów. i wiem jeszcze ze jezeli mam w aucie silnik krokowy to dasie to bez problemu zrobić (ja mam silnik krokowy). niestety nic więcej nie znalazłem. prosze o wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz przełączniki, wykonujesz wszelkie niezbędne do nich połączenia, ściągasz rozpiskę wyjść licznika, uzupełniasz połączenia, dokładasz wężyk pomiaru podciśnienia, może dodatkowe czujniki i hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazuje aktualne spalanie

Z tym tylko, że o ile mi wiadomo MFA w B4 jest takie samo, jak w B3 - a w B3 nie pokazuje aktualnego spalania, tylko średnie. Pokazanie chwilowego spalania jest możliwe tylko w trybie serwisowym MFA - który u mnie się wyłącza w momencie włączenia zapłonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje chwilowe jak można to tak nazwać :( działa to przez kilka minut po odpaleniu a później to tylko zmienia wartości o kilka dziesiątych( co 100 m lub 5 s ), chyba że podczas jazdy cały czas kasujesz MFA 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasekps

tryb serwisowy powinien działać cały czas po odpaleniu i pokazywać chwilowe spalanie

ja tak mam u siebie. na początek włączenie trybu serwisowego (włączyć zapłon w pozycji 1 MFA nacisnąć klawisz wyłączyć i ponownie włączyć zapłon) w pozycji 1 pokazuje dane stałe przed odpaleniem przełączyć na pozycję 2 i odpalić pojazd pokazuje dane zmienne podczas pracy motorka w tym spalanie chwilowe i tak do wyłączenia zapłonu albo przełączenia na pozycję 1. mam nadzieje że wyraziłem się jasno choć mogę mieć z tym mały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

czyli nie musze zmieniać zegarów? a trzeba dołożyć jakiś dodatkowy komputer czy sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz komputer pokładowy (MFA właśnie)? Taki wyświetlacz pod zegarami pokazującymi ilość paliwa i temperaturę? Jeśli nie to musisz zmieniać zegary itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam m ja mam troche inne pytanie na temat MFA mam passata z 97r 1.8 20v anglik i moje pytanie,czy jest możliwość wgrania do mojego MFA programu żeby zamiast mil i galonów pokazywał kilometry i litry???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten dzial:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwość wgrania do mojego MFA programu żeby zamiast mil i galonów pokazywał kilometry i litry???

W passacie B5 trzeba przekodować licznik i będzie pokazywał litry i kilometry.

 

 

Poczytaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17700&highlight=kodowanie+licznika

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da rade b5 1997 rok jak tak to prosze o koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ zajrzyj ,coś w sam raz dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się zapytać co muszę wymienić aby zamontować MFA?? mam licznik analogowy więc na pewno licznik i manetkę. a co poza tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

szukalem na forum ale nie znalazlem

moze poprostu za glupie pytanie zadam . ;p

Mam passata B3 z 92 roku

2.0 8V bez MFA.

I moje pytanie brzmi czy da sie zamontować do mojego modelu taki komputer i czy wymiana mialaby poolegac tylko na podmianie zwyklego komp. na ten z MFA i wymianie licznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wyraźnie jest napisane post nad Twoim. Komputera nie wymieniasz, sterownik MFA jest w liczniku z funkcją MFA (2 wyświetlacze cyfrowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najłatwiej i najpewniej sprawdzić czy moje auto miało MFA? Mam dyleamt ponieważ albo ktoś wymienił licznik albo załozył tylko manetkę od MFA. jak sprawdzić czy MFA był w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności