Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście polecam Pioneery i Kenwoody. Przede wszystkim są proste w obsłudze i mają sporo ustawień. Kup najlepiej model z co najmniej 2 parami RCA (czinczy). Jak zachce ci się zrobić dobre nagłośnienie, to nie będziesz musiał zmieniać radia aby wszystko podłączyć tak, jak bozia nakazała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem na allegro to właśnie Kenwoody wydawały się w miarę niedrogie. A masz może jakiś model najbardziej uniwersalny i zadowalający? Jeśli mógłbym Cię prosić o podanie jakiegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 1-din są uniwersalne. Kup jak najlepiej wyposażony model i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując radio 1-din pozostaje jedna sprawa. Zastępując radio pozostaje mi CD, które nie będzie używane. Są jakieś listwy maskujące, albo jakieś półeczki do włożenia w to miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zmiana panelu na taki bez CD - czyli klimatronic, radio i półka:

 

jqy9642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to rozwiązanie jest fajne. Znalazłem na allegro taki panel, teraz pytanie czy nie ma żadnego problemu z przełożeniem miejscami klimy i radia? Będę kupował akcesoryjne. http://allegro.pl/vw-passat-b5-lift-fl-ramka-radia-kosz-panel-i5985402773.html

Edytowane przez Skalpel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma problemu z przełożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również myślę nad wymianą radia, tylko mam problem, mianowicie GDZIE JEST KOSTKA OD GŁOŚNIKÓW ? Radio MCD, system DSP Nokia? Czy ktoś wie jak jest poprowadzony sygnał do głośników, i co to za nie podłączony kabel na jednym ze zdjęć ?

IMG_20160710_152204.jpg

IMG_20160710_152046.jpg

IMG_20160710_152055.jpg

IMG_20160710_152046.jpg

IMG_20160710_152055.jpg

IMG_20160710_152255.jpg

Edytowane przez Mikal55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żółta kostka. Ale to wyjście niskopoziomowe. Jak pod to podłączysz radio lutując przewody to pewnie spalisz to śmieszne DSP nokii. Więc albo robisz całe nagłośnienie od nowa albo zostaw tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany...

Te radio mnie doprowadza do nerwicy..

I dopiero z DSP sygnał idzie na głośniki, tak ? nie mogli tego gorzej zaprojektować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowane normalnie. Sygnał z radia idzie do wzmacniacza w bagażniku i potem ze wzmacniacza ba głośniki. Zawsze możesz wywalić to DSP, zmienić radio i położyć nową wiązkę z radia na głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki. Mam u siebie w passacie radio Sony CDX-R3350 z takim joystickiem http://archiwum.allegro.pl/oferta/joystick-samochodowy-do-radia-sony-rm-x4s-i6253542878.html

Radyjko niestety powoli wysiada i trzeba wymienić (do tego brak wejścia na pen drive) i przymierzam się do kupna radia PIONEER MVH-180UB.

Wie ktoś może czy ten joystick będzie pasował to tego radia albo jakiegoś innego? Dosyć wygodne rozwiązanie i się trochę do niego przyzwyczaiłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz. Podoba mi się. Ale po pierwsze. To nie możliwe aby joystik z Sony pasował do Pioneera. Joystika pewnie wpina się w wejście do sterowania z kierownicy, więc już będzie zgrzyt. A po drugie. MVH-180 to budżetowe radio, bardzo budżetowe, nie masz tam nawet CD, BT, RCA są tylko do suba, multi koloru też brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna rzecz. Podoba mi się. Ale po pierwsze. To nie możliwe aby joystik z Sony pasował do Pioneera. Joystika pewnie wpina się w wejście do sterowania z kierownicy, więc już będzie zgrzyt. A po drugie. MVH-180 to budżetowe radio, bardzo budżetowe, nie masz tam nawet CD, BT, RCA są tylko do suba, multi koloru też brak.

Joystick wpinany jest wprost do radia. Miałem jednak cichą nadzieję że może sie uda jakoś to zgrać :)

Skoro tak mówisz to będę szukał dalej jakiegoś radia w okolicach 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dodam, że pojawiły się nie tak dawno radyjka z realną mocą po 40 - 50 W na kanał.

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-mvh-280fd-mvh-280-fd-radioodtwarzacz-o-mocy-4x100w-pilotem-zdalnego-sterowania-usb-i-gniazdem-aux-in-odtwarzanie-z-ipoda-iphone-a-oraz-android-media.html

 

 

Możesz się wykosztować i dać głośnikom jeszcze więcej powera. Do tej pory pewnie inni producenci wypuścili coś z większa mocą niż pospolite 15 - 25 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacyjnie dodam, że pojawiły się nie tak dawno radyjka z realną mocą po 40 - 50 W na kanał.

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-mvh-280fd-mvh-280-fd-radioodtwarzacz-o-mocy-4x100w-pilotem-zdalnego-sterowania-usb-i-gniazdem-aux-in-odtwarzanie-z-ipoda-iphone-a-oraz-android-media.html

 

 

Możesz się wykosztować i dać głośnikom jeszcze więcej powera. Do tej pory pewnie inni producenci wypuścili coś z większa mocą niż pospolite 15 - 25 W.

ohoho. Nie no nie jestem aż takim koneserem :P Wystarczy normalne radio z dobrą jakością dźwięku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ohoho. Nie no nie jestem aż takim koneserem :P Wystarczy normalne radio z dobrą jakością dźwięku ;)

 

Akurat to radio nie jest dla koneserów. Mój pionek 80PRS już może takim radiem być ale nie MHV-280FD. Zastanów się nad nim, jeśli nie potrzebujesz CD oczywiście. Jak CD jest jednym z twoich wymogów od radia, to wtedy DEH-4800FD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś mi w tym temacie powie bo w pytaniach nowego użytkownika każdy ma mnie głęboko. Czy jak kupie radio takie http://allegro.pl/radio-samochodowe-2-din-ht-869bt-bluetooth-usb-i6516644008.html?fromVariant=6519108794

 

do passata b6 to też mi będzie akumulator zjadało czy nie. Bo chce mieć coś z BT i z jako takim wyświetlaczem. Auto mam z 2006 czyli mam starego getłeja :) jak to jest z tymi radiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zjadania aku występował tylko z RNS510 i/albo RCD510. Takie nie będzie ci żarło baterii. Ale jest jedno ale, nie będzie działać sterowanie z kierownicy, wzbudzenie radia trzeba pociągnąć z zapalniczki, Jeśli masz MFA+ to nie będzie pokazywać RDS'a nazw piosenek itp. Chyba że zainwestujesz w stację GMS'a. Jest sporo droższa, ale będzie działać P&P, jest tańsza niż RNS510 i jest wyposażona w BT, USB, NAVI, CD, chyba nawet DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak kupiłem auto miałem jakiegoś chinola i on mi zjadał koszmarnie akumulator, koleś na allegro powiedział mi że rcd 500mp3 nie będzie jadło mi akumulatora i faktycznie kupiłem od niego radio i jest ok, ale jednak chciałbym coś bardziej cywilizowanego bo we wcześniejszym aucie miałem bt z telefonu i to mnie bardzo pasowało bo spotify było grane :)

Problem zjadania aku występował tylko z RNS510 i/albo RCD510. Takie nie będzie ci żarło baterii. Ale jest jedno ale, nie będzie działać sterowanie z kierownicy, wzbudzenie radia trzeba pociągnąć z zapalniczki, Jeśli masz MFA+ to nie będzie pokazywać RDS'a nazw piosenek itp. Chyba że zainwestujesz w stację GMS'a. Jest sporo droższa, ale będzie działać P&P, jest tańsza niż RNS510 i jest wyposażona w BT, USB, NAVI, CD, chyba nawet DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności