Skocz do zawartości
Gość ppozoga

Passat B5 wersja amerykańska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppozoga

Witam. Mam pytanie odnośnie VW Passata 1.8T, 2003r. w wersjii amerykańskiej. Pod podłogą bagażnika a w zasadzie pod wypukłością znajdującą się pod kołem zapasowym znajduje się jakieś urządzenie. Chcę zamontować butlę gazową i ta "góra" po zapasem wyklucza taki montaż. Pytanie: czy można to coś usunąć bądź zmienić mu lokalizację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś fotkę wrzucił może było by prościej to coś "zdiagnozować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppozoga

ok, po pracy zrobię zdjęcie choć nie wiem czy to pomoże. To coś jest dostępne tylko od spodu i zamknięte plastikowym kołem przykręconym trzema śrubami. Wychodzą spod tej pokrywy trzy metalowe przewody/rurki w zasadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, po pracy zrobię zdjęcie choć nie wiem czy to pomoże. To coś jest dostępne tylko od spodu i zamknięte plastikowym kołem przykręconym trzema śrubami. Wychodzą spod tej pokrywy trzy metalowe przewody/rurki w zasadzie

 

prawdopodobnie jest to pompa paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

jest to filtr węglowy do oparów unoszących sie ze zbiornika

wyrywaj i nic sie nie stanie :) ja tez go mam tyle ze już w garażu

wystarczy załorzyc trójnik żeby połączyc węże dochodzące do tego filtra

 

co do garba to ponawiercaj na zgrzewach ładnie odejdzie i radzę nia spawac tego tylko wykorzystac ten dekiel od spodu co zasłania to ustrojstwo przykrec śróbami do butli butla zamcowana w 4 miejscach pianką montarzową ;) następnie dużżża ilośc silikonu i gotowe u mnie jest juz tak 6 miesięcy i jest dobrze;)

Edytowane przez hezek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppozoga

noooo :) turbo serdeczne dzięki. Bardzo mi ulżyło bo już miałem przed oczami wizję butli na pół kufra, masakra jakaś. Jeszcze raz srdeczne dzięki. Pozdrawiam. Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam89

W moim passacie 2.8 też to jest ale dlaczego tego nie ma w wersjach z europy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć też mam wersję amerykańską czy możesz mi wytłumaczyć po kolei co oznaczają dane na wyświetlaczu po lewej stronie tam gdzie po którymś kliknięciu pojawia sie godzina i temperatura. Głównie chodzi mi o to kiedy wyświetla się spalanie na 100 mil.

Dzięki Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć też mam wersję amerykańską czy możesz mi wytłumaczyć po kolei co oznaczają dane na wyświetlaczu po lewej stronie tam gdzie po którymś kliknięciu pojawia sie godzina i temperatura. Głównie chodzi mi o to kiedy wyświetla się spalanie na 100 mil.

Dzięki Pozdr

Poszukaj na forum tematu o MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to filtr węglowy do oparów unoszących sie ze zbiornika

wyrywaj i nic sie nie stanie :) ja tez go mam tyle ze już w garażu

wystarczy załorzyc trójnik żeby połączyc węże dochodzące do tego filtra

 

Też mam ten problem ale nie polecam metody hezek bo będzie się palił na benzynie check. U mnie będą to przekładać w inne miejsce co oczywiście zwiększy koszty instalacji o 3 stówki p

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten problem i żeby nie bawić się w wycinanie butlę umieściłem w bagażniku z boku tak żeby się siedzenia składały :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem będę to wycinał, mam gaz i mechanik kazał mi się zastanowić czy nie będą zbierać się jakieś opary i czy kiedyś coś nie wystrzeli

 

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 11:00 ----------

 

witam ale wiesz co niektórzy piszą ze wyciel i jeździ bez bo to tylko chodzi o ekologie ale nie wiem do końca czy to jest zdrowe ok na benzynie morze to funkcionowac bo benzyna wyparuje a lpg nie wie właśnie a jak w lecie bendzie temperatura duża i gas zacznie sie powiększać i coś walnie za przeproszeniem to co będzie nie wiem właśnie jak to będzie funkcionowalo

Edytowane przez 10tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc panowie potrzebuje fachowej rady b5 usa 1.8t automat filtr weglowy a ja chcialem zalozyc gaz co ztym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy na początku postu.Wywalić,a na instalacje nie żałować- bo szybko się odczuje i dołoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli się go wywali,na benzynie będzie check świecił,wiem bo u siebie mam to samo,chciałem się pozbyć tego filtra i pozostaje tylko założenie od wersji europejskiej w prawym nadkolu takiego filtra

http://www.allegro.pl/item846179560_filtr_weglowy_vw_passat_1_8_t_3b0201803.html

ale trochę zabawy jest.Ja u siebie mam zamiar to zamienić ale brakuje mi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wywalilem... i check juz od roku sie pali... co 60 km po kasowaniu a .... nie jest on tam bez przyczyny wiec albo go trzeba czyms zastpic albo nie ruszac ja zaluje ze go wywalilem .... na smietnik jest troche warty :) na ebay.o nie mam czasu

Do tego tez nic nei zalozylem w alternatywie bo nie mam czasu

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

niedawno stałem się posiadaczem takiego passata z usuniętym filtrem. Nawet nie wiem jak wyglądał. teraz butla lpg w kole i kontrolka się swieci.

 

Czy ktoś próbował zastąpić amerykański filtr wersją europejską? Czy wszystko działa kontrolka gaśnie i już się nie pali?

 

Jeśli tak proszę o intrukcję jaki model filtru kupić i gdzie go najłatwiej zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedz.

 

Czy ten filtr ma jakieś elektroniczne elementy do podłączenia? pod komputer? Czy tylko mechanicznie "oczyszcza"? Jak się go serwisuje, trzeba wymieniać jakieś wkłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności