Skocz do zawartości
sebex26

Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jest problem,wymieniłem silniczek kompletny przedniej szyby od strony kierowcy ale działa tylko ta właśnie szyba ,a reszta nie działa.Czy trzeba coś zaprogramować czy adoptować,? passat jest z 99r a silniczek kupiłem z 2001 r,czy to ma jakieś znaczenie?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a moze przelaczniki pod podlokietnikiem nie dzialaja probowales z kluczyka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,jest problem,wymieniłem silniczek kompletny przedniej szyby od strony kierowcy ale działa tylko ta właśnie szyba ,a reszta nie działa.Czy trzeba coś zaprogramować czy adoptować,? passat jest z 99r a silniczek kupiłem z 2001 r,czy to ma jakieś znaczenie?/

A jesteś pewien, że silniczek, który zamontowałeś jest dokładnie taki sam jak miałeś wcześniej (nr kat.). Silniki w drzwiach mają w sobie swego rodzaju sterowniki i odpowiadają też za centralny zamek. Czy zamki działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne ,po 2000 roku była zmiana,

Edytowane przez sebex26
Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas odkopać temat. Mam problem z silniczkiem podnoszenia szyby prawych przednich drzwi. Otóż któregoś razu sknociła się linka, bo było słychać tylko chrobotanie i ledwo udało się zamknąć szybę, co prawda trochę ją męczyłem góra dół i jakoś się zamknęła. poi jakimś czasie kupiłem linkę i wymieniłem. Podczas wymiany okazało się że do środka drzwi dostała się woda (pewnie uszczelka przyszybowa słabo trzyma) i przymarzła w najniższym położeniu w koszulce i przy tym ślizgu. Po wymianie linki podłączyłem wszystko i d..pa przy próbach otwierania lub zamykania słychać że coś pyka w sterowniku silniczka, ale po za tym nic się nie dzieje. :nie Badałem sprawę miernikiem i nie pojawia się napięcie na stykach, które dochodzą do samego silniczka. (odpinałem sam sterownik od silniczka, ale nic tam ciekawego nie da rady zrobić. Dodam jeszcze, że lampka pod drzwiami też nie świeci, a przed montażem nowej linki świeciła. Mam pytanie: Jeżeli muszę wymienić cały silniczek z tym sterownikiem, to czy musi on być o tym samym numerze jaki był:??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: Jeżeli muszę wymienić cały silniczek z tym sterownikiem, to czy musi on być o tym samym numerze jaki był

Musi być z drzwi od kierowcy (inny silniczek nie ma sterownika) i z danego modelu. Dodatkowo jeśli masz tylko przód na elektryce to taki sam musisz kupić. Najlepiej szukać tego numeru jaki masz u Siebie tylko końcówką może się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszedł czas odkopać temat. Mam problem z silniczkiem podnoszenia szyby prawych przednich drzwi. Otóż któregoś razu sknociła się linka, bo było słychać tylko chrobotanie i ledwo udało się zamknąć szybę, co prawda trochę ją męczyłem góra dół i jakoś się zamknęła. poi jakimś czasie kupiłem linkę i wymieniłem. Podczas wymiany okazało się że do środka drzwi dostała się woda (pewnie uszczelka przyszybowa słabo trzyma) i przymarzła w najniższym położeniu w koszulce i przy tym ślizgu. Po wymianie linki podłączyłem wszystko i d..pa przy próbach otwierania lub zamykania słychać że coś pyka w sterowniku silniczka, ale po za tym nic się nie dzieje. :nie Badałem sprawę miernikiem i nie pojawia się napięcie na stykach, które dochodzą do samego silniczka. (odpinałem sam sterownik od silniczka, ale nic tam ciekawego nie da rady zrobić. Dodam jeszcze, że lampka pod drzwiami też nie świeci, a przed montażem nowej linki świeciła. Mam pytanie: Jeżeli muszę wymienić cały silniczek z tym sterownikiem, to czy musi on być o tym samym numerze jaki był:??

 

Powiem Ci ciekawostkę - spróbuj przekręcić kluczyk w drzwiach tak, by szyby otwierały bądź zamykały się, i wtedy zobacz, czy owa szyba chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba nie chodzi, bo sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby. Jak próbuję w jakikolwiek sposób, to tylko słychać pykanie w tym sterowniku przy silniczku tej szyby. Mam elektrykę tylko z przodu. Dzięki za podpowiedź michał_tmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadam, bo miałem identyko sytuację po ściąganiu linki z mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności