Skocz do zawartości
Navkol

pękła linka podnośnika szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko all,

dziś mi pękła linka podnoszenia szyby pasażera :( (pełna elektryka of kors).

Czy można dokupić i wymienić samą linkę czy trzeba brać na AlleDrogo całą płytę :?:

 

Czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontuj boczek drzwi i zwieź tylko blachę z całym mechanizmem od szyb do jakiegoś zakładu który się zajmuje dorabianiem linek stalowych koszt to ok 100zł.

W ASO zestaw naprawczy podnośnika szyb kosztuje ok 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kup używkę?za 90zl kupiłem blachę z prowadnicami i linką na allegro z rozbiórki passata anglika. tyle samo kosztował zestaw naprawczy czyli linka + prowadnice która rozleciała sie po tygodniu (uznano mi to na gwarancji i oddano kasę). wymiana była szybka, prosta i wszystko pasowało bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kup używkę?za 90zl kupiłem blachę z prowadnicami i linką na allegro z rozbiórki passata anglika....

 

A czy od anglika pasuje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupisz używaną i linka znów trzaśnie? Nie lepiej zrobić nową linkę niż całą blachę kupować?

Btw. Od Anglika powinna pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka to jest wyjście bez możliwości reklamacji niestety. ja kupiłem nowe prowadnice z nową linką i musiałem rozwiercić stare nity i potem założyć prowadnice (przykręciłem na śruby które były dołączone) i po pierwsze szyba opuszczała się wolniej i ciężko było ją ustawić przy montażu a po drugie zepsuł sie mechanizm podnoszenia już po 2 dniach (co zostało uznane na gwarancji - nie było to winą złego montażu tylko wina produktu). kupiłem używkę (blachę z prowadnicami i linką bez silnika) i wszystko pasowało tak jak powinno, żadnego rozwiercania i kombinowania i działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozwiązanie z używką...taniej, szybciej i lepiej...przerabiałem ten temat w Seacie Leonie..kupiłem oryginały w ASO...a tyle było z tym zabawy ze szkoda gadać...a tak zajełoby mi to jakieś 60 minut zamiast 5 dni(bo część trza było zamówić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy taka spasi :?:

 

Nie będę miał problemów z jej założeniem / naciągnięciem :?:

 

Ja miałem właśnie ten zestaw i go nie polecam. Ten zestaw montuje się w miejsce starych prowadnic i nic się nie naciąga. Założenie polega na rozwierceniu nitów trzymających prowadnice do blachy (trzeba uważać bo ciężko rozwiercić a blachę łatwo pogiąć) i założeniu nowych prowadnic z linką i przykręcenie na śruby (miejsce starych nitów). u mnie nie działało tak jak oryginał i sie szybko popsuło. Tu masz link do przykładowej (wiem że nie ta strona) używki i ta jest z silniczkiem który można zawsze sprzedać i będzie jeszcze taniej (popytaj ludzi co szyby sprzedają, ja w ten sposób znalazłem).

 

http://moto.allegro.pl/item430313285_vw_passat_b5_elektryczny_podnosnik_szyby_i_inne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy cały ten mechanizm od Paska z roku 98 jest taki sam jak u mnie w roczniku 01 :?:

Nie będzie z tym kłopotu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy cały ten mechanizm od Paska z roku 98 jest taki sam jak u mnie w roczniku 01 :?:

Nie będzie z tym kłopotu :?:

 

3B1 837 462 pasuje do Twojego Passka.Mechanizm z roku 2001 również ma ten sam nr. kat. Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności