Skocz do zawartości
biedroneczka_d

po wynianie sprzęgło skrzypi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis wymieniałem u siebie komplet sprzęgła + koło dwumasowe. Po wymianie przy puszczaniu pedału sprzegła słychać takie skrzypienie :( troche mnie to denerwuje bo przed wymiana takiego dziweku nie było! Wie może ktoś co moze być przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Moze skrzypic dzwigienka,trzeba bylo wszystko nasmarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. dzwięk dochodzi z wnetrza samochudu a gdzie znajduje sie dokładnie ta dzwigienka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
puszczaniu pedału sprzegła słychać takie skrzypienie :( troche mnie to denerwuje bo przed wymiana takiego dziweku nie było! Wie może ktoś co moze być przyczyna???

 

ja mam tak przy wciskaniu i puszczaniu sprzegla, jak juz jest w podlodze lub w gornym polozeniu to cisza ....myslalem ze to lozysko oporowe, ale jak ty to wszysko zmieniales :confused: ...a moze faktycznie cos trzeba posmarowac, jakby to byl maluch to linke sprzegla :D

 

Moze skrzypic dzwigienka,trzeba bylo wszystko nasmarowac.

 

o ktorej dzwigience mowa :confused:

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do tematu... u mni tez skrzypi. nie moge tego namierzyc. wszystko na pedale popsikalem silkinoem smarujacym i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem może skrzypić gumowa obudowa siłownika sprzęgła. W Haynes - manual do Passata - podają to:

slave-cyl.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie zagladalem. dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem może skrzypić gumowa obudowa siłownika sprzęgła. W Haynes - manual do Passata - podają to:

 

to mozna to sprawdzic, ten silownik jest na skrzyni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten siłownik znajduje sie koło pedału sprzęgła! Dzis popsikalem silikonem i dalej skrzypi :-(

Tylko zastanawia mnie czemu u mnie nie ma tej słony gumowej??? ta co widac na obrazku hmm..??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten siłownik znajduje sie koło pedału sprzęgła! Dzis popsikalem silikonem i dalej skrzypi :-(

Tylko zastanawia mnie czemu u mnie nie ma tej słony gumowej??? ta co widac na obrazku hmm..??????

 

z tego co się orientuje to wysprzęglik,u mnie nie ma osłony,bo myśle że przed liftem miały osłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten siłownik znajduje sie koło pedału sprzęgła! Dzis popsikalem silikonem i dalej skrzypi :-(

Tylko zastanawia mnie czemu u mnie nie ma tej słony gumowej??? ta co widac na obrazku hmm..??????

 

ok, czyli nie trzeba nic rozbierac, sie poloze na podlodze to go widac

biedroneczka_d, a moze psikaniem nic nie zdzialasz, tylko trzeba wymienic wariata

a nasluchiwales, czy dzwiek wydobywa ci sie rzeczywiscie z tego silownika? :confused:

a ciekawe czy zapowietrzony uklad hydrauliczny sprzegla tez moze powodowac takie skrzypienie ...:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten siownik jest wkladany od gory do skrzyni biegow. Mocowanie na jedna srube. Jak bede w domu to wrzuce pare fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten siownik jest wkladany od gory do skrzyni biegow..

 

tak tez mi sie wydawalo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunek hydraulicznego sterowania sprzęgłem;

9 - pompa sprzęgła

11- siłownik (wyprzęgnik)

 

b5sterowaniesprzgemye9.th.png

 

Pompa sprzęgła

 

dsc00133fa8.th.jpg

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rysunek hydraulicznego sterowania sprzęgłem;

9 - pompa sprzęgła

11- siłownik (wyprzęgnik)

 

 

 

 

 

to jest to, ale jeszcze pytanko:

9 - pompa sprzęgła jest kolo pedalu sprzegla w kabinie???

11- siłownik (wyprzęgnik) jest na skrzyni???

 

zakladam ze jesli slysze halas kolo pedalu sprzegla to pompa kaput??? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest to, ale jeszcze pytanko:

9 - pompa sprzęgła jest kolo pedalu sprzegla w kabinie???

11- siłownik (wyprzęgnik) jest na skrzyni???

 

zakladam ze jesli slysze halas kolo pedalu sprzegla to pompa kaput??? :eek:

Lokalizacja dobra , pompa jest dobra dopóki możesz zmieniać biegi , ja musiałem wymienić , bo mi pedał sprzęgła do podłogi się "kleił" i musiałem go czubkiem buta cofać.Zmiany biegów zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lokalizacja dobra , pompa jest dobra dopóki możesz zmieniać biegi , ja musiałem wymienić , bo mi pedał sprzęgła do podłogi się "kleił" i musiałem go czubkiem buta cofać.Zmiany biegów zero.

 

a jakies zatem sa oznaki padniecia silownika???

czy przed wymiana pompy cos ci skrzypialo, czy tylko pedal w podloge wpadal?:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakies zatem sa oznaki padniecia silownika???

czy przed wymiana pompy cos ci skrzypialo, czy tylko pedal w podloge wpadal?:636:

 

Tylko pedał w podłogę wpadał.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie wreszcie wypowiedzieć ktoś mądry i powie gdzie dokładnie znajduje sie ten siłownik ( Wysprzęglik sprzęgła)? czy jest szansa dostania sie do niego bez ściągania skrzyni biegów??? chciałem bo przesmarowac bo jak napisał Arturoski ze moze on być przyczyną skrzypienia pedału sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może sie wreszcie wypowiedzieć ktoś mądry i powie gdzie dokładnie znajduje sie ten siłownik ( Wysprzęglik sprzęgła)? czy jest szansa dostania sie do niego bez ściągania skrzyni biegów??? chciałem bo przesmarowac bo jak napisał Arturoski ze moze on być przyczyną skrzypienia pedału sprzęgła?
Proszę bardzo ,oto rysunek skrzyni z siłownikiem sprzęgła (13), popychacz (14); należy nałożyć smar MoS2 na końcówkę popychacza.[ MoS2 - Smar z dodatkiem dwusiarczku molibdenu].Siłownik jest zamontowany od góry skrzyni z lewej strony ( patrząc w kierunku jazdy).Powodzenia.;)

 

b5skrzyniacm7.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności