Skocz do zawartości
Gość Robert83

Przednie zawieszenie w Passacie B3 - tuleje wahacza z kołnierzem czy bez?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert83

Hej mam passata B3 z 89 roku z silnikiem PF. Dzisiaj okazało się ze jedna z tulei gumowych na wachaczu przednim padła. I w związku z ty mam pytanko. PO czym poznac czy do mnie idzie ta tulejka z kołnieżem czy bez. Tuleje niedawno wymieniałem. Przed kupnem oglądałem wachacz i wyglądało na to że idzie ta z kołnieżem. Ale przy prubie montażu okazalo się że jest o 1 mm większa niż otwór w wachaczu, więc pojechałem i wymieniłem ją na tą pozbawioną kołnieża, którą bez problemu udało się wcisnąc w wachacz. tylko że po miesiącu jazdy wypluło ją z wachacza i zmasakrowało. teraz jak jade na luzie to wachacz trze o sanie i sróbę mocowania owej tulejki. Jestem zmuszony kupic nową, ale nie wiem jaką kupic. Jak wezme tą bez kołnieża to mi znowy ją zniszczy, a ta z kołnieżem sie nie mieści. Pozatym diagnosta co sprawdzał mi dzisiaj samochód na szarpakach powiedział że w drugim wachaczu jest tulejka z kołnieżem. Tylko jak ją wcisnąc w otwór?? skoro jes od niego większa. I do tego to kołneiżem powinna iśc do góry czy do dołu??help. samochód muszę szybko naprawic bo jest mi potrzebny na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz szybko naprawić, a nie wiesz, co masz dalej z tym fantem zrobić, to pojedź do warsztatu, który robi takie rzeczy. Zrobią to napewno szybko i dobrze. A co najważniejsze, zamontowany będzie właściwy element, z którym nie możesz sobie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Hej mam passata B3 z 89 roku z silnikiem PF. Dzisiaj okazało się ze jedna z tulei gumowych na wachaczu przednim padła. I w związku z ty mam pytanko. PO czym poznac czy do mnie idzie ta tulejka z kołnieżem czy bez. Tuleje niedawno wymieniałem. Przed kupnem oglądałem wachacz i wyglądało na to że idzie ta z kołnieżem. Ale przy prubie montażu okazalo się że jest o 1 mm większa niż otwór w wachaczu, więc pojechałem i wymieniłem ją na tą pozbawioną kołnieża, którą bez problemu udało się wcisnąc w wachacz. tylko że po miesiącu jazdy wypluło ją z wachacza i zmasakrowało. teraz jak jade na luzie to wachacz trze o sanie i sróbę mocowania owej tulejki. Jestem zmuszony kupic nową, ale nie wiem jaką kupic. Jak wezme tą bez kołnieża to mi znowy ją zniszczy, a ta z kołnieżem sie nie mieści. Pozatym diagnosta co sprawdzał mi dzisiaj samochód na szarpakach powiedział że w drugim wachaczu jest tulejka z kołnieżem. Tylko jak ją wcisnąc w otwór?? skoro jes od niego większa. I do tego to kołneiżem powinna iśc do góry czy do dołu??help. samochód muszę szybko naprawic bo jest mi potrzebny na codzień.

stary po pierwsze: PISOWNIA!!!!!

po drugie: nie ma różnicy czy założysz tuleję z kołnierzem czy bez - one są takie same, sam kołnierz jest tylko po to, by tuleja "pewniej" siedziała w wahaczu. Tuleje z kołnierzem zakłada się od góry, trzeba pamiętać tylko aby ją dobrze wsadzić ( na gumie są strzałeczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na gumie są strzałeczki)

 

Na wachaczu też. Dokub również tulejki, które wkładasz w środek slilenblocka. Z takim zestawem dokręcasz wachacz śrubą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
na gumie są strzałeczki)

 

Na wachaczu też. Dokub również tulejki, które wkładasz w środek slilenblocka. Z takim zestawem dokręcasz wachacz śrubą.

dokładnie o to mi chodzi - ustawić tuleje zgodnie z oznaczeniem na wahaczu. Tuleje ustalające często są już w komplecie, a nawet jakby nie, to są to śmieszne pieniądze - mniej niż 2zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności