Skocz do zawartości
Gość Prime

Chiptuning 2.0 TFSI 200 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prime

Do ilu mogę bezpiecznie zchipować 2.0 TFSI ( fabrycznie 200 KM ) ?

I którą firmę wybrać ? Najlepiej Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznie na samym programie to coś około 235KM i 340Nm (około 2000PLN)

kombinacje dodatkowo cos z wydechem to cos pod 250KM i 360Nm (około 7000PLN)

 

dowiaduj się wiecej w firmie V-tech

http://www.vtech.pl/v-tech/informacje/kontakt-259-95.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzwoń po lokalnych tunerach w Wawie,myślę że w benzynie dobrzy są VTG,ale zadzwoń też do MR motors ,V-techa odpuść sobie,po za tym jest w Krakowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odwiedzasz śląsk to jedź do compsportu, wiem że oni robili golfy GTI. Był jakiś problem z przekroczeniem chyba 240 KM bo coś w tych silnikach blokowało, ale ponoć już znaleźli przyczynę i śmiało można więcej na samym programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaszalałem i uległem pokusie ... i oto wyniki / koszt to 250€

Podszedłem do tego bardzo rozsądnie "jeśli można mówić o rozsądku w tym przypadku :hehe" bez żyłowania silnika.

 

20140605_170017.jpg

 

Technik był w głębokim szoku po pierwszym pomiarze, stwierdził że w swojej karierze to jest drugi przypadek, że silnik o dystansie 119 tyś km trzyma konie ...

A ja byłem dumny i blady ...:spadam

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wstawić jakis filmik jak paski lataja po chipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dopisać jeszcze jedną BARDZO WAŻNĄ SPRAWĘ DLA WSZYSTKICH POSIADACZY TFSI ORAZ FSI...

Ów technik-ant który robił mój samochód, napędził mi stracha pytaniem przed pierwszym testem ...

 

- Co było robione przy silniku???

- Nic ...

- Auto ma 119 tyś km... powinien już dawno być wymieniony popychacz pompy paliwa !!!

- Nie, nie było nic robione ...

 

Zaraz po robocie pojechałem do ASO i zamówiłem nowiutką część która kosztuje śmieszne pieniądze 48€ , a jeśli dojdzie do przetarcia i metalowe resztki wpadną do silnika to KAPLICA.

 

Dodaje dla poglądu mój popychać po 119 tyś km

20140615_192923.jpg

 

 

Wymiana OSOBISTA a nie jestem mechanikiem, zajęła mi 30 min

 

cam-follower-640x480.jpg

 

Zresztą sami zobaczcie manual jak to zrobić... (nie udało mi się nagrać własnego)

 

Pozdrawiam Lukasz

20140615_192741.jpg

tsvw20tcam.jpg

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popychacz trzeba wymieniać często inaczej ryzykuje się wymieną , pompy , wałka + robocizna a to juz gruba kasa.

lepiej zapobiegać i kontrolować często stan popychacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz u mnie na blacie 185 tkm w silniku nic nie robione ale popychacz leży w szafce od 160 tkm i nie mam czasu go wymienić

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie został wymieniony, mimo że nie wyglądał tragicznie wolałem go zmienić bo 160 zł to nie kasa zwłaszcza gdyby miało soć się roz..... w silniku przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz u mnie na blacie 185 tkm w silniku nic nie robione ale popychacz leży w szafce od 160 tkm i nie mam czasu go wymienić

Czy w 1.8 TSI jest ten sam problem?

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum skody i seata twierdzą, że tak.. ja wymieniam przy przeglądzie olejowym w lutym. tak na wszelki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Samek na info.. nie wiedziałem ze został zmodyfikowany.. teraz jak będę wymieniał przypilnuje żeby włożyli ten po zmianach a nie z zapasu magazynowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś był zainteresowany ceną popychacza oraz ile sobie krzyczy sobie za wymianę ASO to informuję iż koszt całości to 243PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mało(jak na ASO) za robotę biorą jak cena popychacza + uszczelka to około 180 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dobrych znajomościach cena z 35% rabatem na robocizne..

ale teraz UWAGA: mój passek ma produkcje VIII 2010 i mam ten popychacz z rolką.. niepotrzebnie zmieniałem bo to jest ten po zmianach. rolka nosi praktycznie 2 delikatne ryski..

z tego co udało mi się ustalić to usterkowe były te ze ścianką natomiast o tych z rolką nie znalazłem złego słowa

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten z rolką, mimo to ten nowy trochę się różni, więc coś jeszcze w nim poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w serwisie potwierdzili że po 2011 nie ma konieczności wymiany popychacza, no i rozrządu również gdyż można to sprawdzić VAGiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Adam i mam pytanie.

Odnoszę się z zamiarem kupienia Golfa GTI 2.0 tfsi ale nie wiem którego wybrać tzn. 5, 6 czy 7.

Nie wiem które silniki są lepsze do modyfikacji może mi ktoś naświetlić sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności