Skocz do zawartości
Gość ra11

Jak zabezpieczyć otwór na antene - przeciw korozji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ra11

Witam wszystkich. Zamierzam zamontować antene stałą do CB w passacie B5 a dokładnie w klapie bagażnika (combi) Czy wiecie może jak zabezpieczyc otwór który wywierce, aby nie korodował. Zastosować farbe antykorozyjną, środek antykorozyjny? Macie propozycje lub robiliscie taka operacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Zamierzam zamontować antene stałą do CB w passacie B5 a dokładnie w klapie bagażnika (combi) Czy wiecie może jak zabezpieczyc otwór który wywierce, aby nie korodował. Zastosować farbe antykorozyjną, środek antykorozyjny? Macie propozycje lub robiliscie taka operacje?

 

W klapie chcesz wiercić??? a po co??

Są przecieź uchyty na których można zamontować w klape antene i jedyna ingerencja w lakier to dwa punkciki pod wkrętami od wewnętrznej strony klapy (wkręty powinny przebić lakier)

wiercenie to ewentualnie w dachu - ale też - po co?? można wykorzystać otwór po antenie radiowej - a pomyśleć wtedy nad inna radiówką.

Przemyśl to ....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Dziękuje za odpowiedź

No właśnie do wczoraj chciałem takie mocowanie zamontować. Kolega przyjechał do mnie szaranem i miał również taki ładny uchwyt zamocowany, ale jak zobaczyłem te zaczątki rdzy na klapie i i na karoserii gdzie sie styka uchwyt (pewnie poobijany na skutek drgań) z rdzą, to mi sie odechciało uchwytów na klape bagażnika. Nie wiem czy on miał akurat takiego pecha czy to norma. Oryginalnej anteny nie moge wymontować bo mam do nawigacji, więc ten sposób odpada. Na relingu to znowu kawał przewodu idzie na wierzchu. Chciałbym przewiercić w miejscu przedłużenia dachu na klapie bagażnika. Sporo płaskiego obszaru. Potem przewód puścić w tunelu między bagażnikiem a karoserią do przewodów od wycieraczek, a dalej pod podsufitówka i wsdłuż słupka. Tak żeby ładnie i profesjonalnie:)

A jak pomyśle o wierceniu dachu to troche mnie serce boli. Klapa to zawsze tylko klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupić tani bylejaki uchyt, to faktycznie po roku będzie zardzewiały i paskudny. Poszukaj w necie - są do kupienia markowe uchyty (President, Sirtel) w cenie ok 40-50zł czyli dwa razy drożej od zwykłego Lemma. Różnica w jakości materiału jest duża.

Od zewnętrznej strony na uchycie jest gumowa uszczelka - tu się nic nie powinno dziać (patrz antena na dachu)

Od strony wewnętrznej tak jak CI napisałem dwa wkręty - i tu możesz te miejsca zabezpieczyć jakim środkiem a po zabezpieczeniu posmarowć choćby wazelina (oczywiście punktowo tylko te miejsca przy wkrętach) albo odrobiną jakiegoś smaru - dzieki temu nie wilogć nie dojdzie to i rdzy nie powinno być.

 

Nie wiem jak Ty chcesz ten otwór zrobić - centralnie na środku?? - zauważ , że jak otwierasz klape to ta płaska część wchodzi w profil - nie cała co prawda, ale nie wiem czy cewka anteny nie bedzie zawadzała o krawędź dachu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Zamierzam zamontować antene stałą do CB w passacie B5 a dokładnie w klapie bagażnika (combi)

 

Odpusc sobie wszelkiego typu uchwyty, niezaleznie od producenta ;-) sruba to sruba, a rdza to rdza ;-) i nic sie nieporadzi ;-) zreszta sam wiedziales ;-) co sie dzieje pod takim uchwytem szkoda auta

 

ja proponuje zalozyc zamiast zwyklej anteny FM, a te zastosowac wewnetrzna ;-) przyklejana na szybe. Odpadnie problem wiercenia dziury i zabezpieczania jej potem ;-) a i efekt "nadawczo/odbiorczy" bedzie gody podziwu.

 

Ja poszedlem dalej, w miejsce FM zalozylem antene Sirio Tajfun 27 ;-), ktora to jest na CB, a wyglada ludzaco podobnie do zwyklej FM. Wiadomo, ze slabszy zasieg (ma tylko 53 cm) ale jaka wygoda i bezpieczenstwo ;-) a w takim miescie jakim jest nasza kochaniutka wawa ma to duze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Ra11 pisał to nie może wstawić na dach zamiast fabrycznej, a skoro nie to wybór pozostaje niewielki

Co do uchytu to sie nie zgodze z Tobą Dadun :) wiesz ja wyznaje zasade "jak się dba tak się ma..." Pod uchytem nie ma prawa nic się dziać bo tam nadal jest lakier z całym dobrodziejstwem ochronnym i w samochodzie takich zasłoniętych miejsc, gdzie coś do lakieru przylega niekoniecznie szczelnie i woda wchodzi jest cała masa - jakoś nigdzie nic się nie dzieje i rdza się nie pojawia to dlaczego miałaby akurat tutaj.

Rdzewieć na pewno może lichy i tani uchyt i miejsca gdzie wkret przebije lakier, to wszystko.

 

Gdybym to ja miał zadecydować co z tym fantem zrobić to zdecydowanie wybrałbym dach - albo zamiast FM/nawigacji (i dla niej wymyśleć alternatywę) albo wiercić z 15cm dalej - ale tu już trzeba kogoś kto potrafi bezawaryjnie zdjąć podsufitke, zeby jej nie złamać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

niedoczytalem, moja culpa, ale ja bym jednak olal nawigacje na rzecz takiej przylepianej do szyby za 50 zeta;-)

 

co do uchwytu niechce polemizowac - koroduje blacha i sruby jedne dluzej wytrzymuja drugie krocej ;-)

 

mozna dbac ale kazdy dazy do ulatwiania sobie zycia i niezaprzatania sobie glowy bzdetami

 

obstaje przy wywaleniu FM'owej zastosowaniu nawigacji osobnej i po klopocie ;-)

 

ew - jest takie miejsce - wiercilisy u kumpla - nad lusterkiem, jest tam troszke miejsca na glowke typu N (potocznie zwana PL) lub DV ;-) moze tam, tez mial kombi i w klapie niezabardzo cos nam wychodzilo ;-)

 

potem "minia" uszczelka i na 5 lat problem z glowy, potem i tak auto pojdzie do zyda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopoki.Ja mam antene klejona do szyby(bocznej tylnej). Midland 18-258.Jest naprawde wystarczająca. Zasieg w miescie ok 3-4km.Po co wiercic , magnesować , itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam antene klejona do szyby(bocznej tylnej). Midland 18-258.Jest naprawde wystarczająca. Zasieg w miescie ok 3-4km.Po co wiercic , magnesować , itd.?

Jaki SWR, jaki zasieg na trasie, jaka szerokosc pasma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam antene klejona do szyby(bocznej tylnej). Midland 18-258.Jest naprawde wystarczająca. Zasieg w miescie ok 3-4km.Po co wiercic , magnesować , itd.?

Jaki SWR, jaki zasieg na trasie, jaka szerokosc pasma?

 

Wybacz ale ja w te 4 km w mieście na 12calowym kawałku drutu nie wierze, nawet jeśli te 12 cali ma wysoką sprawność.

3 km zasięgu w miescie takim jak Wawa to mam ja - a i to nieraz nie bardzo bo jest taki jazgot, że trzeba skręcić radio. A u mnie 165cm na dachu z SWR 1.1 .....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

tyle co Ty, kol. Osiah, osiagam na swoim "druciku" w dzien ;-) mam szumek, ale bez przesady - znasz wawe, stojac pod Geantem na ursynowie slysze ludziów pytajacych sie "jak siekerkowski w strone mokotowa", oraz jak droga konstancin-gora kalwaria. nie jest zle ;-) moja zestroilem "na grubosc wskazowki" na 19, a na skraju czterdziestki mam ok, 1,8-2.0.

 

Osiah z ogromna przyjemnoscia spotkam sie w celu porownania ;-) np. osiagow i tak pogadania ;-)

 

przylepiana antena powiadzasz Danek ;-) ma prawo dzialac, ale slabo W-CZ przechodzi przez szybe, i dlatego jest slaba skutecznosc takiego rozwiazania ;-) choc wiele pisza o kiepskosci krotkich anten, a ja poznalem jednego kierownika, ktory ma magnesowa Prezydenta Gorgia ;-) (31.5 cm) i sobie chwali... popinkala B5 kombi w trasie ca. 160-180 i sie dziwi, ze mu duzo pali ;-).

 

zaprosilem go do klubu, ale niewiem czy sie juz zalogowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle co Ty, kol. Osiah, osiagam na swoim "druciku" w dzien ;-)

 

A ja nie wątpię - ale 53cm na dachu to nie 30 na szybie:)

 

 

Osiah z ogromna przyjemnoscia spotkam sie w celu porownania ;-) np. osiagow i tak pogadania ;-)

 

A chętnie - tyle, że ja w Wawie jestem codziennie od rana max do godz 15 potem kierunek Radom (niestety jestem uzależniony od kogoś i dłużej zostawać nie mogę) No ale czasem mogę się z pracki na trochę urwać :) wiec może się uda:)

 

....a ja poznalem jednego kierownika, ktory ma magnesowa Prezydenta Gorgia ;-) (31.5 cm) i sobie chwali... popinkala B5 kombi w trasie ca. 160-180 i sie dziwi, ze mu duzo pali ;-).

 

Ja znam chyba ze trzy osoby które mają coś podobnej długości - wszyscy chwalą ale nikt z nich nie miał okazji pojeździć z długim batem - więc tak na prawdę chwalą ale nie mają odniesienia (mówie tu oczywiście tylko o tych, których ja znam)

Mnie się marzy zmiana na dłuższego bata - takiego ponad 2jkę - ale to dopiero w przyszłym roku:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

to z checia ;-)

 

co do krotkich anten, w miescie dluga antena przeszkadza;-) pomijajac fakt przymusu odkrecania - wiadomo w jakim kraju zyjemy - ale dluga antena zbiera smieci z eteru... krotka mniej i bilans wychodzi bardzo podobny - inaczej sie sprawa ma gdy jest cisza w eterze wtedy dluga antena rozwija skrzydla;-) i zamiata po krotkiej ;-) choc ta tez ma lepiej bo respondent ma mniej zaszumiony kanal i krotka dolatuje dalej

 

jak sam zauwazyles musisz sie skrecac bo masz duzo szumow za dnia, ja wogole i slyszymy podobnie... co do zasiegu w druga strona dluga zawsze bedzeie bila krotsza... ot takie zycie i prawea fizyki ale anty-miskowo/korkowo - zalezy jak kto sobie dorobi ideologie do faktu posiadania i uzywania CB - winna starczyc mi krtoka ;-) choc w traske jade dopiero w sobote ;-)

 

2 metry to przesda ;-) wyglada juz jak "RC Cars", a przeskok jakosciowy juz naprawde nieduzy ino klopot wiekszy ;-).

Znam osoby ktore pozmienialy Hustlery metrowe na AT-1000 (ponoc jedna z lepszych anten) i sie srodze rozczarowaly, bo zasieg moze nieznacnzie sie zwiekszyl, ale ilosc szumow eterowych kilkukrotnie ;-)

 

PS. mialem juz DV 27, New Alaska na magnesie 16 cm, Wilsona Little Wil oraz ML-145, a aktualnie Tajfuna :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Ostatnio rozpatruję jeszcze jedna opcje - mocowanie na relingu. Niestety nie wiem dlaczego (ponieważ cały jest aluminiowy) nie ma przejścia elektrycznego pomiędzy całym relingiem a jego końcówkami które przykręca się do dachu. Dlatego w tej chwila antena nie bedzie masowac z karoserią. Widocznie są montowane po lakierowaniu. Musze wykonać jakieś przejście pomiędzy tymi segmentami (pewnie coś od spodu dokręce delikatnie i niewidocznie). Wtedy tylko zrobić przejście między uchwytem anteny a relingiem i antenka powinna dobrze masować z karoserią. Co prawda kawałek przewodu będzie leciał po dachu, ale to chyba będzie najmniej ingerencyjne i najbardziej skuteczne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

reling powinien miec zmasowanie jesli jest aluminiowy (choc moj niema), sprobuj zeskrobac troszke farby z niego i wtedy pomierzyc np. z zawiasem drzwi czy jest polaczenie galwaniczne.

Reling choc bardzo wygodny nie jest dobrym miejscem na zainstalownaie anteny dodatkowo jakies tam przewody, gdzies tam prowadzone mijaja sie z celem narobisz sie, a efekt wizualny bedzie oplakany

 

ale wg mnie ma on mase, sprawdz jak ma, to wal na reling pomimo ulomnosci jakie niesie ze soba taki rodzaj, a konkretnie miejsce mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antene klejoną zalozylem ze względu na walająca się po bagazniku magnesówkę.Byl to midland ml145.Jasne ze mial wiekszy zasięg .Ale wieczne przytrzaskiwanie kabla drzwiami.W zimie przez to sie łamie izolacja kabla.Trzeba bylo okrecać taśmą izo. Kabel staje sie grubszy-przy deszczu woda do srodka leci po kabelku ze hej. Do tego kabel walał sie w aucie luzno i przeszkadzal. Teraz mam wszystko pochowane i słyszę komunikaty jak trzeba. Po jaką cholerę mi większy zasięg? .Mam takie same informacje jakie miałem na bacie.

Osiah.Mieszkam w linii prostej ok 3 km od obwodnicy Krosna , gdzie caly czas napierdzielaja przez CB i ich słysze. wiec zasieg mam realny. Niedlugo sie przeprowadzam i chalupe bede mial na lekkim wzniesieniu.Ok 20 metrów"nad poziom miasta" .Jak tam wjadę to słyszę z odległosci ok 9 km(skrzyzowanie krajowej 9 z 28-ką). Radio to reczniak alan 42 wiec nie zaden wypas. I to tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio to reczniak alan 42

Alan 42 to badziewne radio. Skoro tak to podaj mi cene tej anteny albo link do jakiegos opisu itd, prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności