Skocz do zawartości
kiarka

Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś to robił?Mogę kupić sam moduł. Pytanie co jeszcze oprócz microfonu jest potrzebne i gdzie się montuje moduł.Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna odwiedzic vw i zapytac o zstawy dedykowane.fajne sa parot lub blue connect z wybieraniem glosowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ustaliłem moduł montuje się pod fotelem....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze jak zwykle, muszę być prekursorem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim module pod fotelem mowisz?

nie slyszalem o takim zestawie glosnomowiacym.napisz dokladnie nazwe zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie to 3C0035729E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos pomoże?Ktoś kto ma bluetooth w swoim passacie. Niech podpowie gdzie jest ten moduł etc....Please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż mam prawie na ukończeniu-niedługo(mam nadzieję ze wszystko skończy się dobrze) bedzie fotostory;-)

Mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten telefon ofertowany na allegro wraz z montazem. Sam modul jest ze skody, zostal podlaczony do RNS 510. Jest to dodatkowy modul schowany za schowkiem (ale moze tez byc pod fotelem). Potrzebny dodatkowo kabel do polaczenia z RNS, mikrofon przy lampce i antena bluetooth podlaczona do modulu. Obsluga calkowicie przez RNS lub kierownice i wyswietlacz MFA+. Podlaczenie jest proste, ale minus jest taki, ze po montazu trzeba aktywowac funkcje telefonu w RNS przy pomocy VAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły passatowskie antenę bluetooth maja zintegrowana ze sterownikiem.

Pytanie jak masz przymocowany moduł pod fotelem?Dla skody jest taka blacha. W passacie jest to troche ładniej wykonane ale gdybam bo czekam na tę część-zamówiłem ale chyba sciągaja z niemiec bo trzeba czekać tydzień. Koszt 27zł.Jak możesz to zrób fotkę jak to jest zamontowane pod fotelem o ile masz pod fotelem.Aha a koszt jeśli montuje się to samemu to około 500zł czyli przynajmniej połowa tego co na allegro.

Edytowane przez kiarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączone! Ale mam pytanie czy ktoś wie jaki soft coding ustawić dla interfejsu bluetooth-ja ustawiłem 16422 i błędy znikneły. Na kanale nr 10 ustawiłem 1 i moj telefon zobaczył "VW UHF"-muszę tylko znależć instrukcje parowania bo w instrukcji dołaczonej do samochodu jakoś ciągle to omijają...widziałem ze kiedys było na forum. Jest jeszcze jeden problem. Po wcisnięciu przycisku PHONE na pulpicie RNS510 opróćz zMUTOwania dzwięku nic się nie dzieje.....jakieś podpowiedzi?

 

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

 

udało się również sparować telefon z modułem bluetooth.Robi się to poprzez dwukrotne szybkie naciśnięcie przycisku ze słuchawką na kierownicy. Wtedy telefon zobaczy moduł. Po wpisaniu kodu np. 0000 lub 1234(mozna sprawdzić VAGiem w module 77 jaki jest kod) bez problemu się parują. Niestety nie udało mi się sprawić aby w nawigacji było widać kontakty.Może to wina modułu 729 F. Jedyne co się pojawia na wyswietlaczu nawigacji to mała słuchaweczka.Aha zainstalowałem jeszcze aplikacje nokii(mam telefon N82).Nie wiem czy cos pomaga ta aplikacja czy nie...cięzko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ktory Ty dokladnie modul probujesz polaczyc z RNS (nie jestem biegly w tych kodach), ale wiem, ze te moduly oryginalne z Passatow nie dzialaja z RNS 510 (napewno te moduly wyprodukowane przed 2008 rokiem). Telefon w Passacie jest niezalezny i moze pracowac wogole bez zainstalowanego RNSa. Do tego potrzebna jest ta klawiatura zamiast szufladki. Tak wiec jezeli instalujesz oryginalny modul passata (ja tak robilem na poczatku) to moze to nie zadzialac. U mnie pomimo wielu roznych prob i kodowan nie udalo sie polaczyc oryginalnego modulu Passata do RNSa. Dlatego pozniej zainstalowalem modul ze skody ktory dziala jak nalezy (podobno pasuja tez moduly z Tiguana/Turana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz numer interfejsu skody?Moj numer widać kilka postów wyżej.Podaj soft Coding dla modułu 77. Ma format 016XXX. Ja wpisałem 016442.

 

---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

 

Oto kodowanie:

Zestaw Low

0016023 = Radio

0016043 = Radio/Navigation System

 

Zestaw Premium

VW Golf/Jetta (1K) / VW Passat (3C) / VW Tiguan (5N):

0020035 = Radio

0020055 = Radio/Navigation System

VW Touareg (7L):

0020021 = Radio

0020041 = Radio/Navigation System

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dzwięk ale tylko w jedną stronę...half duplex ;-) słysze wszystko co ktoś mówi ale nikt mnie nie słyszy.Jakość dzięku rewelacyjna! no i nie moge zlikwidować jednego błędu:

Address 77: Telephone

Control Module Part Number: 3C0 035 729 E

Component and/or Version: Telefon 6009

Software Coding: 0016441

Work Shop Code: WSC 01316

1 Fault Found:

01530 - Radio Mute Switch

009 - Open or Short to Ground

 

 

ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobione wszystko działa!:-)źle podłączony był microfon-zamieniona polaryzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karlus

Wiem, że odgrzewam, ale pytanie.

 

Ojciec kupując nie wzioł w opcji bluetooth do cc. Pytanie, jest szansa na dołożenie tego w serwisie? W opcji był z klawiatura i innymi bajerami, ktore sa nie potrzebne...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja ostatnio byłem u kolegi Wagena i zauważyliśmy, że mam w module komfortu uruchomiony Telefon. Poza tym zauważyłem pod fotrlrm pasażera dośc duży moduł z numerami Volkswagena i wielkim napisem NOKIA (pisaliście o tym kilka postów wczesniej). Wyłaczyliśmy Vagiem opcje telefonu bo zgłaszało błedy. Co ciekawe nie mam kierownicy mulifunkcyjnej, a nawigacje miałem RNS 300 ale wymieniłem na RNS 510. Zastanawiam sie co to za cegła pod fotelem z ciekawości spiszę jutro numery tego wynalazku to sie ustali co to? Wielkośc jakies 15 cm na 15 cm. Poza tym jedna uwaga Panowie z tego co pamietam oryginalne Bluetooth sa z funkcja "zdalnej SIM" nie jest to zbyt trafne rozwiazanie. Zamiast ok 500-1000 pln wydawac na kompletny zestaw to można kupic np SonyEricsson HBH-108 tez działa a koszta ok 200pln. Ciekawy natomiast jestem co tam siedzi pod fotelem pasazera?

Edytowane przez specu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem jest moduł od zestawu głośnomówiącego do telefonu . Na desce powinien być wieszak do telefonu .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wierzchy powinieneś mieć numerek. jak chcesz zestaw który będzie ci współpracował z RNS 510 to wystarczy to dziadostwo zamienić na identyczny z wyglądu o numerze: 5N0 035 730 A. trzeba tylko od tych widełek (po prawej od szufladek na desce) przeprowadzić kabel antenowy do nowego modułu. chyba że ten wcześniej też był bluetooth...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na allegro moduł bluetooth do VW lub Skody nie ma znaczenia.

Ważne aby w komplecie był mikrofon, antena bluetoothowa i kabel do podłączenia do np RNSa. ten kabel jest z 3 końcówkami (RNS, moduł, mikrofon). Mikrofon ładujesz w miejsce przeznaczone dla niego koło lampek do czytania. Moduł pod siedzenie lub koło schowka (ja mam to drugie mniej kabla do schowania) podłączasz do RNSa i... musisz zakodować radio aby kumało że ma bluetootha. I już. Ja z lenistwa pojechałem z gratami do firmy pod Wawą i chłopaki w białych rekawiczkach załatwili sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności