Skocz do zawartości
kiarka

Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Leży na podlodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rns300 , pod siedzeniem leży moduł nokia 1K8 035 730, jest też wieszak do telefonu, rozumiem że bez noki nic z tym nie zrobię ?

W planach mam wymienić radio na RNS510, czy oprócz modułu muszę dokupić jeszcze antenę gsm i mikrofon ? czy powinienem już to mieć ?

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielę się w temacie swoimi modami które przeprowadziłem dzięki wiedzy z niego zaczerpniętej

 

1. PASSAT B6 - mfa + czerwone + rns mfd, zakupiłem taką wiązkę z allegro oraz org mikrofon do montażu w lampkę nad głową, i zamontowałem moduł bluetooth: 5P0862335A obsługa zegarów bo wiecej nie potrzebuje. Wszystko p&p i bez żadnego kodowania pokazało się menu phone xD a mikrofon puściłem praktycnie bez rozbierania auta, w lewym słupku, nad słoneczkiem kierowcy, moduł obsługuje się z manetki prawej, bo w aucie nie ma MF.

 

apk8ht.jpg

20shsog.jpg

 

 

2. większy problem miałem w seacie leonie 2 2008r, bo miał mfa+ czerwone i został doposażoy w RCD510, zatem potrzebny był moduł którego szuka połowa forum :0 na allegro jedna sztuka za 800zł wg mnie to przesada, zatem fabrycznie był tam 5P0862335A do samych zegarów, więc skorzystałem z modułu rsap, wiązka już była więc dokupiłem: 5N0035730B + antete rsap.

 

15xolsn.jpg

2nsz72s.jpg

2ds4x9w.jpg

 

Antenę puściłem z pod fotela pasażera w słupku do szyny obok czujnika deszczu, moduł przepiołem i pokazało się nowe menu na rcd oraz bluetooth premium na zegarach :)

Niestety problem jest bo moduł przejmuje ci karte sim do RNS wiec z telefonu za bardzo nie da się korzystać bo smartfony potrzebują danych.

 

 

3. Najmniejszy problem miałem w CC, bo są kolorowe zegary oraz rns, był nawet moduł basic do przystawki [ i też działał po rsap] ale go wyrzuciłem, wyciąłem przystawkę, i zamontowałem moduł premium który nie obsługuje już rsapa tylko normalnie sciąga dane. wszystko p&p bez kodowania hula do dziś :)

16a6uu0.jpg

 

 

JAK BY KTOŚ POTRZEBOWAŁ CHĘTNIE POMOGĘ W MONTAŻU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam w aucie taki sprzęt rns300 , pod siedzeniem leży moduł nokia 1K8 035 730, jest też wieszak do telefonu, to co musiał bym dokupić abym miał zestaw głośnomówiący ? dodam że mam duży wyświetlacz w zegarach i kiere z przyciskami.

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz kupować masz już kompletny(podstawowy) zestaw głośnomówiący wystarczający ,żeby odebrać/rozłączyć połączenie.

Potrzebny ci tylko VCDS,wszystko masz w TYM WĄTKU .

 

Od siebie dodam ,że do parowania wcale nie jest potrzebny adapter do uchwytu,jeżeli posiadamy kierownicę multi(ty masz).Parujemy w ten sposób:W telefonie załączamy wyszukiwanie urządzeń bluetooth,wkładamy kluczyk do stacyjki na pierwszą pozycję(acc),dwukrotnie naciskamy klawisz słuchawki na kierownicy,powinien odezwać się gong,a na telefonie pokaże ci się VW UHW NOKIA zatwierdzasz pinem 0000 lub 1234 i po sprawie.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem kupiłem moduł 5P0 862 335 D włożyłem do samochodu i niestety tel nie widzi bluetooth na mfa+ wyświetla się komunikat please insert phone jednak kiedy przełącze na inna zakładke i wrócę to znika, mam kierownice multifunkcyjną ,mfa+,radio rcd510(delphi bez przycisku phone). Kodowanie modułu 0000422. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moduł 3C8 035 730 D podłączony do RCD510 (jedna wtyczka w radio, jedna w moduł), aktywowałem w VCDS 77-Telephone i... VCDS nie może się połączyć z modułem.. Oczywiście też nie widać nic ani na mfa ani na RCD.

 

Czy to znaczy że moduł nie działa? Można to jakoś sprawdzić?

 

Ps. nigdy nie było w aucie modułu BT, mam białe zegary i kierownicę multifunkcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zachęcony waszymi poradami chce podjąć próbę uruchomienia mojego telefonu w samochodzie. Samochód to Passat z 2008 r z modułem Nokia 3C8 035 730 , radio RNS 300. udaje mi sie sparować Samsunga J5 a mojego Sony Xperia L nie. Pojawiał sie komunikat o "niekompatybilności" Co zrobić, co dołozyć aby sparować mój telefon? Ktoś doradzi? Raczej nie będę zmieniał modułu, telefonu też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zworo

VCDS zobaczy ci moduł nawet gdy go nie dodasz do listy w tzw Installation List, będzie błąd z powodu braku modułu w liście CAN ale moduł działa.

 

Jeśli nie wykrywa ci go auto to można kilka razy odpiąć jednak uważam, iż moduł jest Martwy :(

 

@jofa-j1 Czyżby 3C8 035 730 wspierał tylko telefony z RSAP ? jakmasz tego J5, w ustawieniach modułu jest tryb telefonu, jakie masz opcje ?

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

moduł 3C8 035 730 D podłączony do RCD510 (jedna wtyczka w radio, jedna w moduł), aktywowałem w VCDS 77-Telephone i... VCDS nie może się połączyć z modułem.. Oczywiście też nie widać nic ani na mfa ani na RCD.

 

Czy to znaczy że moduł nie działa? Można to jakoś sprawdzić?

 

Ps. nigdy nie było w aucie modułu BT, mam białe zegary i kierownicę multifunkcyjną.

 

A podpiąłeś pod CAN i zasilanie?

Bo to zdaje się nie jest w tej samej wtyczce... chyba, że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież z tego co robią " gotowe kable " to leci 1 między radiem a telefonem, do mikro lecą 2 kabelki i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atmosferyczny: Nie podpiąłem CAN i zasilania bo wydaje mi się że tam nawet nie ma takiego podłączenia albo coś gubię..

 

@Daku: jesli dobrze rozumiem to najprościej byłoby mi to sprawdzić po prostu podpinając inny moduł do siebie albo swój do kogoś komu działa? Nie ma więcej jakiegoś kodowania po za aktywacją telefonu w Installation List? Może mam zbyt nowy moduł do pozostałych podzespołów? Teoretycznie on jest wyjęty z B7/CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2010 rok więc 90% że wszystkie komponenty masz minimum spełnione.

 

Najszybciej albo moduł do kogoś albo od kogoś sprawdzić tylko czy ci zagra, bez kodowania zaraz po podłączeniu powinien być na FIS'ie + RNS510 jak masz RCD raczej tylko 5n0/5p0 zamienia MUTE na PHONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok piszę sprostowanie, atmosferyczny miał rację, nie były podpięte niektóre przewody, które trzeba złączyć "ręcznie" z istniejącymi. Być może dla wielu osób to oczywiste ale ja się trochę namęczyłem więc zostawiam notatkę jak to pospinać.

 

Tak wygląda wiązka z opisem co gdzie podłączyć:

kable.jpg

 

Ja kupiłem zestaw używany i wyjęty z auta które najprawdopodobniej miało RNS 510. Tu jest różnica jeśli chodzi o RCD 510 (które posiadam) bo w zielonej kostce nie ma miejsca na mikrofon i pomimo podłączenia na początku mi nie działał.

 

W RNS 510 podłączenie mikrofonu jest takie:

vw_rns_510_microphone_connection.jpg

 

Jak widać jest wejście w kostce są piny na mic in i mic out, nastomiast w RCD tego nie ma i mikrofon trzeba spiąć bezpośrednio do wtyczki w BT:

rcd510_naklejka.jpg

 

Co do podpięcia przewodów z pierwszego obrazka to:

- power- - do zera

- power+ - do +UB lub +D (w zależności od modelu radia oznaczenie)

- CAN- / CAN+ wiadomo, kolorki we wiązce powinny podpowiedzieć który gdzie

 

Dodatkowo dodam że ten poradnik z francuskiej strony jest całkiem pomocny podczas montażu mikrofonu w podsufitce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Cieszę się, że naprowadziłem na przyczynę problemu i udało się podłączyć :)

Moje pierwsze upgrade Passata, to właśnie dołożenie oryginalnego zestawu Bluetooth, żeby swobodnie rozmawiać podczas jazdy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam passata B7 z 2014r Na pokładzie oryginalne RCD510 z Bluetooth.Mam też kolorowy wyświetlacz między zegarami.Chcę wymienić na RNS510 i zastanawiam się czy oprócz anteny GPS będzie coś jeszcze potrzebne i czy będzie działał bluetooth?Ewentualnie czy wymagane jest kodowanie jeśli tak to może polecicie kogoś ogarniętego z Krakowa na taką operację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zachęcony waszymi poradami chce podjąć próbę uruchomienia mojego telefonu w samochodzie. Samochód to Passat z 2008 r z modułem Nokia 3C8 035 730 , radio RNS 300. udaje mi sie sparować Samsunga J5 a mojego Sony Xperia L nie. Pojawiał sie komunikat o "niekompatybilności" Co zrobić, co dołozyć aby sparować mój telefon? Ktoś doradzi? Raczej nie będę zmieniał modułu, telefonu też nie.

 

Dzisiaj podjąłem kolejną próbę uruchomienia telefonu w moim aucie. W międzyczasie zmieniłem telefon na Xperia M2, telefon został zrootowany, kupiłem rsapa ze sklepu google w wersji 2.5.6. Telefon łączy się z autem, połączenie zostało nawiązane, hasło wpisane , pin do karty wszystko w porządku jednak telefon jak się łaczy to wyswietla komunikat ("Instalowanie telefonu, proszę czekać") po czym zrywa połączenie z samochodem. Wie ktos jak temu zaradzić? z góry dziekuję za pomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ponownie próbowałem sparować Xperię M2 z Passatem, na MDF-ie pojawia się typ telefonu, nastepnie komunikat "Instalowanie telefonu, proszę czekać" dalej " Łączenie", w telefonie pojawia się komunikat "połaczono z VW UHV PREM", znika zasięg. Niby jest OK ale po kilku sek. w telefonie wyskakuje "nie połączono. W tym czasie na MDF-ie ponownie "Instalowanie......." I tak w kółko. Pomóżcie proszę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Sony ale u mnie w samsungu i iPhonie po sparowaniu przez Bluetooth na telefonie pojawia się czy dodać urządzenie do zaufanych. Zobacz czy i Ciebie tez się pojawia taka informacja na telefonie. Swoją drogą mając kiedyś xperie Z tez nie mogłem sparować telefonu z autem a samsunga żony bez problemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności