Skocz do zawartości
Gość maser67

Zwiększenie obrotów silnika VAG-iem

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, dobre rozwiązanie :D, to tak jak przymocowanie opatrunkiem deski do złamanej nogi, aby móc iść dalej na zakupy. Generalnie ceni się polską pomysłowość. Na świecie również. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o sipowitz z tą deską i nogą to mnie rozbawiłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę wymieniał łącznik ,ale chciałem sprawdzić czy to coś da bo tłumik wpadał w lekki rezonans i leciutko buczał :)

Nie liczy się sposób tylko efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w silniku 1Z w ten sam sposób mozna zwiększyć obroty biegu jałowego?? mam ustawione na 861 i mam wrazenie ze sa za niskie. bo telepie autem troszke. chce zwiekszyć o ok. 20-40 i zobaczyc jaka bedzie roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1Z tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podniesienie np ze 124 na 125 to jaki skok obrotów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem już podniesienie obrotów niestety nic mi nie pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shaka220v

Witam. Mam silnik 1Z passat b4 1994, próbowałem podnieść obroty tak jak pisał marecek i wyskakuje mi error. Zo z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcek10

Kilka postów wczesniej ktoś dawał opis <silnik 01 > <adaptacje 10> <kanał 2>

Ktoś pisał <kanał 1> ale z tego co mi wiadomo to pod 1 jest dawka paliwa:637: mam racje

A i przed wejściem w adaptacje należy wejść w <login> i wpisać 12233

Czyli: <silnik> <Login> kod 12233 <Adaptacje> Kanał 02 Wybieramy pożądaną wartość i <Test> jeśli nam odpowiada to <Zapisz>

bynajmniej ja tak mam w 1Z

 

dd0_0bba podniesienie np ze 124 na 125 to jaki skok obrotów??

 

jakoś chyba niskie obroty masz.U mnie Vag pokazuje 845~860 obr/min i myśle,że to niskie a mam wartość 128 Jak podniosłem o1 to podskoczyło do ~880obr.min

Edytowane przez marcek10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile daliście radę ustawić maksymalnie? W ASZ max to około 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku AFN 32818 , u mnie było 861 obr. zmieniłem na 32818 jest 903obr wiec w połowie normy wiec czemu nie , a silnik pracuje o wiele kulturalniej :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim passku 2.8 30v z gazem sekw mam jakieś 600 obr/min na benzynie i na gazie jak się zagrzeje, dodam ze nie falują obroty, chce zwiększyć tak na 850-900 aby nie trzęsło silnikiem i karoserią,jest to troszkę wkurzające. Chciałem się dowiedzieć czy:

 

1 wpłynie to jakoś na zużycie paliwa

2 czy nie ma w tym jakiegoś ryzyka na silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 wpłynie to jakoś na zużycie paliwa

Z laobratoryjnego punktu widzenia pewnie tak, w praktyce nawet nie zauważysz.

2 czy nie ma w tym jakiegoś ryzyka na silnik

Żadnego ryzyka nie ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy obroty 819 w 2.0 TDI 8V B5FL 2005 rok silnik BGW PD 136PS są ok ? Takie pokazuje mi vag com. Czy procedura ustawiania obrotów w moim przypadku jest taka sama ?

Próbowałem w adaptacji (10) zmienić wartości, ale nic z tego. Bez zalogowania się nie da rady. Hasło 12233 nie pasuje do mojego sterownika.

Edytowane przez Nussi
uściślenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku PD:

 

Cytat:

Wchodzisz w 01 SILNIK ---&gt; 10 ADAPTACJA ---&gt; Blok 1, Kanał 002.

Oryginalnie w moim PD wartość jest ustawiona na 32768, podnosząc bądź obniżając tą wartość zmienią się obroty biegu jałowego. Najlepiej regulować na włączonym silniku, wówczas i słyszysz i widzisz zmiany.

 

Zrobiłem jak w tym opisie i dałem wartośc 32836 aby obroty oscylowały w granicach 882-902. Drżała mi troche kierownica a teraz jest spokój, wczesniej obroty były w granicach 816-840.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłem już obroty bo wcześniej miałem za niskie, dzisiaj chciałem je zwiększyć (w ramach eksperymentu) wg opisu z pierwszej strony i po daniu test brak reakcji.

Jakiś miesiąc temu podczas diagnozy klimy wyskoczył mi błąd czujnika G28 (chyba czujnik obrotów), jedna teraz go nie ma, a silnik pracuje stabilnie.

Co może być tego przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajak wyglada sprawa w AEB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też sobie podniosłem o ciut ciut gdyż zaczyna mi leciutko dwumas "dzwonić" na ajałowych. Podniosłem bodajże na wartość 32800 chyba tojakoś 920 czy jakoś tak. tak by nie było za wyskoko, ale żeby nie słychać było dwumaska. Pozdrawiam i dziękuję za porady tutaj zamieszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Założyłem nowy watek,ale niestety brak odpowiedzi,więc jesli pozwolicie podepne sie pod ten..

 

Wiem,ze temat jest znany ja sam przegrzebałem setki postów i niestety nie znalazłem kodo,żeby zmienić w moim aucie obroty silnika,bo niestety na biegu jałowym silnik lekko drży. Od razu powiem,ze kod 12233 u mnie nie wchodzi a kod silnika to BXE (passat B5 z 2009 roku 1.9TDI z przebiegiem 145tyś) program to VCDS Release 11.11 (full aktywowany).

Już kiedyś to robiłem w moim Touranie z dokładnie tym samym silnikiem i udało mi sie podnieść obroty i zmienić dawkę rozruchową a był to samochód z 2010 roku.

Prosze o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności