Skocz do zawartości
passat2.8v6

passat 2.7 biturbo!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam miałem uturbic passata lecz wielu z was kiepsko to widzi po pierwsze drogie po drugie duża awaryjność... doszłem do wniosku żeby włożyć silnik 2.7 bi turbo z Audi http://moto.allegro.pl/item424849074_silnik_audi_a6_alroad_2_7_biturbo_kompletny_rok_00.html lub http://moto.allegro.pl/item410377029_audi_a4_99_rok_2_7_biturbo_kpl_silnik_polecam.html i mam pare pytań1.czy silnik zmieści sie do passka2.czy moja skrzynia biegów podejdzie3.czy zegary trzeba zmienić?4.co trzeba jeszcze wymienićProjekt ten chyba będzie pierwszy w polsce Myśle nad tym poważnie http://pl.youtube.com/watch?v=7JhS4Rcsihs Ciekawe która z firm sie tego podejmie?? znacie kogoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

compsport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompoty to na pewno i nawet masz niedaleko, tyle że pewnie worek pieniędzy musisz na plecy wrzucić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej i czy nie taniej sprzedac paska i kupic a6 z tym silnikiem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozmawiałeś w końcu z tomsonem? Przecież oni z sukcesem uturbili 2.8 V6...

 

temat 2.7 na pewno nie jest nierealny, bo kiedyś się komuś udał:

http://www.passatworld.com/forums/archive/index.php/t-190516.html

http://www.passatworld.com/forums/archive/index.php/t-140525.html

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=190515

 

ale nie wiem czy uda Ci się jakieś konkrety od nich wyciągnąć...

powodzenia ;) 340 koni czeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup silnik i skrzynie od s4. Warto takze wał i dyfry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uda to napewno spotkamy sie na jakims zlocie :) dzis bede wiedział czy uturbic czy 2.7 bi turbo przeszczepić z audi fakt jest taki że jak chce coś zrobic to napewno zrobie............dziwie sie niektórym urzytkownikom tego forum że pisza zmien auto na audi......Więc odpisuje.....jestem miłośnikiem VW i dlatego tu jestem :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszym rozwiazaniem jest wsadzenie 2.7biturbo, z powodu pasujacych czesci do siebie a jedyny problem to adaptacja tego. 2.8 uturbiony to itak wiekszosc podzespoluw musisz wymienic czukac mocnych ale takich kture beda pasowaly..

A6 i passat to jest wsio ryba wiec spasuje.. A jak wchodzi w8 to wejdzie i 2.7 Daj znac jak sie akcja skonczyla, a najlepiej chyba jak bys zlalazl caly pojazd 2.7biturbo audi po krasztescie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies wiesci z 2.7???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak tam postępy z tym ciekawym projektem ponieważ sam też mam taka koncepcję na zmodyfikowanie swojego paska:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakies wiesci z 2.7???
Też jestem ciekaw jak tam postępy z tym ciekawym projektem ponieważ sam też mam taka koncepcję na zmodyfikowanie swojego paska

Nie wiem, jak projekty forumowiczów, ale niedawno był na mobile.de wystawiony Passat 3BG w swapie na silnik 2.7 BiTurbo-także modyfikacja jak najbardziej możliwa :)

Gdybym miał duuuużo pieniążków, to bym się zastanawiał nad swapem 4.2 BiTurbo-skoro taki silnik wszedł do A4 [ame]

[/ame], to dlaczego nie miałby wejść do Passata-jest taki silniczek na allegro ze skrzynią do sprzedania za 15tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś już nie żałuję, że zacząłem bez 4x4, bo do dziś bym się w to bawił :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym wszystkim linką i informacją już wiem że chce mieć takie serce w swoim Pasku!! Moim zdaniem lepiej zbierać kaske na takie cudo niz dłubać 1.8T do ponad 300km bo z tego co się orientowałem pochłonie to wór pieniędzy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki tym wszystkim linką i informacją już wiem że chce mieć takie serce w swoim Pasku!! Moim zdaniem lepiej zbierać kaske na takie cudo niz dłubać 1.8T do ponad 300km bo z tego co się orientowałem pochłonie to wór pieniędzy!!

 

a 2.7 dwa wory ;) dwa razy więcej stali na wydech i dolot, 1.5 raza więcej na kuciznę, dwa razy więcej na nowe turbiny hmm... kurcze, no chyba żeby na początku zacząć tylko od 2.7 bit i zadowolić się tymi 270 końmi po programie... ale co to za frajda, jak ten silnik nie uciągnie dwutonowego auta (mowa o passku 4x4 z silnikiem 2.7 - na wyjściu masz 1.8 tony).

 

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

 

prawda jest taka, że ... jak się bawić, to się bawić. I nie liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to trochę sprowadzę Cię na ziemię!! Chce zacząć od wyjściowego 2.7 biturbo od S4 czyli 265km!! informacja dla Ciebie po zawirusowaniu ten motorek ma już 305-310 km, a gdy pójdzie jescze większy ic, przelotowy wydech z down pipem 3' to już mamy około 320km takie modyfikacje proponuje min. COMP SPORT i to by mi wystarczyło!!

A co do masy to kłócił się nie będę ale te Twoje 1.8 tony to trochę przegięcie!! Wątpie że by silnik i tylne zawiecho z mostem i dyfrem ważyło o O,5 tony więcej niż teraz bo mój pasek 1.8T na jedną ośke waży 1,3 tony. Dla porównania rok temu miałem Jaguara S-type 3.0 V6 i bydle mieżyło prawi 5m i według dowodu ważył 1830kg!!! passat jest DUŻO mniejszy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek 1,8t 4motion tip waży bez kierowcy i z 1/4 baku 1670 kilo. Gwoli ścisłości zważony na wadze w punkcie skupu złomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...440 lbs = 199kg... to się niewiele pomyliłem - jest "tylko" stówę cięższy od 1.8T ;) 1670 + 100 + kierowca i pełny bak + jakiś głośnik w bagażniku - mamy ponad 1,8T (tony). koszta, o jakich mówisz (big FMIC + wydech przelotowy 3") to już jest prawie 6k jak nie więcej (za wydech z pojedynczej rury 3" eltec liczy sobie w okolicy 3-4K, a tutaj masz dwie - - stal poszła strasznie w górę w ostatnim roku. Do tego dochodzi rzeźba intercoolera - tam też 3" z nierdzewki - a tego też nikt za darmo nie złoży... ), a jak na to nałożysz cenę brandu (COMPSPORT - przecież nie policzą miesiąca roboty po kosztach części tylko), to może 10k wystarczy na podniesienie mocy z wyjściowych 265 do 320 ;) do tego sprzęgło, rozrząd, fuckupy, rurki, płyny, pierdółki i spawanie łap silnika, no i sam silnik..., plus program... moje gdybanie nie jest poparte czytaniem forów, tylko praktyką...

 

...kiedyś też myślałem, że 20k PLN do takiej zabawy wystarczy.

 

Wychodzę z założenia, że każda wydana złotówka jest tego warta! Każda! Bo radości z jazdy takim wynalazkiem nie da się opisać słowami. Nie mniej - obciążenia finansowe, zwłaszcza w przypadku 2.7 mogą być o wiele wyższe, bo ta zabawa wciąga, a potencjał tej jednostki napędowej jest - delikatnie mówiąc - ogromny! ;)

 

ps. czy mówiłem też, że spalanie w takim silniku zaczyna się od wartości, które 1.8T ogląda tylko przy najcięższym bucie? ;)

 

a jak już jadę, to do samego końca - 2.7biturbo po programie w 4 łapach robi 14,2 na 400 m. W Ułężu na zawodach, miałem okazję wystartować z takim "streetowym", swapowanym A4 2,7Bit. Niby 320 koni... a marne, streetowe 1.8T dogoniło go na linii mety mimo ogromnej przewagi ze startu czteropęda. Miało ET o 0,01s niższe :lol

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chce mi się z Tobą przegadywać jak z przekupą na targu, ale w Twoich info jest trochę nie ściśłości bo podajesz mi wagę paska nie odejmując wagi silnika 1.8t a na logikę że by wstawić 2.7 biturbo to tamten muszę wyciągnąć więc waga moim zdaniem max 1700kg!!!

Jak powstanie mój projekt to na pewno się zwami podzielę informacjami co i ile kosztowało i jak to wyglądało:).

PS. Marecek spalanie jest nie istotne bo będzie to drugie auto w domu więc tylko dl pełnej frajdy z jazdy!!

Liczę na dalszą pomoc uzytkowników forum aby udało mi się zrealizować mój projekt!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności