Skocz do zawartości
Dyziaczek

849 - styk S stacyjki rozrusznik/zapłon -D- nieznane ustawienie przełączników

Rekomendowane odpowiedzi

Wystąpił błąd w module komfortu jak w temacie - co to może znaczyć?

Rozrusznik kręci - silnik nie zapala...

Nie zaświeca się też kontrolka grzania świec żarowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za (minimalne) zainteresowanie....

Powiem Wam że nie za bardzo wierzyłem że ktoś z forumowiczów będzie w stanie mi pomóc bo sprawa naprawdę okazała się bardzo nietypowa....

 

Samoch.ód oddałem do mechanika bo w końcu nie miałem punktu zaczepienia żadnego a samochód był mi potrzebny....

Mechanik wziął 200 zeta bo stwierdził że szukał dużo i długo....

Usterką mojego paska okazało się być przerwanie zasilania do sterownika kompa silnika!!!!

Powiem Wam wszystkim że lubię grzebać w moim samochodzie ale takiej usterki nie spodziewałem się w życiu!!!!

W trakcie szukania wady okazało się że brak jest połączenia z modułem komputera silnika - ja też nie mogłem się połączyć ale zwalałem winę na kabel albo na komp mojego a nie broń boże na samochód!!!!

Moja rada na przyszłość.... Jak VAG nie łączy się tylko z jednym modułem - np z silnikiem - sprawdź czy moduł jest zasilony!!!!!!!!!

Błąd z tematu zanikł - więc jeśli ktoś się z nim spotka niech przeczyta ten post :D

Pozdrawiam serdecznie!!!!

P.S. Passaty to jednak bezwzględne bestie, ale i tak nie zaminię swojego za innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podanie opisu sposobu naprawy - może się przydać innym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z uruchomieniem silnika, akumulator sprawny, ładowanie jest. Podłaczyłem laptopa do samochodu w module komfortu błąd 849 którego nie moge skasować, próbowałem sie połaczyć z silnikiem ale nie udało się tak samo z opcja inne a w niej ładowanie akumulatora. 

Akumulator ładowałem przez 3 godz przy odpietych klemach podłaczyłem po południu odpalił świeciła się kontrolka akumulatora gdy silnik zgasiłem i podlaczyłem na przekreconym kluczyku laptopa, jedynie co jak pisałme udało sie połaczyć z modułem komfortu ale bład nie skasowany. Godzine temu byłem znowu próbować uruchomić silnik po wczesniej szym ładowaniu akumulatora przez 2 godz przy odłaczonych klemach i zero rozrusznik raz obrócił i jak by akumulator padł. A jest na pewno sprawny bo wczoraj sprawdzałem miernikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanbmw Jakim miernikiem sprawdzałeś akumulator? Zwykłym woltomierzem? Ile aku ma lat?

Sprawdziłeś przypadek opisywany wyżej? Jesteś pewien, że masz zasilanie sterownika silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły miernik, akumulator centra na 1,5 roku, mi sie wydaje ze jak bym niał zasilania sterownika silnika to bym nie uruchomił silnika, a wczoraj udało sie uruchomić silnik, wtedy podpiłem laptopa 

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kostke stacyjki jak ja wymienic? jak powielam temat przenies prosze do odp dziełu i prosze daj link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się nie chciało szukać... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności