Skocz do zawartości
piero28

Automatyczna antena B3

Rekomendowane odpowiedzi

W moim B3 odkryłem ostatnio, że mam automatyczną antenę. Zazwyczaj takie anteny mają 3 przewodu, plus stały, plus z radia i masę. U mnie są tylko 2 czarne z czego jeden z białym paskiem. POdłączając jeden pod +12 a drugi na masę antena się chowa a robiąc odwrotnie wysuwa się. Dopóki jest podłączona cały czas chodzi i nawet po pewnym czasie nie wyłącza się. Jest to antena oryginalna imoże ktoś ma taką i wie jak to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie ma takiej anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_GL
W moim B3 odkryłem ostatnio, że mam automatyczną antenę. Zazwyczaj takie anteny mają 3 przewodu, plus stały, plus z radia i masę. U mnie są tylko 2 czarne z czego jeden z białym paskiem. POdłączając jeden pod +12 a drugi na masę antena się chowa a robiąc odwrotnie wysuwa się. Dopóki jest podłączona cały czas chodzi i nawet po pewnym czasie nie wyłącza się. Jest to antena oryginalna imoże ktoś ma taką i wie jak to podłączyć?

 

A nie jest tak, że antena przykręcona do karoserii jest jako masa a przewody są plusowe jeden i drugi nie wiem bo nie mam takiej anteny może podaj jakiś jej symbol i w necie się znajdzie się opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest wtym że antena nie ma masy nawet przez przewód antenowy. Chyba będę musiał zdjąć koło i nadkole żeby zobaczyć coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod temat anteny, a mianowicie mam pytanko: mam drugiego Passata w którym jest antena radiowa w tylnej szybie (na klapie)- jak to odbiera ?? opłaca się zmienić szybkę u mnie i podłączyć antenkę właśnie do szyby...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam automatyczną antenę u siebie właśnie przy błotniku wyjąłem bezpiecznik bo co włączenie i wyłączenie radia to się wysuwała i chowała a ja i tak tylko cd więc jutro zobaczę jak to jest podłączone u mnie i wam napisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opłaca się zmienić szybkę u mnie i podłączyć antenkę właśnie do szyby...???

A sprawdzałeś czy nie masz oryginalnie anteny w szybie....w kobi jest podłączenie po lewej stronie, w sedanie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podłącze się pod temat anteny, a mianowicie mam pytanko: mam drugiego Passata w którym jest antena radiowa w tylnej szybie (na klapie)- jak to odbiera ?? opłaca się zmienić szybkę u mnie i podłączyć antenkę właśnie do szyby...???

 

Odbiera bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemu np ze znikającą falą, super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś czy nie masz oryginalnie anteny w szybie....w kobi jest podłączenie po lewej stronie, w sedanie nie wiem.

tak tak sprawdziłem Ja nie nie mam :) w tamtej szybie jest wszystko podłączenie po lewej stronie oraz taki wzmacniacz :) i dwie dodatkowe ścieżki na szybce (antena):)

W takim razie muszę przełożyć szybkę :) i będzie giit :) skoro mówicie że odbiera bardzo dobrze to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie muszę przełożyć szybkę

To Cię zaskoczę bo nie musisz, w starych Fordach też była antena w ogrzewaniu tylnej szyby....we wzmacniacz lub jak to tam zwał z jednej strony był podpięty kabel od anteny a z drugiej zasilanie ogrzewania...chyba jest to pasywny układ , pewności nie mam ale bardzo ładnie się sprawuje.

Musiałbym poszperać w klamotach i poszukać bo mam nawet taki wynalazek i tylko leży i niszczeje.

Jak znajdę to zrobię jakieś zdjęcie i tu wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Cię zaskoczę bo nie musisz, w starych Fordach też była antena w ogrzewaniu tylnej szyby....we wzmacniacz lub jak to tam zwał z jednej strony był podpięty kabel od anteny a z drugiej zasilanie ogrzewania...chyba jest to pasywny układ , pewności nie mam ale bardzo ładnie się sprawuje.

Musiałbym poszperać w klamotach i poszukać bo mam nawet taki wynalazek i tylko leży i niszczeje.

Jak znajdę to zrobię jakieś zdjęcie i tu wrzucę.

 

 

No tutaj jest chyba inaczej bo do anteny jest osobne podłączenie i dodatkowe dwa paski na szybie, które nie maja nic wspólnego z ogrzewaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobne podłączenie i dodatkowe dwa paski na szybie, które nie maja nic wspólnego z ogrzewaniem...

Właśnie a ford poszedł dalej i wszystkie nitki z podgrzewania służą jako antena, to tylko Twój wybór czy pakujesz się w wymianę szyby plus reszta oprzyrządowania do anteny w szybie czy tylko wstawiasz skrzynkę w obwód i już masz antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwa kable ida od anteny do akumulatora i do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności