Skocz do zawartości
Sylvek1986

duże spalanie, pomiary i dane z vaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem poczatkujacy jak chodzi o zabawe z Vagiem, z tego co wyczytalem z vaga wartości w moim silniku wygladają następująco:

 

Dawka paliwa: 6-6.3mg/R z włączoną klima: 10 mg/R

wartosc kata wtrysku: 127

dawki wtryskiwanego paliwa: -1.3, -0.6, 1.2, 0.7

 

Czy z tymi dawkami wszystko jest ok? SILNIK: AVB 100KM

Panowie co jeszcze ewentualnie sprawdzic i zdiagnozować za pomocą vaga??

 

Dodam jeszcze, że na postoju MFA pokazuje 0,8-0,9 l/h z klima dochodzi nawet do 1,2-1,4l/h. Pisząc duże spalanie miałem na myśli ok. 7.5 litra na trasie, najmniej udało mi sie mieć 6.4-6.7(nie przekraczajac 120 km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawki wtryskiwanego paliwa: -1.3, -0.6, 1.2, 0.7

 

To tak średnio moim zdaniem - optymalnie jest gdy wskazania są jak najbliżej zera.

 

Pisząc duże spalanie miałem na myśli ok. 7.5 litra na trasie, najmniej udało mi sie mieć 6.4-6.7(nie przekraczajac 120 km/h)

 

Sporo pali według mnie. Mój a mam 130 koni przy 120 pali 5,7 przy 140 średnia wynosi 6.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec gdzie szukac przyczyny? przebieg to tylko 106 tys. na 100% autentyczny. rozrzad wymieniony przy 95 tys. Cos jeszcze moge sprawdzic vagiem? co mnie nakieruje na cos konrtetnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu logi statyczne i dynamiczne skoro masz dostęp do Vaga i wrzuć na forum. Będzie łatwiej coś zanalizować.

 

Ps. Jakbyś jeździł na spoty naszej grupy - wiedział byś dużo więcej o swoim passku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartosc kata wtrysku: 127

 

Nie dotyczy Twojego motoru. Jak jesteś dociekliwy to zainteresuj się grupą 004 pozycja 4 - synchronizacja wałka rozrządu (kąt wtrysku dotyczy silników na pompie), tam zapewne wartośc odbiega nieco od 0,0 - po regulacji jeśli będzie konieczna możliwe że spadnie Ci chwilowe spalanie na postoju.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to się reguluje?

bo mam chyba ten sam problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to się reguluje?

bo mam chyba ten sam problem...

 

Ściągasz górną pokrywę rozrządu, popuszczasz 3 śruby na kole wałka rozrządu(klucz 13) i minimalnie obracasz kółko, potem skręcasz sprawdzasz i tak aż do skutku.

 

przeczytaj ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32738

i ten też:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy prawidłowe ustawienie kółka będzie mieć również odzwerciedlenie w spalaniu średnim? Bo mi obecnie po mieście bez klimy jak jeżdżę bardzo oszczędnie i nie ma korków wychodzi ok.8l...Na klimie lekko 10l...

Na trasie bez klimy ciężko zejść w okolilce 6l chyba, że uprawiam totalną padakę i rozpędzam go i ja jadę na luzie 2km...

 

Pompki na VAGu są w normie żadna nie przekracza 2.8 (-2.8) a nawet chyba 2.0.

Błędów nie ma. Co jeszcze może być przyczyną wysokiego spalania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tu nic dziwnego w Twoim spalaniu. Niestety, ale nie osiągniesz takich wyników jak koledzy którzy posiadają AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myslac, dlaczego?:) Teoretycznie tylko 101 KM nie oczekuje od paska zeby mi palil 5.5 litra, ale chcialbym sie miescic w 6.3-6.5 Inni użytkownicy wypowiadali sie, ze ich (te same) silniki pala np 6.5 litra, gdzie jeszcze szukac przyczyny? Czy moze mi ktos po prostu powie ze AVB tak "ma"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logicznie myslac, dlaczego?:) Teoretycznie tylko 101 KM nie oczekuje od paska zeby mi palil 5.5 litra, ale chcialbym sie miescic w 6.3-6.5 Inni użytkownicy wypowiadali sie, ze ich (te same) silniki pala np 6.5 litra, gdzie jeszcze szukac przyczyny? Czy moze mi ktos po prostu powie ze AVB tak "ma"?

 

chyba ten typ tak ma - mi pali po mieście w korkach z klima nawet 12l na któtkich odcinkach, w trasie najniżej jak mi się udało zejść bez klimy jadąc w miarę stałą prędkością 130-140 km/h w nocy - 6,1 l.

 

 

Ale może rzeczywiście mam źle wyregulowany ten kąt synchronizacji bo pomiary statyczne które robiłem pokazują w grupie 004 natej pozycji

Synchro, angle 3,3 do 3,8 gdzie VAG pokazuje normę -3 do +3.

 

 

Spalanie na pozycji D na postoju bez klimy (tylko światła i radio) to 1,4l/h z klimą nawet 1,9-2,0 l/h

 

Myślicie że regulacja tego kąta coś pomoze ? Czy po prostu ten silnik w połaczeniu z automatem tak musi miec :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie spodziewam się, że spali mi 5L ale 10 to trochę bez sensu....

Poza tym na spiritmonitor.de jak sobie popatrzę na takie same auta z AVB to palą mniej...

Maksymalnie jest 7,58 na 100km...dlatego też dziwi mnie, że mówicie, że to norma...

Na forum niektórzy koledzy też podają, że palą im mniej

 

Ciekawe jest tez to, że AVB jest niby nowocześniejszym silnikiem niż AFN a pali więcej...

O co tu chodzi? Po cholerę robić taki nowocześniejszy silnik, który:

1. jest słabszy

2. bardziej skomplikowany

3. bardziej wrażliwy na słabe paliwo

4. mniej ekonomiczny

5. więcej pali a tym samym bardziej zatruwa środowisko

 

Wie ktoś jakie jest racjonalne wytłumaczenie dla takiej "nowoczesności" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze AVB ma mniej koni niż AFN ale ma większy moment obrotowy,

po drugie jest tak samo wrazliwy na paliwo jak inne jednostki PD

a po trzecie ja na trasie osiągnełem wynik z klimatyzacją 5,6 przy predkości 110 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze AVB ma mniej koni niż AFN ale ma większy moment obrotowy,

po drugie jest tak samo wrazliwy na paliwo jak inne jednostki PD

a po trzecie ja na trasie osiągnełem wynik z klimatyzacją 5,6 przy predkości 110 km/h

 

 

1.Pisząc, że jest bardziej wrażliwy na jakość paliwa miałem na myśli porównanie AVB do AFN, który nie jest silnikiem z PD tylko ma pompę..

2. Co z tego, że ma większy moment?nie wydaje mi się, że aż tak bardzo czuć te 15Nm w codziennej jeździe..Osobiscie wolę mniejsze spalanie...te 15Nm to chyba nie jest jakiś rewelacyjny efekt zastosowania PD..

 

3. To, że Tobie spalił tyle na trasie tylko potwierdza moje zdanie, że wysokie spalanie nie jest normalne dla tego silnika. Wcześniej jeden z kolegów pisał, że to normalne.

 

A ile Ci pali w mieście? Porównywałeś kiedyś na klimie i bez?

Jakie masz spalanie na postoju?

Mnie trochę denerwuje tak duże zużycie jakie mam... tym bardziej, że nie jeżdżę jakoś ostro...nawet powiedziałbym, że ekonomicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze wymienimy sie informacjami na temat tych silników, bo powstała nam mała zagadka, dla przykładu powiem, że kumpel jeździ Skoda octavia 1.9 TDI 115 KM i ma spalanie 5.9-6.3 z klima nie przekraczajac 130 km/h,a ja jadac 120-130 km mam 7.5, a nawet 7.8 :/ Kilka razy mi sie udalo, ale to na szybkiego ruchu z wlaczanym tempomatem na 110 km/h to mialem 6.4, ale na moje oko srednie spalanie i tak jest za duze :(

na postoju wyglada to tak:

bez klimy 0.8-0,9 z klima 1,2-1,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 130 skrzynia 6 biegów. Miasto 9,5 - 12 (dojazdy do pracy ok 3km, światła co kilkaset metrów, ogólnie ciężko jest wrucić czasami 4 bieg). Trasa 6 - 7 w zależności od obciążenia i terenu (rekord 5,6 ale to jazda nocą Nowy sącz - Kraków, bez wyprzedzania i na prostych tempomat - na kawałku autostrady było i 180 wtedy;)). Ostatnia trasa w terenia górzystym 6,4 przy pełnym stanie osób. Styl jazdy spokojny, co nie znaczy że nie wkręce go czasem na obroty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że AVB z automatem ciagnie więcej. U mnie z 5 - biegową skrzynią wygląda to mniej więcej tak: Miasto - 7,5 z klimą, na stojąco :) - z klimą 0.6 l/h, w trasie przy 120 - ok 6.0, przy 140 - 150 - ok 7.5 też z klimą. Niestety w mieście przy zimnym silniku spalanie potrafi przekroczyć 10l, (1.2 l/h na stojąco). Około litra mniej średnio palił mi passek jak miałem trafiony przepływomierz, ale ponoć to normalne.

DODANE:

Wiele zależy tez od techniki jazdy. Kiedyś już taką dyskusję prowadziliśmy ale dotyczyła aut z manualną skrzynią. Jeszcze raz: PSJ zwiększa! nie zmniejsza zużycie paliwa. Niestety łatwo jest przegiąć w drugą stronę, jak już wyprzedzamy wszystkich oprócz tych w ferrari :) to zużycie wzrasta drastycznie. Granica jest trudno wyczywalna. Myślę że koledzy z automatami powinni wymienic się informacjami typu; kiedy depnąć, a kiedy odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jan_1,9_TDI

Mój podczas jazdy do pracy i z powrotem - 50km średnio spala 5,9 - 6,1 l/100. Klima zwiększa co najwyżej 0,5l. Co ciekawe takie spalanie mam po wymianie rozrządu bo wcześniej średnia wynosiła powyżej 7l. Nie wiem jak to możliwe - mechanik mówił, że nic nie regulował bo to silnik PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze wymienimy sie informacjami na temat tych silników, bo powstała nam mała zagadka, dla przykładu powiem, że kumpel jeździ Skoda octavia 1.9 TDI 115 KM i ma spalanie 5.9-6.3 z klima nie przekraczajac 130 km/h,a ja jadac 120-130 km mam 7.5, a nawet 7.8 :/ Kilka razy mi sie udalo, ale to na szybkiego ruchu z wlaczanym tempomatem na 110 km/h to mialem 6.4, ale na moje oko srednie spalanie i tak jest za duze :-(

na postoju wyglada to tak:

bez klimy 0.8-0,9 z klima 1,2-1,4

Sylvek Octavia chyba jest lżejsza stąd może być mniejsze spalanie...Pasek to dosyć ciężki potwór :)

Druga sprawa to spróbuj na trasie bez tempomatu pojechać. Wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że spalanie będzie niższe.

Co do spalania na postoju to u mnie jest identyczne.

 

Mój podczas jazdy do pracy i z powrotem - 50km średnio spala 5,9 - 6,1 l/100. Klima zwiększa co najwyżej 0,5l. Co ciekawe takie spalanie mam po wymianie rozrządu bo wcześniej średnia wynosiła powyżej 7l. Nie wiem jak to możliwe - mechanik mówił, że nic nie regulował bo to silnik PD.

To by mogło tłumaczyć kwestię synchronizacji rozrządu przez ustawienie kółka na wałku i wpływ tej synchronizacji na spalanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mieście z klimą ok. 7 bez 6,5

na postoju 0,4-0,5 a z klimą 0,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności