Skocz do zawartości
Gość rmb4

problem z passatem B4 - gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rmb4

Witam.

Mam passata B4 2.0 benzyna 115 KM + gaz sekwencja (już ma ponad rok - zakładana u ADARa we Wrocławiu). Mój problem polega na tym że samochód sam gaśnie (ostatnio zdarza się to częściej - w tym tyg 3 razy).Dzisiaj np. wracałem z Carrefoura i na parkingu mi zgasła przy do hamowaniu (tak jakby stracił nagle prąd - paliły się kontrolki na stacyjce ). Próbowałem odpalić go i nie szło. Po około 1-2 min postoju auto odpaliłem i pojechałem dalej (na benzynie). Nie wiem już co robić ? Wymieniłem już wszystko: płyny(olej,płyn chłodzący, elektryka (kable, palec,kopułka,świece), rozrząd, akumulator, czyszczona była przepustnica. A problem dalej się pojawia. Przed rozrządem to nawet ostro mi wachlował na obrotach teraz jest niby lepiej ale zdarza się że gdy jadę to tak jakby dostał czkawki (raz). Czy udać się z tym do elektryka ? jak tak to zna ktoś dobrego we Wrocławiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może immobilajzer szwankuje? Poczytaj tematy o nim na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz kolego w swoim autku alarm fabryczny i jak kolega Kuczlaw pyta immobilajzerek ? bo wczoraj kumpel mechanior wybebeszył mi alarmik fabryczny i przelutował prawie cały układzik na nowo a problem miałem podobny tylko że gasł mi na benzynie a na gazie[{sekwencja} nie a jak zgasł to ciężko go było odpalić i świeciły sie kontrolki od absu i od poduch.powodzenia w poszukiwaniu usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rmb4

nie mam alarmu, a co do immobilizera to nie wiem czy jest u mnie ;)

Narazie elektryk wymienił mi cewkę z modułem zapłonu. Zobaczymy czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec w swoim pasku mial to samo ze gasl mu na gazie zapytam sie co to bylo i dam ci znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przy hamowaniu zdarza się, że silnik gaśnie, ale zwykle wystarczy podregulować instalację gazową i dalej chodzi bez problemów. Zdarzyło mi się też, że po takim zgaśnięciu miałem problem z odpaleniem, ale po wymianie przewodów WN i kopułki problem jakoś się nie pojawił (problemy nasilały się jak było wilgotno). Natomiast zainteresował mnie problem "czkawki". Walczę z tym od samego początku i nie wiem co może być przyczyną. Po założeniu gazu przestałem się tym przejmować bo na gazie śmiga bez problemów, ale gdybyś coś z tą "czkawką" wykombinował to opisz rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

rmb4 - a powiedz czy jak ci zgasł i ponownie chciałeś go uruchomić to czy świeciły się kontrolki na centralce od gazu, ja mam taki problem że potrafi wyłączyć się właśnie zasilanie na pompę paliwową i auto gaśnie. Znika jednocześnie zasilanie instalacji gazowej. Prowizorycznie zrobiłem sobie włącznik i ręcznie steruję sterownikiem od pompy paliwa. Też musiałem odczekać 1-2 minut i auto jechało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dużo pomoże gdyz taki problem miałem kiedyś w Fiacie Tipo. Gaśnięcie powodowane było samoistnym rozregulowywaniem się instalacji gazowej, a dokładnie na zmniejszeniu dawki gazu na biegu jałowym.Wystarczyło co miesiąc-dwa trochę zwiększyć dawke(znaczy wrócić ją do stanu prawidłowego). Natomiast czkawkę miałem spowodowaną niedokładnym ustawieniem zapłonu.Poluzowałem trochę aparat zapłowy i kręcąc lekko w prawo i w lewo nasłuchując obrotów silnika ustawiłem jak trzeba. Nie wiem czy to Ci pomoże(mam nadzieje) ale u mnie pomogło.Silnik nie gasł i chodził równomiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część!!

Miałem bardzo podobny problem,ze swoim "paskiem", wymieniłem sporo części i to nic nie dało, dopiero elektomechanik stwierdził iż problem był w podłączeniu gazu , tzn. zasilanie od stacyjki, właśnie problem był z prądem , raz był, raz był ale słabszy , a raz go poprostu nie było, i poprowadził przewód zasilania w inne miejsce , proponuje abyś pogadał na ten temat ze swoim mechanikiem>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mac

rmb4 a czy byłes z nim u gazowników do regulacji? To od nich powinienes zacząć. Może filtr jest tylko mocno zanieczyszczony? Masz też problemy z odpaleniem go na benzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostro mi wachlował na obrotach teraz jest niby lepiej ale zdarza się że gdy jadę to tak jakby dostał czkawki

Witam :)

 

 

Może niektórzy użytkownicy pamiętają jaki miałem problem z moim Passatem bo nie jeden temat zakładałem

Mój Passat w czwartek wyjechał od mechanika i GRA !.

 

Obiawy podobne ..

szarpanie (na gazie, bezynie) gasł, zapalił, ujechał kawałek gasł ..

 

tak samo było robione wszystko ..

 

Ostatni mechanik rozgrzebał całą elektronikę ..

powstawiał kontrolki, gdzie brakuje Plusa, itd

 

Okazało się że jest padnięty czujnik Halla

Nie wiem jak w twoim silniku, ale w ABF są 2 takie czujniki,

jeden w aparacie zapłownowy, a drugi na wale korbowym ..

 

U mnie były wymienione 2

Ten w w aparacie był OK

Był padnięty ten na wale korbowym

Koszt takiego czujnika 130 PLN

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz_83_k

Ja mam podobny problem ze swoim paskiem z tą różnicą że na paliwie i na gazie jest to samo czyli gubi i łapie prąd po czym strzela w filtr powierza i koniec. Póżnie nie mogę go zapalić a po kilku minutach odpali i znowu to samo. Byłem już u elektryka z alarmem bo mam doczepiany i nic nie pomógł, byłem też na komputerze i nic nie wykryli. Przyczyna jak dotąd nieznana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik położenia wału kolego do wymiany. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz_83_k
czujnik położenia wału kolego do wymiany. pozdro

Czyli czujnik Halla jak się domyślam? ale podobno w zależności od typu silnika są dwa takie czujniki przy wale i przy aparacie zapłonowym tak więc skąd pewność który jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma pewności nigdy, ja wymieniłem ten przy wale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz_83_k

ok dzięki. Mam nadzieję że to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny problem. Mój pasek gaśnie gdy jest wilgotno i temp dojdzie dokładnie do 52stopni. Później odpalam go przejadę kawałek i znowu to samo. Problem znika gdy odłączam czujnik temperatury (pracuje wtedy w trybie awaryjnym). Myślałem że to wina tego właśnie czujnika ale wymiana na nowy nic nie dała. Sprawdzałem przepustnice silniczek krokowy i nic. Wymiana świec i przewodów też nic nie dała. Jak na razie to nie mam już pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej stawiam instalacje gazowa rozregulowana tj pisza Ci tu koledzy.zacznij od gazownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

auto mojego taty, fakt, że 19 letnie silnik 2.0 B + LPG

gaśnie podczas normalnej jazdy. nastepnie po około 15-20 min z wielkim trudem odpala, by ponownie po około 5-10 minutach dalszej jazdy, znowu odmówić posłuszeństwa

tzw. "wymieniacze" powymieniali cewki, czujniki i Bóg wie co jeszcze i nadal NIC

może ktos z Was miał podobne problemy

 

 

przeniesiony z priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak i na lpg i na benzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności