Skocz do zawartości
Gość rwojda

trzeszczy boczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rwojda

panowie trzeszczy mi boczek od strony kierowcy bądz w słopku środkowym rozebrałem boczek od kierowcy i od pasażera i niczym się nie różnią miał ktoś podobny problem bo strsznie drażni podczas jazdy passat 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo :) boczek kierowcy... ale u mnie był rozbierany wiec sie nie dziwi :) sprobuj oblukac co stuka ( ja nie moge sie za to zabrać ;) zobacz czy przypadkiem to nie sa zatrzaski moze wystarczy wymienić na nowe?? Ogólnie po kazdym rozebraniu powinno sie wsawiać nowe bo te juz beda miały luzik... a jak nie naklej jakiegoś rodzaju uszczelki na ranty ;) sprawdzony sposob :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Bozek ściagany i potem już czasem trzeszczał. Ja z kolei używam w dużych ilościach srodka do konserwacji kokpitu. Wszędzie wpsikuję gdzie się da i na jakiś czas milknie. bardziej mnie drażni trzeszczący schowek a w zasadzie jego klapka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: W modelu 3BG - na rantach do okoła boczka przyklejoną jest (fabrycznie) specjalna filcową uszczelka na piance elastycznej (w kolorze tapicerki). Uszczelka ta zapobiega przeciw trzeszczeniu boczka i dobrze wygłusza i tłumi drgania, jak i również poprawia komfort akustyczny przy słuchaniu radia. Również taka taśma zastosowana jest w przedniej i tylnej części pojazdu przy styku elementów kokpitu z elementami karoserii.

Jadąc po drodze brukowanej "kocich" nie słychać trzeszczących elementów :553::570::552:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po "uszczelce" wokół drzwi pozoastało wspomnienie... A z drugiej strony - jest zimno węc i palstkiki twardnieją przez co bardziej trzeszczą. Ale słusznie taką uszczelkę trzeba będzie zorganizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rwojda

dzięki panowie macie rację ten boczek od kierowcy w odrużnieniu od boczka pasażera jest lużniejszy dość znacznie ale mam wrażenie że to dość złożony problem i nie ładny defekt ja na passata bo to flagowy pojazd koncernu atak przy okazji czy wiesz Marek gdzie zorganizować taką tandetną uszczelkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspius

Z ta zima to faktycznie jest problem. Mi tez zaczelo cos tam w drzwiach od kierowcy pracowac. nawet zaczalem sie obawiac, czy to nic powaznego, ale ostatecznie poczekam z rozbieraniem do wiosny. Na razie po prostu podglasniam muze i jest ok :)

 

Pzdr

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pochlebiaj passatowi az tak, flagowym modelem koncernu jest Phaeton :)

Co do boczka - montuje sie go na sruby oraz plastikowe zatrzaski jak zostalo juz powiedziane. Nie znam nikogo, kto potrafil by zdemontowac boczek bez polamania tych zatrzaskow - na szczescie ich koszt jest niski, do dostania w ASO za ok. 2pln/sztuka. Mi rowniez trzeszczy po tym, jak byl demontowany by zalozyc glosniki i wytlumic drzwi.

Tez musze to wymienic ale jakos nigdy nie mam czasu by sie za to zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubelt :) Czym wytłumiałeś drzwi ?? Robiłeś odzielne komory na głośniki ? Czy tak jak to jest w orginale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma fabrycznie bardzo dobrze zaprojektowane drzwi jesli chodzi o montaz glosnikow. Blaszana scianka wewnatrz drzwi idealnie tworzy zamknieta komore zeronansowa dla glosnika. U mnie wytlumione zostalo dodatkowo matami bitumicznymi ale trzeba bedzie to jeszcze raz sciagnac i zrobic od nowa. Za duzo elementow trzeszczy, trzeba wymienic zatrzaski, dodatkowo powpychac wiecej mat i zapackac pasta reszte. Ranty boczkow dodatkowo trzeba bedzie okleic filcem jakims czy czyms podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ka

Dołączę swoje obserwacje słuchowe: trzeszczy mi w drzwiach kierowcy, szczególnie przy hamowaniu. Może głupio pytam, ale czy może być jakiś związek między wciskaniem hamulca a tym wkurzającym dźwiękiem z okolic dołu moich drzwi? Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol

w poprzednim pasku w miejscu styku rantu z drzwiami podkleiłem na drzwi maty bitumiczne po dokładnym docięciu nie ma szans żeby było je widać a efekt był taki, że nic nie trzeszczało :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności