Skocz do zawartości
Waldekf20

Zablokowany zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojawił się nie lada problem i niestety nie mam pomysłu na jego rozwiązanie.

Coś się stało z zamkiem w drzwiach kierowcy mojego B5. Zamknąłem auto z pilota i kiedy go otworzyłem po jakimś czasie, drzwi kierowcy pozostały zamknięte. Pozostałe się otworzyły.

Centralny reaguje na pilota i kluczyk (mechaniczne otwieranie). Obydwa tylne i przednie prawe działają normalnie - drzwi się otwierają. W drzwiach kierowcy rygielek chodzi "góra - dół" w zależności od tego czy zamykam czy otwieram a drzwi się nie otworzą. Zamek pozostał w pozycji "podwójnego ryglowania" czyli nie reaguje też na klamki (zewn i wewn). I teraz pytanie:

Jak otworzyć te drzwi żeby wyjąć zamek i sprawdzić co się w nim urwało, rozłączyło??

Nie mam zupełnie pomysłu jak się dobrać do tego zamka. Zdjąłem nawet tylne lewe drzwi ale dostęp i tak mizerny.

Jak sobie z tym poradzić?? Może ktoś miał już taki przypadek?

POMOCYYY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierz się jakoś do lewej części samochodu pod stopkę i sprawdź w jakim stanie są przewody idące od modułu komfortu do drzwi. Może któryś z nich ma przerwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby byl problem z komfortem to tez i z innymi drzwami.

1. sprawdz przewody otoczce miedzy drzwiami a kabina cesto tam parcieja i zwyczajnie pekaja

2. modul w drzwiach kierowcy do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mój problrm to nie jest kwestia elektroniki czy kabli. Mechaniczna część zamka w drzwiach kierowcy się zablokowała i tego jestem akurat pewien niemal na 100%.

Pytanie jak otworzyć takie zablokowane drzwi żeby ten zamek wyjąć i go narawić (jeśli jeszcze się da oczywiście)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz boczek drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zeby niezakladac dodatkowego watku i niezasmiecac foum opisze moj problem moze ktos poradzi:)

A wiec: w moim pasku zablokowal se rowniez zamek od strony kiedrowcy sa jednak inne objawy tzn. po wielu prubach udalo mi sie otworzyc drzwi kluczykiem ale bylo ciezko bo zamek troszku chyba przyrdzewial. Wyjolem wlkad rozebralem na czesci przeszlifowalem potraktowalem wd40 i juz chodzi luzno ale z pilota dalej nieidzie otworzyc drzwi :( Objaw jest jeszcze taki ze koleczek w drzwiach wystaje i niezalerznie od zamyknia kluczykiem jest podniesiony. Czy to bedzie cos z elektryka czy mechaniczna usterka zamka??

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozbierz boczek drzwi.

 

A próbowałeś kiedyś zdjąć bok zamkniętych przednich drzwi??

Ja tego jakoś nie widzę, ale może masz sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie dołącze do postu bo mi sią stało to samo i nie moge otworzyc drzwi od strony kierowcy już mnie szlak trafia:533:

 

nie jest to problem elektroniki jak u kolegi wyzej,poprostu się zablokował,jak to gowno podwazyc w ktorym miejscu :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam aby udać sie z tym do człowieka który dorabia klucze i otwiera auta , koszt moze nie duzy ale zdrowia i nerwów zaoszczedzicie. On pewnie nie jedno auto otwierał z kluczykami w srodku to to zrobi a moze doradzi. Ze zdjeciem boczka moze byc problem. W polo 6n mozna zdjąc boczek przy zamkniętych drzwiach a w pasku nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bella_1971

Witam!

Panowie dołanczam się do tego problemu,mi też nie chcą otworzyć się drzwi kierowcy ani od środka ani od zewnątrz.Nie wiem co zrobić?

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że i ja nie jestem sam.Zero reakcji od zewnatrz i od wewnąrz. Zero pomyslu i do tego zimno jak na zabawe przy aucie. Jutro chyba tylko jakis dobry mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem jest podobny z drzwimi( prawy tył za pasażerem)na początku blokowały się co było pierwsza oznaka ze szlak trafi zamek drzwi. teraz sa zamniete na amen. odstawilem dzisiaj auto do znajomego mechanika rozebral boczek drzwi (nie ma duzego problemu z tym jak pisaliscie trzeba to zrbic z glowa i tyle, no chyba ze od spodu macie jeszcze na srobke to lipa) i bez rozwalenia zamka sie nie obejdzie w miare postepow napisze co dalej...trzymajcie kciuki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przytrafiło się to samo-z tym że ściągałem wcześniej tapicerkę :) Powodem była poprostu źle(za słabo) wsadzona linka(pancerz) przy klamce.Wystarczy mała różnica i drzwi nie będą się otwierały ani od środka ani od zewnątrz.Klamkowałem aż się otwarło,poprawiłem i jest OK.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Panowie dołanczam się do tego problemu,mi też nie chcą otworzyć się drzwi kierowcy ani od środka ani od zewnątrz.Nie wiem co zrobić?

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.!

Widze, że i ja nie jestem sam.Zero reakcji od zewnatrz i od wewnąrz. Zero pomyslu i do tego zimno jak na zabawe przy aucie. Jutro chyba tylko jakis dobry mechanik.
Poczytajcie zamek drzwi

 

---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:45 ----------

 

nie ma duzego problemu z tym jak pisaliscie trzeba to zrbic z glowa i tyle, no chyba ze od spodu macie jeszcze na srobke to lipa
Aż takiej lipy chyba nie ma, pierwsze zdjęcie z manuala tapicerka drzwi ;)
bez rozwalenia zamka sie nie obejdzie
U mnie niestety się nie obeszło. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dzisiaj z wielką ulgą mój problem został rozwiązany (koniec z wsiadaniem od strony pasażera :D) Udałem sie do 3 mechaników. Pierwszy wyskoczył z farelką i zaczął grzac nawet wziął do ręki opalarkę do lakeru w kształcie suszarki (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ale wybiłem mu to z głowy i zrezygnowalem. Drugim miejscem było ASO gdzie oczywiscie nie było dzisiaj miejsca i rąk do pracy jak to w sobotę. Serwisant na wejsciu pociągając na klamke powiedział, że zamek do wymiany i nie obejdzie się od zdejmowania tapicerki wewnątrz. Dużo zabawy na cały dzień w poniedziałek, a jutro odległy wyjazd na dlugi czas. To był cud, że u mnie w masarni pracuje blacharz-lakiernik i przecierz mają do czynienia z różnymi sytuacjami. Ściągnął uszczelke od zewnątrz i cos pogrzebał długim srubokrętem. Skończyło się na tym, że energicznie i to dość mocno zaczął szarpac za drzwi trzymając klamke w pozycji otwartej i nagle zamek puścił. Odrazu :) Po prostu cos spadlo, zacielo sie i nie działał. Pozdro mam nadzieje ze i wam sie uda.

Edytowane przez Romek B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygladało to podobnie to sposob na otwieranie drzwi przez złodzieji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq nie chodzi mi o to ze lipa bo u mnie sciagniecie tapicerki obylo sie bez problemu ale niektóre modele maja srobke na dole i kiedy drzwi sa zamkniete i nie da sie ich otworzyc to wtedy jest lipa:/ a jutro jade do mechanika zobaczyc jak sie sprawy maja, drzwi sie nie otworza z powodu poluzowanej linki jak pisaliscie, to fakt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wszystkie mają torxa na dole??Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wszystkie koleszka ma tdi i ma ja mam benzyne i nie mam, chociaz inny znajoimy tez ma tdi i tez nie ma, dziwnie jakos robia te auta:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wszystkie koleszka ma tdi i ma ja mam benzyne i nie mam, chociaz inny znajoimy tez ma tdi i tez nie ma, dziwnie jakos robia te auta:/

Bardzo dziwne bo mam ten sam silnik co Ty i ten sam rok a torxy są w tapicerce 2 na dole :D

OK,koniec OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności