Skocz do zawartości
Gość Paweł Mikulski

Elektryczny podnośnik szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Mikulski

Witam.

Mam problem z mechanizmem elektrycznego podnoszenia szyby w moim B3 w lewych przednich drzwiach. Jest tam taki wieniec/grzebień (jak zwał tak zwał) z zębami, które mi się powyłamywały i szyba mi w efekcie opada i nie domyka się do końca. Jakoś nie mogę na allegro ani nigdzie znaleźć takiego mechanizmu do kupienia. Ma ktoś może jakiś patent na naprawienie tego ustrojstwa? Albo może od czegoś pasuje ten grzebień/wieniec/zębol zębaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z mechanizmem elektrycznego podnoszenia szyby w moim B3 w lewych przednich drzwiach. Jest tam taki wieniec/grzebień (jak zwał tak zwał) z zębami, które mi się powyłamywały i szyba mi w efekcie opada i nie domyka się do końca. Jakoś nie mogę na allegro ani nigdzie znaleźć takiego mechanizmu do kupienia. Ma ktoś może jakiś patent na naprawienie tego ustrojstwa? Albo może od czegoś pasuje ten grzebień/wieniec/zębol zębaty?

mialem to samo, ale z prawej strony, kombinowalem i kombinowalem, az wkoncu kupilem uzywke. Ciezka sprawa z naprawa, praktycznie niemozliwa lub nieoplacalna :) kup uzywke, ja placilem 100zl na gieldzie w lubiniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grucha

Witam!

Mam ten sam problem u siebie(Lewe drzwi).I niestety tez nie mogę dostać.Nowy i owszem ale mi sie nie opłaca(praawie 400zł z silniczkiem a silniczek mam dobry) można spróbować dobrać zębatkę od innegi i wspawać w miejsce starej albo na zjechane zeby naspawać coś i wyrobić od nowa zęby. Są osoby które to robią i biorą za to ok 100.

Ja myślałem że może kupić od mechanicznych szyb ale niestety nieda sie przerobić.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
w lubiniu

 

 

Shade.... pisze się w Lubinie a nie lubiniu. Tak samo jak byś powiedział w dupie czy w dupiu.??

 

pozdrawiam i nie obraź sie ze Cie poprawiam ale poprostu mieszkam tutaj i jakos mnie wnerwia jak ktos tak pisze i mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Shade.... pisze się w Lubinie a nie lubiniu. Tak samo jak byś powiedział w dupie czy w dupiu.??

przepraszam :zawstydzony: obiecuje poprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem w swoim b4. Koszt nowego około 400 pln mnie przeraził ale znalazłem sposób na ten podnośnik. Kupiłem podnośnik na korbkę od b3 z dobrym "grzebieniem" koszt używki 35 pln na szrocie i wyciąłem z niego owy grzebień, który idealnie pasuje do elektrycznego podnośnika. Czas robót około 2 godz. i zaoszczędzona kasa. A podnośnik już pół roku bezawaryjnie pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie wczoraj się zje..ł. Wracałem z Olsztyna do domu i juz nie mogłem podnieść, coś terkotało podczas podnoszenia. Dziś to już tylko dłonią można pomóc podnieść szybę.

Dodatkowo zauważyłem, że stukając pięścią w uchwyt do zamykania drzwi lub podłokietnik wydobywa się z drzwi dziwny metaliczny dźwięk przypominający dźwięk ...drutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20060810001al2.th.jpg

a oto sprawca. wycinamy go i wstawiamy ten z b3 na korbkę. rozstaw zębów pasuje w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstawiamy

??? wspawujemy znaczy sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przecinarki i spawarki nie da rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wakabajaszi
bez przecinarki i spawarki nie da rady :)

 

Zastanawiam sie, czy nie daloby sie rozwiercic nit mocujacy czesc z grzebieniem do mechanizmu automatycznego otwierania szyby, zamienic uszkodzony grzebien na dobry, i zanitowac z pworotem. Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam,

wakabaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co o tym sadzicie?

tak byloby najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekczewa

Witam

 

Mozna napawac brakujacy fragment i wyciąc cienkim flexem ( cienka tarcza ) działa idealnie 3 godz. roboty ( z rozebraniem i złozeniem tapicerki) - pod warunkiem ze ma sie spawareczke i szlifierke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności