Skocz do zawartości
Gość grzek

odlaczony EGR problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzek

Czesc

Ostatnio jezdzilem na odlaczonym EGR (passat 130 TDI 2001) i pewnego dnia zanim odpalil dal potrojny syganl dzwiekowy. Wyjalem EGR wyczyscilem go i zaczalem jezdzic bez zadnych problemow, lecz nadal dawal 3 krotny sygnal dzwiekowy.

Ostatnio gdy przekrecilem kluczyk wogole nie zaswiecil zadnych kontrolek, troche go pomeczylem na stacyjce i odpalil.

Teraz musze zawsze go tak meczyc zeby zechcial odpalic.

Zanim wybiore sie do serwisu chcialem zapytac czy odlaczenie i ponownie przylaczenie akumulatora by pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem żadnym specem , ale wydaj mi sie ze odłączenie erga nie ma nic wspólnego z twoja usterka.Moim zdaniem nie musisz od razu jechać do serwisu ( z resztą twoje autko i każdy jeździ gdzie chce:D)ale, wystarczy ze podłączysz auto pod kompa i sprawdzisz czy pokaże jakieś błędy.

Sam możesz sprawdzić wężyki podciśnieniowe i czy przypadkiem jakiś czujnik sie nie rozłączył ( ale to mało prawdopodobne )

ODłąCZENIE BATERII w tym przypadku nie pomoże :(

Pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzek

Dzieki za rade

Nie mam mozliwosci sam sprawdzic na kompie bledow wiec chyba bede musial sie wybrac do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzek

Bylem na serwisie i powiedzieli mi , ze mam do wymiany przelacznik w zaplonie.

Zastanawima sie czy samemu tego nie wymienic.

Trzeba pewnie rozebrac kolumne kierownicy. Wczesniej tego nie robilem. Mam nadzieje, ze z poducha w kierownicy nic sie nie stanie jak sam sie za to zabiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem na serwisie i powiedzieli mi , ze mam do wymiany przelacznik w zaplonie.

Zastanawima sie czy samemu tego nie wymienic.

Trzeba pewnie rozebrac kolumne kierownicy. Wczesniej tego nie robilem. Mam nadzieje, ze z poducha w kierownicy nic sie nie stanie jak sam sie za to zabiore

 

tylko aku odłaczyc nie zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekręcaj kluczyka po zdemontowaniu poduchy bo błąd się zapisze. Wymienić kostkę dasz radę, choć dostęp fatalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności