Skocz do zawartości
sznikers23

Ciężko wchodzące biegi...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Właśnie wróciłem z długiej podróży, gdzie musiałem sporo nastać się w korkach. Wszystko byłoby w porządku z samochodem, jednak już pod koniec tych wszystkich korków ciężko zaczęły mi wchodzić wszystkie biegi, piątki praktycznie w ogóle nie mogłem wrzucić.

Przed podróżą nic się nie działo. Po powrocie i zaparkowaniu auta (wyłączony silnik) wszystkie biegi wchodzą należycie, problem dzieje się na uruchomionym silniku.

Pytanie co może być tego przyczyną? Wybierak i ew. regulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zalozyc podobny temat ale podepne sie tutaj :)

U mnie tez biegi wchodza ciezko tyle ze caly czas ? Moze ktos podpowiedziec jak wyregulowac nalezycie te biegi? Jest to strasznie denerwujaca sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzegło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo mam nowe wiec to odpada. Biegi wchodza ciezko na odpalonym jak i na zgaszonym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość greg1990

to jest cos innego podnieś maskę i sprawdź czy masz luz na tym mechanizmie od biegów poruszaj tym to najczesciej tego wina tulejka jest wychodzona ma luz i biegi chaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ostatnio mialem problem z biegami, pekl mi plastikowy zabierak. Nr 49. Jak pekl to biegi nie wchodzily.

 

etka-mechanizm-biegow-1088507.JPG

 

Zmiana-rozmiaruDSCF8225-1085731.JPG

 

Przy nim jest takze regulacja, pokreccie ta sruba. W zaleznosci od jej ulozenia roznie biegi whchodzia, lepiej lub gorzej. Mozna ustawic tak zeby nie bylo w ogole 1ki, 2ki, albo w ogole 5tki. Takze od niej duzo zalezy.

 

Ja mam jednak problem odwieczny z haczeniem biegow i tu pytanie do greg1990.

 

Przypomnialo mi sie, ze jak kupowalem zabierak w ASO, to sprzedawca pytal mnie czy nie chce przypadkiem tuleje i z tego co pamietam pokazywal mi element ten, czyli ogolnie caly mechanizm :

 

Zmiana-rozmiaruDSCF8205-1085730.JPG

 

powiedzial mi, ze wlasnie to czesto jest przyczyna niewchodzacych biegow, wyrobiona tuleja. Jednak ja nie kupilem tego, bo potrzebowalem na tamta chwile tylko zabieraka, a nie chcialem zbytecznie wydawac pieniedzy.

 

Czy o to Ci wlasnie chodzilo ? Czy wymiana jest skomplikowana ? Czy moglbys opisac jak wymienic tuleje ? Jak poznac, ze tuleja jest wyrobiona, gdzie szukac luzow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę nam się interesy w tym wątku nakładają, ja na temat swojego dodam tylko tyle, że dziś jeszcze przyuważyłem, że oprócz tego, że biegi ciężko wchodzą, rzekłbym wcale nie wchodzą, to pedał sprzęgła po puszczeniu go nie podnosi sie do normalnego położenia, jest na wysokości takiej, jakbym jechał na półsprzęgle... co to może więc być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź jutro kup pompke sprzęgła, wymień a później naciśnij "pomógł" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszeczkę nam się interesy w tym wątku nakładają, ja na temat swojego dodam tylko tyle, że dziś jeszcze przyuważyłem, że oprócz tego, że biegi ciężko wchodzą, rzekłbym wcale nie wchodzą, to pedał sprzęgła po puszczeniu go nie podnosi sie do normalnego położenia, jest na wysokości takiej, jakbym jechał na półsprzęgle... co to może więc być?

 

Mam dokładne taki sam objaw jak Ty, tzn. sprzęgło po kilkakrotnym użyciu pod rząd zostaje jakby w połowie drogi - działa, ale łapie tuż przy podłodze. Poza tym na zimno biegi wchodzą bardzo ładnie, po rozgrzaniu auta (kilkanaście km) - zaczynają haczyć. Sprzęgło po wymianie jakieś 10 tys. km temu, wysprzęglenie hydrauczline. Jeżeli ktoś znajdzie rozwiązanie tych dwóch problemów (mechanicy się poddają) strawiam kratę dobrego piwa i klikam 50 razy pomógł :D

maarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mówie że to pompka sprzęgła bo miałem tak już 2 razy. Fakt faktem w spirnterze ale też sprzęgło wracało do połowy i biegi ciężko wchodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie biegi wchodzą natomiast 5 bieg wchodzi z oporem, czasami zamiast 5 wskakuje 3.

A pozatym wyciągając lewarek w 5 biegu spada on w pozycję nuytralna- luz z tym ze czasami muszeę rozepchać na lewo i prawo lewar co by latał luźno..

Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę na swój temat tyle, że dziś odebrałem auto od mechanika i okazało się, że przy pedale sprzęgła - pod plastikiem od tablicy rozdzielczej, przy bezpiecznikach (w kabinie auta) jest taki plastik, który się ze starości dogiął na sprzęgło i tam haczyło, wystarczyło to odgiąć i jest ... jak ręką odjął. Fakt faktem, nie stałem dziś w korkach, może faktycznie to jednak pompka, ale mechanik prosił by pojeździć i zobaczyć teraz. Gdy będzie się coś działo to dam na pewno tutaj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie naprawy ciesza ;) czyli tanio i wszystko hula :D

 

A czy nikt nie odpowie na moje pytanie odnosnie tuleji ? No musi ktos wiedziec cos:631: greg1990 odezwij sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dołanczam z podobnym pytaniem dot. 5 biegu... wyzej napisane:D

Jakiś magik który to przerabiał na pewno jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dołanczam z podobnym pytaniem dot. 5 biegu... wyzej napisane:D

Jakiś magik który to przerabiał na pewno jest :D

 

hej,

 

Ja bym zaczal sprawdzanie od regulacji na linkach, przy mechanizmie zmiany biegow jakiego zdjecia umiescilem wczesniej. Poprobuj rozne ustawienia i zobacz jak biegi wchodza ;) Wystarczy, ze ta srubka regulacyjna przy zabieraku (linka od ruchow na boki) jest za duzo o 1mm przesunieta i juz Ci nie bedzie wchodzic powiedzmy 5tka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche pokombinowalem przy tej regulacji i doszedlem do wniosku ze ta glowna tuleja na ktorej chodzi GORA -DOL jest jakby troche wyrobiona i to raczej jest powodem haczenia podczas zmiany. Wczesniej mialem wymieniana skrzynie biegow ( kupilem pasata z peknieta skrzynia;/ i stara skrzynie troche rozkrecilem na czesci ) i mam ten caly mechanizm zmiany biegow. Da sie przemienic te tuleje bez ingerencji w skrzynie? Jak sie najlepiej do tego zabrac i czy wogole da sie to zrobic samemu ? Czy wogole ta tuleja sie wymienia ? :D

Kilka fotek tej czesci ktora mam w domu:

 

6be483dd549b479dm.jpg

 

783837ccd2530aeam.jpg

 

bef17d23ceaacfb0m.jpg

 

27d531b996cefd5em.jpg

 

dfff1795dd80d570m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dołanczam z podobnym pytaniem dot. 5 biegu... wyzej napisane:D

Jakiś magik który to przerabiał na pewno jest :D

 

 

Tak jak pisze kolega Szynszyl , regulacja przy linkach powinna pomóc. Ja miałem problem z ciężko wchodzącą jedynką , 5 minut roboty i juz mam po kłopocie , wystarczyło przesunięcie o dosłownie 2 mm. :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji kupna dolnego węża do chodniczki olejowej w serwisie VW zapytałem sie o koszt regulacji mechanizmu wybieraka na skrzyni , pan odpowiedział że koszt regulacji to 30zł + jakby sie okazało że jakiś element jest wyrobiony a mieli by na magazynie to jego wymiana, w moim przypadku próbowałem regulować tymi śrubami i jest o niebo lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno być ,ale tak jak kolega wyżej pisał o wyrobionej tulejce, moim zdanie nie powinno być zbytnich dużych luzów na tym mechanizmie inaczej dobrze sie nie wyreguluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie to samo 1,2,3,4,5 nie chce wejsc tylko trzeba szukac biegu albo bardzo go wolno wlaczac i sprzeglo sie trzyma dosc dlugo choc to i tak czase nie pomaga i nie wchodzi za cholere. Jak myslicie bedzie to ten zabierak? cos jeszcze do tego wymienic bo juz raz zrobic to porzadnie i jakies inne czesci wybieraka tez wymienic dla spokoju?

wczesniej mialem problem z 3 jak szybko zmienialem biegu a teraz to juz wogole wszystkie sa problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tak,że linki od lewarka zmiany biegów się już zużyły i wtedy będą sią uginać przez co ciężko wchodzą biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności